Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » A német családi pótlék akkor...

A német családi pótlék akkor is jár, ha elváltam a Németországban dolgozó és élő férjemtől?

Figyelt kérdés
Volt férjem Németországban él és dolgozik. Közös gyermekünk velem él Magyarországon. 9 éve váltunk el,a kapcsolatot tartjuk,de én 7 éve újra férjhez mentem. A mostani férjemmel neveljük közösen a szóban forgó gyermeket,bár törvényesen nem adoptálta. A volt férjem szerint ez esetben is jár a német csp. (én ezt erősen kétlem.) Próbáltam utánaolvasni,de sokkal okosabb nem lettem. Ha valakinek vannak hasonló tapasztalatai,köszönettel veszem a segítséget. A helyzetet nehezíti,hogy a gyermek tartósan beteg,így itthon az emelt csp.-t kapom utána (10.000 Ft.-tal jelent többet a rendes csp.-nél).

2016. aug. 16. 16:32
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Kedves 03.27-es! Igen,azt,h ilyen hosszadalmas az ügyintêzés,én is olvastam. Bízom benne,h 1x megkapod,szurkolok neked!
2016. aug. 17. 17:44
 12/16 anonim ***** válasza:
50%
Ne írj már baromságot, 8. A volt férj hogy igenyelhetne már bármit is, ha a gyerek nem vele él?
2016. aug. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
na ne mond, en 6 honapig eltem egyedul es utana jott ki a csaladom. en se voltam 6 honapig egy haztartasban a gyerekemmel megis megkaptam a kulonbozetet visszamenoleg. szoval nem hulyeseg....max azon lehet fennakadas hogy en nem valtam el, ti pedig igen.
2016. aug. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Baxus utolsó, te tényleg ilyen hülye Vagy? Ti nem valtatok el, ők meg igen. Nemhogy fennakadás lesz ebből, hanem körbe röhögök, hogy mégis hogy jut egyáltalán eszébe?
2016. aug. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igaza van az utolsónak abban,hogy a két helyzet nem ugyanolyan. Az megint más,hogy vannak családok,ahol az apuka kint dolgozik,anyuka a gyerekekkel itthon,de házas - vagy élettársak. Ilyenkor,mêgha nem egy fedél alatt is élnek,mégis egy háztartásnak szàmít. Ebben az esetben tiszta sor,jár a német csp. Mi elváltunk,ez a bökkenő. Az ex. szerint nem számít,mert a gyermek az ő nevén van,viszont a második férjemmel neveljük,a családi adókedvezményt pl. ő kapja utána. Szóval én nem hiszem,hogy jogosultak lennénk a német csp.-re.
2016. aug. 18. 18:53
 16/16 anonim válasza:
Német családi pótlék elváltak, tartósan külön élők esetében is jár, akkor is, ha az anya és a gyerekek nem Németországban élnek. Az apa jogán az anyuka igényelheti: [link]
2017. febr. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!