Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Aki ért a Gyedhez válaszolna?

Aki ért a Gyedhez válaszolna?

Figyelt kérdés

Min. 1 évet kell dolgozni a Gyedhez?

A Gyedhez szükséges időbe a táppénz is bele számít ha az illető a kezdetektől veszélyeztetett? Tehát pl. dolgozik 6 hónapot, terhes lesz de otthon kell maradnia?

Ha 2 éves koráig szeretném kapni a Gyedet akkor másfél éves munkaviszony kell, itt is bele számít a táppénzen töltött idő?

Ill. ha valaki táppénzre az elejétől akkor miből számolják a Gyedet?


Köszönöm!


2015. máj. 12. 17:31
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Bocsi, igen, határozatlant akartam írni.

Szóval így védett vagy bejelentés nélkül is.

2015. máj. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

5-ös nem én keverem a dolgokat.


Ha ahogy Te írod, dec 12-től igényli a csedet, onnan visszafele 3 hónap minusz, tehát: szept 11-től nézik/keresik 180 napot. És napi átlagot számítanak, ennek a menete:

A 180 napnak (tehát majdnem 6 hónap) a keresetét el kell osztani 180-al, ez adja mega napi átlagot. Ebből kapja a 70%-ot, amiből utána 16%-ot vonnak, ez adja a Csed nettó napi összegét.

Mindig napi összegben számolnak.


És ha megnézed, akkor a 3-as válaszban is leírtam,hogy biztosított napnak számít a táppénz.

Csak azért szólók, mert én most igényeltem meg, voltam az oepnél, és március 18-tól igényeltem a csedet és ott adtak felvilágosítást,hogyan fogják számolni.

2015. máj. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
5, 12 pedig te irod rosszul a szülést / igénylést megelőző 3. Hónap utolsó napjától visszafelé nézik és az szept. 30.
2015. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Rendben, én nem vitatkozom.
2015. máj. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Bocsánat, ezt nem ehhez a kérdéshez szántam.
2015. máj. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!