Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Megengednétek a 13 éves...

Megengednétek a 13 éves fiatoknak, hogy ok nélkül otthon maradjon egy napot?

Figyelt kérdés
2021. okt. 10. 20:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
97%
Igen, a fiamnak is vannak ilyen napok. Többnyire télen amikor nagyon de nagyon hideg van, vagy hó. Tudom hogy mikor nagyon fáradt és engedem. De lógni dolgozatról tilod
2021. okt. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
95%

Van, hogy besokall a gyerek is.

Azt viszont tudnia kell, hogy ha most "csak úgy" otthon marad, akkor legközelebb nincs ilyen lehetősége, ha mondjuk valamit meg akar úszni (igen, ezt is engedném, hogy ellógjon egy felelést, vagy dolgozatot, ha nem készült és majd következő órára pótolja. 1x ez is belefér egy évben) vagy valakivel nem akar találkozni.

2021. okt. 11. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi mind a 3 szülői igazolást erre szoktuk elhasználni.3 iskolásunk van,rájuk van bízva mikor használják a jokert.Ha ellövik szeptemberben akkor így jártak!Soha nem szokták meggondolatlanul felhasználni,és ezen kívül nincs lógás,kamubetegség sem.
2021. okt. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer. Amikor általánosban elaludt.

Én reggel hatra jártam dolgozni és mivel korai lett volna a kelés mindig beállítottuk az ébresztőt a telóján.

Egyszer elszúrta mert nem figyt oda és nem ébresztette a telefon.

Minden reggel felhív ha elindul az iskolába és beszélünk amég be nem ér. Furcsáltam már 7:45-kor,hogy nem hívott még de gondoltam az egyik barátja odacsapódott hozzá és olyankor ciki felhívni..

De aztán 9 után nemsokkal hívott,hogy nem csörgött az ébresztője.

Feláldoztam egy igazolást.

2021. okt. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Ok nélkül nem.


A három szülői igazolást családi programokra szoktuk elhasználni. Pl. hétvégén elutazunk és a péntekkel meghosszabbítjuk.


Ha van rá nyomós oka, hogy nem akar menni és meg tudjuk beszélni, akkor meggondoljuk.

2021. okt. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Én nem, hogy megengedem, de örülök neki. Nem szeretem, ha csámborog. A cserkészetre egyedül megy, de az uszodába már vagy osztálytársával, vagy velünk. A legtöbb program nálunk családi, de alapvetően azért otthon ülősök vagyunk, és én azt szeretem, ha otthon vannak a gyerekek. Tudom, vannak szülők, akik nyomják egyfolytában előre a gyerekeiket, millió program, sport, különóra, stb. Én ezt nem tartom egészségesnek.
2021. okt. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Naná! Volt, hogy én ajánlottam fel, de elutasította. :)
2021. okt. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

egyszer nekem is volt ilyen, május környéke lehetett és már fáradt volt nagyon. Csak úgy véletlenül megkérdezte, hogy kivehet-e egy nap szabadságot? Mondtam, hogy igen. Mivel mindenből ötös volt, így nem ment a tanulás rovására. Másnap nem ment iskolába és egész nap pizsamában játszott. Jól is esett neki. És nekem az, hogy megbízott bennem és én is adtam neki egy kis anya-lánya cinkosságot, bizalmat. Ilyenkor hiszem azt, hogy bármikor fordulna hozzám, ha történne valami kellemetlen dolog, mert rám számíthat, hiszen akkor is számíthatott, amikor csak "kimerült" volt.


Amúgy évi 3 nap vagy félévente 3 napot igazolhat a szülő?

2021. okt. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nálunk évente van 3nap.
2021. okt. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Igen. Sokkal jobb, ha őszinte otthon és kéri. Azt jelenti, hogy reméli, hogy megértik. Aki nem reméli, hogy meghallgatásra talál, az simán lóg, ha nagyon nincs kedve menni. Az sokkal rosszabb.
2021. okt. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!