Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi lesz a GYÁS-om, GYED-em...

Mennyi lesz a GYÁS-om, GYED-em, az alábbi esetben?

Figyelt kérdés
Hátha valaki szán rám néhány percet aki ért hozzá. Bruttó 300.000 Ft fizu után kaptam 200.000 Ft körüli GYÁS-t majd utána, 110.000 Ft GYED-et és most GYES-en vagyok, idén januártól augusztusig, amikor megszületik a kistesó. Ekkortól újra GYÁS-t kapok majd. Valaki meg tudná mondani legalább nagyságrendileg, hogy mennyi GYÁS-ra és GYED-re számítsak majd? Tudom, hogy így már kevesebb lesz, de mennyivel? Kicsit szarba kerültünk és aggódom. :(
2015. máj. 7. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:

A szerződés szerinti béred 70%-a tgyás és gyed is(azért kevesebb mert maximalizálva van). Nézd meg a munkaszerződése és itt egy kalkulátor:

[link]

Remélem segítettem.

2015. máj. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2015. máj. 7. 22:17
 3/3 anonim ***** válasza:

Sajnos az első nem jól írja!!!

A Cseded a minimálbér 2x-ese lesz, mivel nem mentél vissza dolgozni és nem lesz minimum 30 nap bérezett napod sem (akkor már lehetne valamit kezdeni vele), persze ha 120/180 nap lenne az lenne a legjobb. "Sajnos" a te esetedben azért nem a szerződés szerinti bére lesz az alap (persze ahhoz viszonyítanak), mert a minimálbér 2xesénél több a szerződés szerinti béred.

A gyeded meg ugyanúgy a max, mint most is.

Annyit tudsz még esetleg tenni, hogy a gyes mellett most legyen még pluszod, hogy elmész tp-re a szülésig, bár ezt már előbb is megtehetted volna.

2015. máj. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!