Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Az adóbevallásban fel kell...

Az adóbevallásban fel kell tüntetni a gyest a munkabérem mellett?

Figyelt kérdés

Örülnék, ha nem rakatnátok át pénzügy témakörbe, oda nem hiszem, hogy nagyon járnának az érintettek.


Nem emlékszem, hogy kaptam volna vmit a bevalláshoz a MÁK-tól.


2015. máj. 12. 23:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Kapnod kellett valamilyen igazolást.

Én is kaptam.

2015. máj. 13. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
gyest nem kell, nem adóköteles jövedelem. A csedet és a gyedet kell csak.
2015. máj. 13. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
40%

De a gyedre vonatkozóan (ha kaptál gyedet) akkor arról mindenképpen kellett igazolást kapnod, és gondolom nem pont 2013.12.31-ig kaptál gyedet, és ha átcsúszott valahány nap is a 2014-es évre, azt be kell vallani, arról meg kellett igazolás.

Ha csakgyest kaptál végig, arról valóban nem.

2015. máj. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A gyesről is küldenek igazolást, de nem kell beírni az adóbevallásba, mert nem adóköteles jövedelem.
2015. máj. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma hívtam őket, h nem kaptam igazolást, azt mondták azért, mert nem kell bevallani. Amúgy 04.30-ig kaptam gyedet és 05.01-től gyest.
2015. máj. 13. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!