Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Van még aki rajtam kívül...

Van még aki rajtam kívül várja a digitális oktatást?

Figyelt kérdés

Nem a teljes félévre gondoltam, csak úgy 2-3 hétre. Tudniillik, már agymenést kapok sokszor, hogy direkt rákérdezek a gyereknél, hogy: -Írtok-e töriből? - Á, neemmm... , - Van-e valami lecke? - Á, mindent megcsináltam a napköziben... Aztán vasárnap délután buknak ki dolgok. Neki kellene ezeket észben tartani vagy felírni, hisz ő jár iskolában, de hogy még direkt rá is kérdezek....Az asztal körül kell kergetni, hogy valamit fakítson, szinte büntetésnek fogja fel. (A kicsivel nincs ilyen gond) Az online oktatásnál legalább este vissza tudtuk keresni, meg a CR is jelezte a határidőket. Sőt, lány létére, informatikus vénája van, még a gyerkőcnek is jobban tetszett.


(Mivel millió opciót be tudtam volna állítani a feleletválasztáshoz, így válaszban kérem az indoklást, hogy miért igen, illetve miért nem.)



2020. szept. 20. 10:58
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
86%

6-osnak igaza van, nem tudom, miért lett lepontozva.

Egy felsős igenis jegyezze fel, mi a lecke, mikor ír dolgozatot, mi az elvárás, és álljon is neki a tanulásnak. Legyen már kicsit önálló és motivált!


Nekem három alsósom van, pont ezzel küzdök, hogy megtanulják, legalább a nagyok. Cuccok elhagyása amúgy is gáz, mert nem lehet már szülőnek bemenni a suliba, ők pedig nem fogják átnézni a több zsáknyi talált holmi közt, hogy mi az övék. Igenis figyeljenek rá!


Igennel szavaztam, egészségügyi okok miatt. Nálunk sok a covidos, meg az egyéb őszi beteg. Nagyon gáz lenne megint home office-ba vonulni, tavasszal vért köptem tőle, három hónapig nem volt szabadnapom, de ahogy a kérdező írja, 2-3 hét digi oktatástól most sok tekintetben nyugodtabb lennék.

2020. okt. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
56%
Magyarországnak működnie kell!
2020. okt. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a újabb válaszokat is. ❤️ Nem pontoztam le senkit, mert minden válasz hasznos, én kérek elnézést, ha valaki csak ezért téved ide.
2020. okt. 2. 16:40
 34/39 anonim válasza:
100%
Szerintem egy katasztrófa volt, főleg így septiben összetákolva.
2020. okt. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Nem örülnék neki. Azért az online oktatás közel sem ér annyit, mint élőben. Meg sok szülőnek nincs annyi szabadsága, hogy hetekig kimaradjon a munkából. Fizetetlen szabiból meg nem vesznek kenyeret. Lassan jön a nyáriszünet, azt is nehéz megoldani, hát még ha megtoldanánk egy kis online oktatással….
2022. máj. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
100%

Én sokkal jobban bírtam a digitális oktatást. A gyerek sokkal jobban tanult, mióta visszamentek a suliba, magasból szarik bele mindenbe megint. Otthon én megoldottam neki az informatikus apával és egy olcsó tablettal, hogy csak az oktatási felületek jöjjenek be, a TV-ét, PS-t lekódoltuk.

minden visszakereshető volt és felügyelhető. Most a lecke füzet tök üres, 1-2 sor van benne, mert a 90%-at nem írja fel, utána meg hozza az 1eseket, mert ezt-meg azt nem csinált meg... agyrém.

2022. máj. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
Dettó ezt érzem, mint az utolsó válaszadó, a nagyobbik lányom sajna kamaszodik és ez a hozadéka. :(
2022. máj. 8. 12:11
 38/39 anonim ***** válasza:
69%
Én is szerettem. Előtte a lányom hármas tanuló volt. Online elkezdett jobb jegyeket kapni, mivel legalább ő visszaküldte, ami a feladat, az osztály nagy része alig-alig. Nagyon sokat javított, és gondoltam, ha visszaáll a normál tanrend, akkor megint rosszul fog tanulni, de nem. Olyan sikerélményt adott neki, aminek nagyon pozitív eredménye lett, hogy elhiszi magáról, hogy ő tud ötöst is kapni. A 8. félévet majdnem kitűnőre zárta, pedig előtte 3-4-es tanuló volt.
2022. máj. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
a kisebbik nekem is jobb tanuló lett, de a nagyobbik nem. Második gimibe volt az online oktatás, szinte szín 5 lett, közepesből. Idén érettségizett, épen átcsúszott, hogy mehessen érettségire.... ahogy előadta kb. örülünk, ha kettes lett bármelyik írásbeli
2022. máj. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!