Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megszűnik a munkahelyem, jár...

Megszűnik a munkahelyem, jár a GYED?

Figyelt kérdés
A férjemmel pár hónapja próbálkozunk a babával, viszont most derült ki, hogy a munkahelyem két hónap múlva jogutód nélkül meg fog szűnni. Most félek, mi van ha közben terhes lettem, jogviszony nélkül pedig nem jár a gyed. Milyen lehetőségeim vannak? Olvastam a veszélyeztetett terhességi táppénzről, az jogviszonynak számít?

2018. szept. 13. 12:23
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Egyértelműen el lesz halasztva! Itt a hangsúly azon van HA terhes lennék, mert nyilván nem vetetném el. Erre az esetre érdeklődöm, de a kérdésben is írtam!
2018. szept. 13. 13:08
 12/18 anonim ***** válasza:
83%
Azért nem mindegy, hogy pár hónapról van szó előreláthatólag míg egy fizetés van, vagy pedig 2 évről. Szerintem.
2018. szept. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
95%

Akkor a konkrét anyagi helyzetetektől függően kell majd mérlegelni, hogy mivel jártok jobban:

A, ha nem kapsz semmit a szülésig, fizetned kell a tbt és majd a szülés előtt 2,5 hónappal igényled a munkanélkülit, ami után gyedre leszel jogosult, vagy

B, azonnal munkanélkülire mész, ez idő alatt rendezve lesz a tbd, gyest kapsz az első 6 hónapban, eh alatt szinten rendezve lesz a tbd, aztán ala gyedre megy, te pedig fizeted a tb-t

2018. szept. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
3%

Én imádkoznék a helyedben, hogy ne legyek terhes!

Ugyanis hiába járna a csed! Az összeg kiszámításánál az alábbi időszakot veszik figyelembe:

"A CSED összegének megállapításánál nem az utolsó havi béreddel kalkulálnak, hanem ahhoz a naphoz képest, amikortól igénybe vennéd a támogatást, visszaszámolnak 3 hónapot, és az ettől a naptól visszafelé számolt, 180 naptári napi jövedelem figyelembe vételével állapítják meg a csecsemőgondozási díjat, ha a biztosítási idő folyamatos."

2018. szept. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%
De neki eu esetben nem lenne folyamatos a biztosítási ideje, utolsó. Most meg két hónapig lenne, plusz 2,5-3 hónappal a szülés előtt. Ergo, neki egy éves átlagot számolnak
2018. szept. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
49%
És azzal mennyivel járna jobban?
2018. szept. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom mennyi most a jövedelme.
2018. szept. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
93%
Ha munkanélküliről megy valaki csedre, akkor a minimálbér lesz az alap.
2018. szept. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!