Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha valaki a munkanélküliből...

Vero1980 kérdése:

Ha valaki a munkanélküliből igényli a csedet annak miből számolják ki?

Figyelt kérdés
2015. máj. 26. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
Ami az álláskeresési járulék alapja volt.
2015. máj. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Minimálbérből.
2015. máj. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minimálbérből.
2015. máj. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem a minimálbérből.

A munkanélküli központ ad egy úgynevezett Foglalkoztatói igazolást.Ezen lesz rajta egy összeg.

Nekem 2012-ben 112.000 ft volt rajta.

ÉS 68.000 körüli tgyást kaptam.

A gyedet számolták a minimálbérből de csak azért mert volt 30 napnál hosszabb megszakításom az utolsó munkahely és a gyed igénylése között.

Illetve azt ne felejtsd,hogy mindkét ellátás passziv lesz, tehát ha vállalsz következőt akkor előtte mindenképpen minimum 1 évet le kell dolgoznod hogy újra ellátást kaphass.

Én így vagyok, másfél évet dolgoztam a kicsi 15 hós korától,most várom a másodikat.

2015. máj. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Valoban a minimálbérből számolják nem a münkanélkülinél lévő tb alapból.Most igényeltem 3év folyamatos munkaviszony után szülés előtt 5 hétig voltam munkanélküli,és a 172000ft tb alapomat nem veték figyelemben,hanem a minimálbérből számolták ki.Felháboritó számomra nagyon.
2015. jún. 4. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!