Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A német családi pótlék akkor...

A német családi pótlék akkor is jár, ha elváltam a Németországban dolgozó és élő férjemtől?

Figyelt kérdés
Volt férjem Németországban él és dolgozik. Közös gyermekünk velem él Magyarországon. 9 éve váltunk el,a kapcsolatot tartjuk,de én 7 éve újra férjhez mentem. A mostani férjemmel neveljük közösen a szóban forgó gyermeket,bár törvényesen nem adoptálta. A volt férjem szerint ez esetben is jár a német csp. (én ezt erősen kétlem.) Próbáltam utánaolvasni,de sokkal okosabb nem lettem. Ha valakinek vannak hasonló tapasztalatai,köszönettel veszem a segítséget. A helyzetet nehezíti,hogy a gyermek tartósan beteg,így itthon az emelt csp.-t kapom utána (10.000 Ft.-tal jelent többet a rendes csp.-nél).

2016. aug. 16. 16:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Ugyan miért járna? Te Magyarországon élsz és elvaltatok. A magyar csp jár.
2016. aug. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%

A Kindergeldre gondolsz?

Nem jár ebben az esetben

2016. aug. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is így gondoltam és gondolom,de a volt férjem hajthatatlan,szerinte próbáljuk meg,nincs mit veszítenünk. Ez talán igaz is lehet,de mi van,ha a magyar állam megvonja a magyar csp.-t abban a pillanatban,ahogy a németet megigényeljük? Akkor aztán itt maradunk csp. nélkül,és azt olvastam,hogy a német igénylése min. 6 hónap,de lehetnek évek is. Szóval ez esetben már igenis van mit veszítenem:-(
2016. aug. 16. 17:06
 4/16 A kérdező kommentje:

Jogosultság feltételei:

• Az igénylő leigazolhatóan közös háztartásban lakik a gyermekkel

 Elvált, vagy külön élő szülők esetén is jár a gyermekre a családi pótlék, de ez esetben az

igénylő mindig az a személy lesz, aki a gyermekkel közös háztartásban él!


Ezt épp most találtam a feltételek között. Viszont a beadandó nyomtatványok közt szerepel a házassági anyakönyvi kivonat is.

Lehet,hogy hülye vagyok (saját magamról mondhatom :D),de akkor most mi van? Nem értem!

2016. aug. 16. 17:11
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Aha. Tehát a férjed logikája szerint minden elvalt szülő igenyelhetne Németországból csaladipotlekot, ha az exe ott dolgozik. Elég hülyén hangzik, nem?
2016. aug. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Ez annyit jelent hogy ha németoban élnétek a gyerekekkel igényelhetnéd...
2016. aug. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
14 éves korom óta húzódik a német családipótlék intézése. Most 19 vagyok. Magyar nem jár, a németet egyelőre nem kapom... Elvileg majd egyben kapom meg,de már nem számítok rá..
2016. aug. 17. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
a ferjed igenyelheti meg a csp kulonbozetet maganak. ha te lemondod a magyart akkor o az egeszet. te biztos nem, mert a nemet csp alapja, hogy legyen nemet bejelentett lakcim.
2016. aug. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
bocs volt ferjed
2016. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Köszönöm a választ. A volt férjem akkor is megkapja,ha a gyermek nem vele él közös háztartásban,hanem velem Mo.-n?
2016. aug. 17. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!