Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Érdemes lehet nekem, mint...

Érdemes lehet nekem, mint apukának GYES-re menni?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kislányunk, lassan lejár a GYED időszak, és igényelni kell a GYES-t.


Eddig párom kapta az ellátásokat, mind a TGYÁS-t, mind a GYED-et, ő alkalmazottként dolgozott magasabb jövedelemmel, így nyilván jobban megérte.


Én vállalkozó vagyok, magam utána fizetem a járulékokat, olvastam viszont, hogy GYES mellett kedvezményesen lehet vállalkozni.


A kérdésem arra irányul, hogy érdemes lehet-e nekem elmenni GYES-RE, és amellett tovább vállalkozni, milyen járulékkedvezményt, egyéb kedvezményeket eredményezne ez nekem?


Ha volt már valaki hasonló cipőben, kérlek írjátok meg!



2015. máj. 30. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:
71%

ne haragudj, nem tudom a választ a kérdésre.

viszont szerintem az a kedvezmény amit írsz, az nem csak vállalkozóknak jár hanem munkáltatóknak is, a szochora adnak kedvezményt a gyesről visszatérőknek, 2 évig.

én nem hallottam, hogy külön vállalkozóknak járna valami, ezt igazából azért találták ki, mert kisgyermekes anyukákat nem szeretnek foglalkoztatni.

keress így rá, hogy szocho gyes kedvezmény, hátha megtalálod amit keresel :)

2015. máj. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, igen arról hallottam. Olyasmire gondoltam, hogy a vállalkozás GYES mellett mellékállásnak minősül, és így járulék kedvezmény van, mindenesetre megkérdezem majd a könyvelőt, viszont addig még várom a válaszokat.
2015. máj. 30. 15:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Kevesebb járulékot kellene magad után fizetni a vállalkozásban. De pontos választ (pl, hogy ez csak nőkre érvényes-e, illetve mennyit kell előtte Gyesen lenni), majd a könyvelő mond.
2015. máj. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Viszont az lehet, kieső idő lesz majd nyugdíjnál. Mert a mellékállásban végzett Katás vállalkozás nem számít bele a nyugdíj idejébe, és apuka gyesen töltött ideje lehet szintén nem.

Ezt is kérdezd meg.

2015. máj. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!