Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megteheti velem a főnököm?...

Megteheti velem a főnököm? Megszabhatja hogy mikor tud vissza venni?

Figyelt kérdés
Májusba lejárt a Gyed-em.Felkerestem a főnököm,hogy szeretnék vissza állni munkába.Szept.7.én bölcsis lesz a gyerek,én szabira mennék,ha lejárt akkor meló.Bevágta hogy nincs meg a pozícióm,más betöltötte,de nyáron még beszéljünk,Startos van a helyemen,én rokkantként vagyok alkalmazva.Ha nem vesz vissza akkor is elkezdem a szabit,ezalatt munkát keresek.
2015. jún. 9. 15:52
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
kedves 8-as, most vettem a munkaügyi tanfolyamon. hadd ne keressem elő.
2015. jún. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
amúgy nekünk úgy tanították, hogy ha nem akar visszavenni, akkor azért köteles a 30 napra, mert az munkaviszony munkáltató általi megszűntetésének minősül, ahol minimum 30 nap a felmondási idő (vagy amennyi a szerződésben van), így nem rúghat ki azonnali hatállyal, mert nincs rá indoka...az, hogyha megszűnik a munkakör, tehát nem tud hova visszavenni, indok lehet, viszont ha ezt betöltette mással, és hazudik arról, hogy megszűnt a munkakör, akkor ezért a munkaügyi bíróság előtt felelhet...
2015. jún. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Kedves 11, gyakorló m unkaügyesként: ejnye-bejnye...

Mi az, hogy nem veszed elő? Semmit nem kell elővenni, megnyitod a törvényt és kimásolod a vonatkozó paragrafust a törvényből.


De segítek: nincs olyan előírás, hogy egy hónapra vissza kell venni. Abban a pillanatban, ahogy megszakítja a fizetés nélküli szabadságát, megszűnik a védettsége és elbocsáthatóvá válik.

Természetesen törvényben meghatározott módon és indoklással.

2015. jún. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

azért köteles a 30 napra, mert az munkaviszony munkáltató általi megszűntetésének minősül, ahol minimum 30 nap a felmondási idő


Az, hogy a munkaviszonya él még a felmondási idő végéig, nem jelenti azt, hogy köteles visszavenni. Kiírja a szabiját, felmenti a többire a munkavégzés alól, joga van hozzá a munkáltatónak. Ezt azonban eszedbe ne jusson soha senkinek, egy kismamának se úgy előadni, hogy 30 napra vissza kell venniük, mert ez így nem igaz.

2015. jún. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
kedves 13-as, nem keresem elő, leírtam, hogy miért köteles 30 napra visszavenni, de itt többen is írták.
2015. jún. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Ez az egész úgy néz ki hogy.Szeptember 1.én adom be főnökömnek a papírt hogy vissza mennék,azért akkor mert most kezdi a gyerek a bölcsit és a szeptember még beszoktatás.Október1.én már tudnék dolgozni.Most még Gyesen vagyok,a két éves szabim még bent van,a főnök úgy tett hogy ő semmi szabit nem ad ki senkinek hanem inkább egybe kifizeti.Remélem igaza lesz annak aki írta hogy a beadástól számított 30 és utána vissza kell vennie,mert az jól jönne ki.

Fizetés nélküli szabadság azt sem tudom mikor jár?!

2015. jún. 18. 12:02
 17/17 anonim ***** válasza:
Fizetés nélküli szabadságon most vagy, a gyed és a gyes alatt - amíg vissza nem mész dolgozni.
2015. jún. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!