Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ugye más is van itt, akinek...

Ugye más is van itt, akinek ok nélkül elvitték a babáját aranyóra helyett?

Figyelt kérdés

Nem friss az élmény, 15 hónapos a lányom. Nagyon jó a kapcsolatunk, imádjuk egymást, a lányom folyton puszikat osztogat, ölel, velem nyugszik meg, velem alszik el, még mindig szopizik, stb... Tehát nem is kéne hogy zavarjon az, ami a szülőszobán történt...

Na most vagy olyan komplikáció volt, amiről én nem tudok, vagy csak kiakartak cseszni velem. Megszületett a lányom, férjem vígan fényképezett, felöltöztették, rám is tették 5 percre, erre mondja a szülésznő, hogy akkor most felviszik a babát az osztályra... Én annyira kivoltam, hogy eszembe sem jutott az aranyóra. Azt hittem azért viszik el, mert engem rögtön tolnak utána, és majd ott együtt leszünk... Hát nem. 45 percig varrtak, majd még a férjemmel voltam lent egy órát... Utána toltak fel, és egy óra pihenés után tolták be hozzám a lányom, hogy 'itt alszik békésen egy baba, hát nem kell?'

Mit ne mondjak, nem esett túl jól. Pont műszakváltás volt, szerintem a tökük kivolt, és ezért vitték el... A két szobatársam másik napszakban szült, mindegyik mondta, hogy náluk volt 2 órán keresztül a baba, és szopizott is :(

Eddig egyáltalán nem zavart ez, mert tényleg semmit nem befolyásolt a kapcsolatunkban, még mindig szopizik a lányom.

De basszus minden kérdésnél azt olvasom, hogy mindenkinek, aki természetesen szült, volt aranyóra 😭 légyszi ne szóljatok le, hogy ez most így eszembe jutott...


Egyébként sokmindenben csalódtam a kórházban, se nem anya-, se nem bababarát volt, az tuti... (előtte egy hétig bent feküdtem, tudom milyenek)


Van esetleg sorstársam?



2021. máj. 22. 07:43
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Több barátnőmnek is elvitték, 9/10es apgarral is. Én még nem szültem, nyár végén fogok, de biztos nem a helyi a kórházban. (Nem szeretnék települést írni, de nem Magyarország, viszont bababarát kórháznak számít)

Az aranyóra fontos, és szégyelljék magukat hogy elvették tőled. Visszajelzést küldeni a kórháznak még most sem késő, hátha mással nem történik meg.

Az a szerencse az egészben, hogy a kisbabák nagyon jól alkalmazkodnak, és ha nincs is aranyóra, attól még nagyon jól tudnak kötődni az anyukájukhoz <3

2021. máj. 22. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Én 4 éve szültem, akkor szülés előtt külön kérni kellett ha valaki aranyórát akart. Régebben egyáltalán nem volt aranyora és nem hiszem, hogy minden embernek rossz lenne emiatt a kapcsolata az anyjával.
2021. máj. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
49%
Az aranyóra csak újabb kitaláció. Régen sem volt divat, mégis egészséges lelkületű gyerekek lettek. Erre legjobb példa a kérdező.
2021. máj. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
A lányom kétéves. Ugyanígy jártunk, de azt tudni kell, hogy akkor abban a kórházban nem volt aranyóra senkinél, tehát erre lehetett számítani. De mivel ahol te szültél, ott szokott lenni, így teljes mértékben megértem, hogy ez milyen rosszul esett neked. De sajnos ezen már nem lehet változtatni. A fiam ugyanabban a kórházban most januárban született, már volt aranyóra (főorvos váltás volt időközben), és így megtapasztalhattam, milyen is. Örültem, hogy volt benne részem, de engem az bánt kicsit, hogy anno a lányommal nem lehetett. Ettől függetlenül nagyon jó a kapcsolatunk, hihetetlenül anyás, én vagytok a minden számára. Pedig nem is szopizott, csak pár hónapig.
2021. máj. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

A fiam 12 éves. Nem hogy aranyóra nem volt, ráadásul 3 óránként kaptam meg ciciztetni, majd vitték is el.

Utólag tudtam meg, ha kérem akkor velem lehetett volna. Ezen változtatni már nem lehet. Próbálj a jelennel foglalkozni :)

2021. máj. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
9/10-es apgarral született, rögtön felsírt... Minden rendben volt. Tuti a műszakváltás miatt vitték el, engem meg kitoltak egyedül a folyosóra, negyed óra múlva jöhetett vissza a férjem...
2021. máj. 22. 09:19
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Sajnalom hogy ezen elkezdtel lelkizni.

Egyetértek azzal a valaszoloval aki ezt csak ilyen modernkori új hobortnak tartja, közel sincs olyan jelentősége, hogy egy másfél éves mellett ezen elkeseredj :)

Egyébként nekem ez az aranyora dolog tökre nem jött be. Abszolút nem éreztem intimnek ahogy a nyitott ajtónál ülök abban a székben ahol megszületett, nekem a szoptatás sem ment igy. A második gyereknél ráadásul úgy ragacsosan tettek rám, engem ez teljesen elborzasztott. Én mindkét szülés után teljesen homály voltam.

Ha atsetaltam volna a saját szobámba itthon a gyerekkel akkor nyilván más lett volna, de ez a kórházi aranyora nekem olyan erőltetett volt. Ja és kötődöm a gyerekekhez :)

2021. máj. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%

Azért ha 45 percen keresztül varrtak, nem biztos, hogy ok nélkül vitték el a babát. Ha eszedbe se jutott ott az aranyóra, akkor nem lehettél túl jó állapotban. Valószínűleg nagyon kifáradtál.

Ha még ennyi idő után is gondot okoz ez neked, fordulj pszichológushoz. Mi most hiába írjuk neked huszan, hogy ne bánkódj miatta. Ha egyszer benned rossz érzés van miatta, azt fel kell oldani.

2021. máj. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Na itt akkor tisztázom, nem az aranyóra az "új" meg "divat" maximum a neve az.


Azzal kezdem, hogy se anyaszörny, se szoptatásnáci, semmi ilyen nem vagyok, császárral szültem, tápszerezek, néha még tv-t is kapcsolok, és nem élem a frisslevegőn az életem.

Viszont utálom a természetellenes dolgok, természetesként való beállítását.


Ősidők óta évezredeken át az utód az anyjával maradt, az állatoknák is az anyjával marad, még a k.urva tyúk aki buta mint a tök is a csibéivel marad. Az új trend az orvostudomány belepiszkálásával jött, hogy akkor elválasztják kicsit a gyereket az anyjától, meg egyszerűbb az orvosnak ha a hátán fekszik az anya, stb, a gyereket az ösztönökkel szembemenve sírni hagyni, siettetni a mozgásfejlődését, mérni mindig stb stb.


Ezek a természetellenesek.


Járt volna az aranyóra neked is kedves kérdező.

2021. máj. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!