Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogyan kell kiszámolni a...

Hogyan kell kiszámolni a GYÁP-ot? 2 napot voltam itthon a kisfiammal. A bruttó bérem 156 e Ft, és 5 hónapja dolgozom a munkahelyemen.

Figyelt kérdés

A bérszámfejtés 3700 Ft-ot számolt nettó a 2 napra, azaz 1850/nap.

Ez azt jelenti ha pl. valamiért 1 egész hónapot kéne itthon lennem, akkor 37 ezret kapnék egy hónapra?


2016. máj. 26. 17:56
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Köszönöm a választ!

Új munkahelyen vagyok.

A régi munkahelyemen 10 évig voltam, de GYES után itthon maradtam még 2 évig. Tehát 5 évet voltam itthon. Ebből 2 évig munkahely nélkül.

2016. máj. 27. 17:01
 12/12 anonim ***** válasza:
Akkor sajnos valóban jól számoltak, mert neked a minimálbér alapján számítódik még a táppénz, mivel jelenleg nincs 180 nap folyamatos biztosítási időd és még megszakításod is volt. Tehát minimálbér és 50% tp. Ha már túl leszel a 180 napon akkor a béred lesz az alap. Tehát ha beteg lesz mostanában még a gyerkőc érdemesebb saját tp-re menni és betegszabival kezdeni (már ha a háziorvos ad papírt).
2016. máj. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!