Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van még aki rajtam kívül...

Van még aki rajtam kívül várja a digitális oktatást?

Figyelt kérdés

Nem a teljes félévre gondoltam, csak úgy 2-3 hétre. Tudniillik, már agymenést kapok sokszor, hogy direkt rákérdezek a gyereknél, hogy: -Írtok-e töriből? - Á, neemmm... , - Van-e valami lecke? - Á, mindent megcsináltam a napköziben... Aztán vasárnap délután buknak ki dolgok. Neki kellene ezeket észben tartani vagy felírni, hisz ő jár iskolában, de hogy még direkt rá is kérdezek....Az asztal körül kell kergetni, hogy valamit fakítson, szinte büntetésnek fogja fel. (A kicsivel nincs ilyen gond) Az online oktatásnál legalább este vissza tudtuk keresni, meg a CR is jelezte a határidőket. Sőt, lány létére, informatikus vénája van, még a gyerkőcnek is jobban tetszett.


(Mivel millió opciót be tudtam volna állítani a feleletválasztáshoz, így válaszban kérem az indoklást, hogy miért igen, illetve miért nem.)



2020. szept. 20. 10:58
1 2 3 4
 11/39 batta80 ***** válasza:
76%

Én várom is, meg nem is.

Alsós gyerekem tanulási nehézségekkel küzd, utál emiatt iskolába járni, tehát a vele a legjobb történt.

Viszont maga a digitális oktatás lebonyolítása borzalmas volt.

Ennek ellenére így a 4. hét kapujában a hócipőm is tele a rengeteg idétlen vírus szabályokkal, minimális orrfolyás miatt már hiányzott egy hetet, mint ahogy gyakorlatilag minden osztálytársa, nem lehet használni a tornatermet, nincsenek délutáni szakkörök, új tanár is érkezett, aki egyelőre nem áll a helyzet magaslatán, és még sorolhatám...


A két rossz megoldás közül inkább online oktatás.

2020. szept. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk az egyetemen zseniális volt. Imádtam. Elég sok tárgyat vettem fel (12-t, ami 43 kredit volt összesen), és konkrétan úgy nézett ki a félévem, hogy miután átálltunk távoktatásra, 1 olyan tárgy volt amiből készülni kellett. Ott hetente volt egy kb. 15 perc alatt megoldható feladat, a többi tárgyal egy percet sem foglalkoztam az utolsó hétig. Tehát a heti 40 órás egyetemi "tanulás" helyett heti 15 perc foglalkozással tudtam hozni amit elvártak tőlem. A legtöbb tárgyból vagy videós anyag volt kiadva, vagy írott formai. Év végén volt mindegyikből 1 vizsga (némelyik moodle-s teszt, némelyik papír alapú és vissza kellett szkennelni, némelyik szóbeli webkamerával és mikrofonnal (+ volt ahol a képernyőt is meg kellett osztani)), ezekre elég volt pár órát készülni (mivel senki nem látja mi van megnyitva a másik monitoron, vagy mi van kiírva papírra és felragasztva a monitor egyik felére).

Remélem ebben a félévben is lesz majd ilyen távoktatás, és így nem kell bejárni a csomó tölteléktárgy előadására.

2020. szept. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Ja-ja, egy előrehozott őszi-téli szünet is opció lehet. :)
2020. szept. 20. 14:38
 14/39 anonim ***** válasza:
38%
Az antiszociális, mindenkit utáló, mindenkinél is jobb meg nem értett zsenik biztos várják. Más kérdés, hogy nem fogják megkapni, de ettől függetlenül nyugodtan várhatják?
2020. szept. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
83%
Várhatják.
2020. szept. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
48%

Én nekem ez a közoktatási időszakom már nagyon szenvedés. Esküszöm, hogy ha adná Isten, hogy Orbán bezárja legalább januárig a középsulikat, minden nap eljárnék templomba hálám jeléül.

Alapból rohadtul fáradt vagyok minden nap, nincsen erőm annyit tanulni mint kellene. Ez a probléma digitális oktatás alatt megszűnne. A közösség is egy nagy fos nálunk, semmi értelme bejárni.

Alig várom, hogy megszabaduljak abból a krva iskolából és végre azt tanulhassam amit szeretek és ki tudjak teljesedni.

Arról nem beszélve, hogy a digitális oktatás alatt hobbimra (horgászat) is maradna időm (így nem igazán marad mert hétvégére hárul a legtöbb tananyag és ezen a két napon általában kihasználom, hogy kipihent vagyok és tanulok gőzerővel)

2020. szept. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a szavazatokat és a válaszadást, mindenkit hasznosnak értékeltem véleménykülönbözettől függetlenül. (Én kérek elnézést, ha valahol mégis lehúzások vannak). Most már belátom, hogy ne számítsak "pihi"-re még egy-két hétre sem, megpróbálok hétköznap is többet foglalkozni a gyerekekkel, de este 6 után gyakorlatilag semmire sincs idő és energia, a digitális alatt legalább kelhettek később és nem ment el rengeteg idő az utazással, meg a délutáni foglalkozásokkal. A napközivel meg sajna kitörölhetjük, de mivel dolgozunk, nem tehetünk mást.
2020. szept. 20. 22:22
 18/39 anonim ***** válasza:
85%

Nekünk nagyon jó volt, de én könnyű helyzetben vagyok ebből a szempontból, mert itthon vagyok a 2 évessel még. Annak, akinek dolgozni is kellett párhuzamosan, nagyon nehéz lehetett.

Elsős a volt a nagy, a középső nagycsoportos, a kicsi meg 2 éves, voltak izgalmas napok, de én szerettem látni, hogy fejlődik, ügyesedik. Nem tudom, van-e hátránya a normál módon tanulókhoz képest, szépen olvas, érti is, hogy mit, ír, számol, stb.

A tanítótól mi is csak lapszámokat kaptunk, hát, nem rajta múlt, hogy tud a gyerek írni és olvasni...

2020. szept. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt mondom, hogy igen lepontoznak, ha azt, hogy nem akkor felpontoznak



De hazudni mégse akarok, úgyhogy legyen egy 50%-os igen is meg nem is.

2020. szept. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
86%
Engem is lepontoztak, mert nekünk jól bevált, vagy mert kevés segítséget kaptunk a tanítótól, nem tudom. Ezért nem szeretek válaszolni.
2020. szept. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!