Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Maradhatok itthon ga apa megy...

Maradhatok itthon ga apa megy Gyedre?

Figyelt kérdés

Gyerkőcöm másfél éves,szerettem volna visszamenni dolgozni,de nem veszik be a bölcsibe,kérdésem az lenne,ha apa igényelné meg munka mellett a gyedet,nekem el kell mennem fizetet nélküli szabadságra vagy csak simán maradhatok itthon és kapom a családi pótlékot?

Na meg persze fizetem a tb-met?


2017. jan. 18. 11:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
41%
Ahogy írták a folyósításnak és hogy fizetés nélküli szabin vagy a gyermek gondozása céljából semmi köze egymáshoz. Tehát te kérheted a fizu nélküli szabit a gyermek gondozása céljából ellátás nélkül is és ezt a munkáltatónak kötelessége megadni (csak ha te nem kapsz ellátást akkor fizetni kell magad után a tbt). Ha jól értem akkor most még egyébként is fizu nélkülin vagy mert a gyed megkezdésekor kérted. Tehát elvileg addig ameddig kérted nem is kellene semmit tenned(kivéve ha a cég nem kifizetőhely) DE szerintem tisztább, ha azzal a nappal ahogy a férjed átvesz a gyedet kéred a munkáltatótól a fizu nélküli szabi megállapítását a gyerkőc 3 éves koráig. Ha meg majd időközben vissza tudsz menni dolgozni kéred a megszakítást.
2017. jan. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Nem a cégem nem kifizetőhely,tehát akkor a fizetet nélküli szabit megkell,hogy adják mindenképp?
2017. jan. 18. 15:42
 13/14 A kérdező kommentje:
Beszéltem az irodán a hölgyel és aztmondta ne kaphatok ennyi időre fizi nélküli szabit,mibel az csak a gyes ill. a gyed alatt lehetséges,de ha a férjem kapná én nem lehetnék így itthon max. a munkaviszony megszüntetése :-(azért köszönöm mindenkinek!
2017. jan. 18. 15:53
 14/14 anonim ***** válasza:
41%
Pedig otthon lehetsz! Mert a tv nem a folyósításhoz köti a fizu nélküli szabi megadását, hanem a gyermek életkorához. És te a gyermeket te fogod gondozni! A Csedet, gyedet, gyest meg nem kötelező igénybe venni, megigényelni(bár nem tudom valaha ilyen előfordult-e) ettől függetlenül a fizu nélküli szabi jár. Ha szükséges keress fel egy munkajogászt akár szerintem a neten is tudsz talalni egyet aki mondjuk ingyen válaszol, de a biróságokon is szokott lenni panasznap amikor ingyen felvilágosítanak egy ügyben. Én biztos nem mondanék fel, és kiállnék magamért.
2017. jan. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!