Második baba GYED?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 2014. 02. 26-án született kislányom 2 és fél év munkaviszony után, így jogosult voltam gyedre. Februárban mennék vissza dolgozni, de most gondolkodunk a tesón. Kérdeztem a munkaügyest, nagyon normális kiscsaj, de nem tudott választ adni, továbbította a központ felé, nem tudja mikor válaszolnak. Tehát a kérdés:

Ha most teherbe esnék, akkor kiadják a szabikat és elmegyek táppénzre? Vagy a gyedet kapom a pici után? (Valaki azt mondta mindkettőt egyszerre, de ezt kétlem) Ha megszületik a kicsi, ameddig nem tölti be a két évet, akkor dupla gyedet? Ha betölti a nagyobbik manó, akkor gyest+gyedet? Kicsit zavaros, mert még nekem a régi rendszer volt :)


2015. ápr. 28. 16:02
 1/9 A kérdező kommentje:

Nem jár a gyermekgondozási díj


ha a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben (bölcsőde, családi napközi, házi gyermekfelügyelet) elhelyezik, kivéve a gyermek 1 éves kora után a jogosult keresőtevékenységet folytat, továbbá ide nem értve a rehabilitációs, habilitációs foglalkozást nyújtó intézményi elhelyezést.

ha a jogosult egyéb rendszeres pénzellátásban - ide nem értve a táppénzt, a baleseti táppénzt, a terhességi-gyermekágyi segélyt, a gyermekgondozási díjat, a gyermekgondozási segélyt, a gyermekgondozási támogatást, az álláskeresési járadékot és segélyt, a vállalkozói és a munkanélküli járadékot, valamint az álláskeresést ösztönző juttatást

részesül.

2015. ápr. 28. 17:04
 2/9 A kérdező kommentje:
ezek alapján járhat a gyed és táppénz együtt? teljesen össze vagyok kavarodva már :)
2015. ápr. 28. 17:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, járhat.

Csak a munkáltató felé nem fair. De ez a kismamákat nem szokta érdekelni.

Szóval kiveszel akár 1 nap szabadságot, mintha vissza akarnál menni dolgozni, és utána leadod a táppénzes papírt. Ez a gyed extra miatt van. Terhesség ideje alatt kapod a táppénzt+gyedet, majd csedet+gyedet, utána gyedet+gyest.

2015. ápr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tudom nem fair de a hr-es kolleganővel beszéltük meg hogy ha így jár akkor jobban járok mint hogy vissza menjek a bolondokházába. Pedig szerettem ott dolgozni. Tesót pedig akartunk így is úgy. Akkor miért ne most? :-) köszi a választ
2015. ápr. 28. 20:50
 5/9 A kérdező kommentje:
még egy olyan kérdésem lenne hogy ilyen esetben mi lenne a táppénzem alapja?
2015. ápr. 28. 21:39
 6/9 anonim ***** válasza:
A szerződés szerinti béred lenne az alap.
2015. ápr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
szuper köszönöm :)
2015. ápr. 28. 22:29
 8/9 anonim ***** válasza:

3-as miért ne lenne fair. Egyébként munkaadó függő is.

Én egyébként egyáltalán nem bánom, hogy kihasználtam, és nincs lelkiismeret furdalásom sem. Ugyanis mikor és eljöttem szülni (2012 január) akkor már 5 éve nem volt fizuemelés (és azóta sem), sőt pont akkortól elvette a 13 és 14 havi fizut és lecsökkentették a cafetériát (most már nincs is). Szóval akik azóta is ott dolgoznak azok már 8 éve ugyanannyit kapnak, sőt kevesebbet, mert ugye minden egyéb juttatást elvettek tőlük (maguknak persze milliókat itéltek meg), szóval én úgy voltam vele, hogy ha a törvény engedi én kihasználom, most nem abban a világban élünk, hogy a plusz pénzre azt mondjam, hogy nem kell. A közvetlen főnököm meg egyetértett ezzel, szerinte hogy 1 hónapra visszamegyek dolgozni annak nem lett volna értelme.

Úgyhogy kérdező, ha nem akadékoskodnak (bár ha igen a törvény akkor is melletted áll) csináld.

2015. ápr. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nálunk tudták, hogy hamarosan lehet babára számítani. Búcsúztatóm is volt. A főnököm mondta hogy 2-3 babáig le se álljunk, úgyhogy egyáltalán nem érzem magam emiatt rosszul :) Nem minden munkahely szörnyű...pedig Tescoról beszélünk
2015. ápr. 29. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!