Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan számolják majd a...

Hogyan számolják majd a CSED-eT, GYED-et?

Figyelt kérdés
Pl. Idei fizetésem június 30ig br.130,000Ft. Júliustó br. 180.000Ft. Ha pl. szeptemberben esek teherbe és a munkaköröm miatt (vegyész) azonnal táppénzre kell jöjjek, a GYED számításába beleszámít a júliustól-szeptemberig tartó megemelt bérem? A szerződésemben 130.000FT van, de hivatalosan is bejelentve amit az OEP is látni fog az, hogy júliustól már 180,000FT.
2015. jún. 5. 05:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

tanuljátok már meg, munkakör miatt nem megyünk táppénzre. Üzemorvos, felmentés, távolléti díj.

Táppénz keresőképteleneknek jár, a veszélyes munkakör más.

2015. jún. 5. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen első tv szerint ez járható út. Viszont ha normális a munkáltató és még szülés után is oda szeretne hosszú évekre visszamenni a munkavállaló, akkor szerintem ennyire lehet normális a munkavállaló is, hogy inkább tp-re jön és nem kifizetteti a bérét a semmiért.

Én ezt az utat választottam. Én hálás vagyok azért, hogy ott dolgozhatom ahol dolgozom és szeretnék is és nem mindegy, hogyha visszamegyek esetleg félállásban is szívesebben alkalmaz, vagy rugalmasabban kezel.

Az előző munkáltatómnál viszont én is úgy voltam, hogy amit a tv enged azt kihasználom, mert tudtam nem fogok oda visszamenni és nem érdekel, hogy mit is gondol.

Szóval ez nem olyan egyszerű.

Kérdező: nem tudom pontosan mit dolgozol, esetleg néhány hónapra át tudna-e tenni téged valamilyen adminisztratív munkakörbe, mert ugye az új számítás szerint az igénylés napjától visszafelé a 3. hónap utolsó napjától nézik az átlagkeresetedet (180/120 napra). Vagyis ha mondjuk szeptemberbe már rögtön tpre akarnál jönni akkor június 30-tól visszafelé nézik az átlagbéred, ez lesz a tp alapod. Tehát ahhoz, hogy neked csak a 180 ezres béred számítson jövőre lenne érdemes teherbe esned.

2015. jún. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor ha pl október 1 től táppénzre jövök akkor az aug- szept hónapokat nem is számítják bele a Gyed összegéhez?
2015. jún. 5. 08:19
 4/6 anonim ***** válasza:
A táppénzes időszakot átugorják, nem értem miért nem érted. Minél korábban mész táppénzre annál kevesebb magasabb fizus hónap fog beleszámítani a juttatásokba. Ahogy az előző válaszoló írta, ha azt akarod hogy a legjobbat hozd ki a fizuemelésedből és a lehető legtöbb pénzt kapod ami erre járhat, december végéig dolgoznod kell, és csak junuártól menj táppénzre.
2015. jún. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"pl október 1 től táppénzre jövök akkor az aug- szept hónapokat nem is számítják bele a Gyed összegéhez?"


Itt keversz valamit. Nem a táppénz kezdetétől ugornak harmadik hónapig és vissza 180 napot, hanem a jogosultság kezdetétől. Azaz csednél szüléstől (vagy ha korábban megkezded akkor attól a hónaptól), gyednél meg a gyed kezdetétől. Minden ami csed, táppénz azt átugorják. Ha konkrétan október 1-től táppénzre mész akkor pont hogy a július, augusztus, szeptember, meg az előtte lévő 3 alacsonyabb béres hónap számítana.

2015. jún. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rendben, értem már!

Először úgy értelmeztem, hogy ugye a táppénzes napokat kihagyják és még kihagynak 3 hónapot.

De ha októberben megyek táppénzre, akkor számít a július-aug-szeptemberi magasabb bér is + az előtte lévő 3 hónap alacsonyabb is.

Bocsánat az értetlenkedésért, szeretnék tesót de jött ez az emelés és mindent megkavart, így jobban megéri ha még várunk.


Köszönöm!

2015. jún. 5. 12:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!