Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van még aki rajtam kívül...

Van még aki rajtam kívül várja a digitális oktatást?

Figyelt kérdés

Nem a teljes félévre gondoltam, csak úgy 2-3 hétre. Tudniillik, már agymenést kapok sokszor, hogy direkt rákérdezek a gyereknél, hogy: -Írtok-e töriből? - Á, neemmm... , - Van-e valami lecke? - Á, mindent megcsináltam a napköziben... Aztán vasárnap délután buknak ki dolgok. Neki kellene ezeket észben tartani vagy felírni, hisz ő jár iskolában, de hogy még direkt rá is kérdezek....Az asztal körül kell kergetni, hogy valamit fakítson, szinte büntetésnek fogja fel. (A kicsivel nincs ilyen gond) Az online oktatásnál legalább este vissza tudtuk keresni, meg a CR is jelezte a határidőket. Sőt, lány létére, informatikus vénája van, még a gyerkőcnek is jobban tetszett.


(Mivel millió opciót be tudtam volna állítani a feleletválasztáshoz, így válaszban kérem az indoklást, hogy miért igen, illetve miért nem.)



2020. szept. 20. 10:58
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Most már tényleg kijárna nekünk a digi, ma is szembesült, hogy nincs kész egy házija. Ezek nincsenek leírva, nincs jelölve, ő maga is elfelejti, csoda, hogy nem kapott egyest.. és az ember ne legyen ideges. 🤯
2020. szept. 21. 17:05
 22/39 anonim ***** válasza:
28%
Mi itt egyetem pont most beszéltük, hogy mindenki azt várja, mikor eresztenek újra szélnek minket. Sok-sok pénzt meg lehetne spórolni, nem kéne mindenáron emberekkel érintkezni stb. Bár nekem jó jelenleg is, de a távoktatásnak talán több az előnye.
2020. szept. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
86%

Nem,nem várom.

Most 2.os a fiam,amikor bejött a "digitális" oktatás meglettem lőve,ugyanis dolgoztam és az egyetemre jártam. Aztán hirtelen munka nélkül maradtam,a saját és fiam tanulnivalóját is össze kellett egyeztetnem. Mivel elsős volt ott kellett lenni mellette,betölteni a videókat,fotózni küldözgetni a leckéket. Majd mikor ő végzett próbáltam én is tanulni,de ő viszont unatkozott,hangoskodott hisz gyerek. Éhes,fáradt,stb stb. Persze ezzel az én tanulásomnak annyi lett,este miután férjem hazaért tudtam valamit hulla fáradtan tanulni.

Most végre majdhogynem visszaszoktunk a normál menetbe,igaz munkát még nem találtam,és 2.hete betegség miatt újra itthon van a fiam.

2020. szept. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok-sok szavazatot, meglepően sok szavazat érkezett az igenre is. :)
2020. szept. 23. 18:45
 25/39 anonim ***** válasza:
24%

a gyerekek várják, én nem. :)

3 gyerekünk van, 3-5-7. évfolyam. Tavasszal megőrülem itthon velük- szóval én nem várom.

Viszont nekik bejött a tanulás így- ők várják. :)

2020. szept. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Hm, nekem is 3-5. évfolyamos gyerekeim vannak. Nekünk azért már mázlink van, hogy nem olyan kicsik. Önállóan nekikezdenek a tanulásnak, zoomolnak, CR-nak, fotóznak, feltöltenek, stb. Nyilván, akinek elsős a gyermek és neki kell megtanítani olvasni is jóformán, az már nem egy leányálom...
2020. szept. 23. 21:53
 27/39 A kérdező kommentje:
Elég, elég, elég! Ezek a tanárok állandóan íratnak, napjában többet is! Törjön ki itt is a karantén! Please! 🙏
2020. okt. 1. 18:21
 28/39 anonim ***** válasza:
62%

Nem várom. A tanulást megoldottuk, az nem vilt gond. Viszont lelkileg nagyon megviselte a bezártság, a közösség hiánya. (Nagyon szeretjük egymást, de a saját korosztályát, baráti körét nem pótolhatjuk.)

Tanulás terén annyi pozitív hozadéka van a távoktatásnak, hogy van olyan PEDAGÓGUS (igen, csupa nagybetűvel), aki az idei tanévben is folyamatosan küldi mindenkinek privátban, mi a lecke, szorgalmi, valamint a kijavított dolgozat képét.

2020. okt. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
100%

Az én nyolcadikosom élvezte a távoktatást. És nem csak ő.

A Szakszolgálatban, ahol dolgozom, elolvadt a pszichológusok várólistája. A sok szorongó, hasfájós, magatartásproblémás gyerek szépen rendbe jött, elég volt nekik, hogy nem kellett iskolába járni. Azért ez elgondolkodtató.

2020. okt. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
100%

Az országok körülöttünk elkezdtek szigorítani. Szerintem néhány országban a következő héten újra visszajön a digitális oktatás. Majd utána jövünk mi is szép lassan.


Igazabol simán várható.. A kórházak nagyon nincsenek felkészülve, hiába a sok lélegeztető meg üres ágy, ha orvos nincs aki üzemeltesse ezeket.. Mellettünk nem messze, Csehországban ami jóval fejlettebb nálunk, ott elmondták, hogy nincs felkészülve az eü. Hát nekem senki ne akarja bemesélni, hogy ennyivel jobbak vagyunk. Hazudozásba maximum abban vagyunk jobbak. Ráadásul jön az influenzaszezon is. A nagyszülőkhöz, illetve krónikus betegekhez eljut a vírus, nő a halálozás, nem fogjuk sokáig húzni.

Persze tudom, hogy lepontoztok, már megszoktam. Az a ti bajotok, hogy a média szarrá ijesztgetett, hogy ha nem jön be ez a jelenlegi megoldás akkor éhen halunk mind. De arra a módszerre senki nem gondolt, hogy az olyan korosztályú gyerekeknek akiket babusgatni kell, megoldható a jelenléti oktatás. Akik meg egyedül elvannak otthon azoknak meg mindegy.

2020. okt. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!