Gyes után táppénz?

Figyelt kérdés

Járna e?Máshogyan számolnák majd a GYEDET?


2010ben lettem terhes első babámmal,aki 2011ben megszületett.A munkáltatóm nem tudod olyan munkát adni amit elvégezhettem volna kismamaként(szerintem csak nem akart).Plusz gondok voltak a cukrommal.Orvosom javaslatár táppénzen voltam a várandóság alatt.Munkaviszonyom megmaradt ami határozatlan szerződéssel volt már 1,5éve(de a munkaviszonyom már 3éve volt).Aztán mikor a lányom 2éves lett mégsem mentem vissza dolgozni(először úgy volt,ezért kivettem a szabadságaimat,de közbe tájékoztattak milyen munkafeltételekkel tudok visszamenni.Hát olyannal ami mellet a kislányomat ,,nem tudtam volna ellátni,,)Így inkább elmentem GYESre.Aztán úgy döntöttünk vállalunk kis tesót,akivel hamar teherbe is estem.3hónapot voltam GYESEN aztán elmentem táppénzre.Az orvos egy szó nélkül kiírt.GYESre elment először a lányommal a nyugdíjas nagypapa,majd 2014januárjátoléletbe lépő rendelet szerint 8órás munka mellet az apuka vette át a Gyest.1 hónappal előbb született meg a második gyermekünk mint ahogyan a lányunk betöltötte a 3éves kort.Így a baba születésétől már én voltam csak jogosult a GYEsre.Aztán ez lejárt.Most 1éves lesz a második baba,vele vagyok GYeden.Gondolkodunk harmadik gyerkőcön....Nem akarok visszamenni dolgozni már a régi munkahelyemre.Újat keresnék,de előtte vállalnánk a babát ha vállalunk.Ha Gyes alatt esek teherbe és azt végig viszem utána elmehetek táppénzre még?Nem tudom nincs e arra valami mennyit lehet táppénzre menni,úgyhogy nem is dolgozok.....



2015. máj. 19. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Elmehetsz tpre és biztosítotti napok számítanak, ami ugye neked folyamatos a munkaviszonyod miatt. Az alap a szerződés szerinti béred lesz.
2015. máj. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nemhogy utána, hanem mellette. Akár gyed, akár gyes mellett jár mellé a táppénz is. (Én is így kapom.)
2015. máj. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. máj. 28. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!