Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért kezdek el minden ok...

Miért kezdek el minden ok nélkül sírni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves, fiatal kamasz lány vagyok. Sokszor előfordul, hogy indokolatlanul sírok, de semmi kiváltó oka nincsen. Tanulásnál szokott ez lenni. Magániskolás vagyok. Minden rendben megy, a magántanárom leadja a tananyagot, és egyszercsak elkezd idegrángásom lenni, bepánikolok, hirtelen elkezdek nagyon-nagyon félni, rettegni, olyan pánikbetegség szerű tünetek vannak rajtam, és elkezdek sírni, azt veszem észre, hogy folynak a könnyeim. A magántanárom sem érti, hogy mi lehet a bajom. És ezek a tünetek csak tanulásnál vannak, egyébként meg, ha nem tanulok akkor nem szokott előfordulni. Teljesen normális az életem, nincs olyan dolog, ami ezeket kiválthatná. Azt kell még rólam tudni, hogy az átlagnál kevesebb az intelligenciaszintem, 130 iq, és a megfelelő, kiemelkedő pedig 180 iq szokott lenni, és én az alatti vagyok. Emellett beilleszkedési problémáim vannak, és kiközösítenek. Szerintetek ezek lehetnek kiváltó okok? Valaki már tapasztalt ilyet? A válaszokat előre is köszönöm!

2021. jan. 20. 02:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Ha az átlagos iq 180 lenne, nem így nézne ki a világ. Szerintem neked sincs 130.
2021. jan. 20. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Ha nagyon lelkis vagy és mindent magadra veszel,akkor lehetséges hogy igen.Egyébként irigyellek,de komolyan,én 13 éve sírtam utoljára,pedig történt már nem egy rossz dolog azóta,halálozások pl.,de annyira hozzászoktam már régen a rossz dolgokhoz,hogy nem megy a sírás.
2021. jan. 20. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%
Túl sokat foglalkozol saját magaddal, a környezeteddel pedig egyáltalán nem. Nyisd ki a szemed, táguljon már ki a világ! Még tán baráraid is lesznek.
2021. jan. 20. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A pontos iq-m 125 (voltam iq teszten). Próbálok nem mindent magamra venni, de olyan szar az élet. :( Semmi jó nincs benne, semmi értelme. :( Én próbálok a környezetemmel foglalkozni, mindig próbálok beilleszkedni, folyamatosan barátokat keresek, de engem mindenki utál. De itt nem csak a sírással van probléma, ok nélkül szoktam bepánikolni is. Ez is mitől lehet? Lehet így egyáltalán normális életem, el fog ez múlni?
2021. jan. 20. 05:00
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Szedj az idegeidre magnéziumot, B-vitamint és járj sportolni. Hormonális oka is lehet, ha túlérzékeny vagy, arra jó a sport.

Plusz valami önkifejezést tanulni művészetre (hangszer, ének, tánc, rajz, kézművesség, színészet, ami érdekel és elérhető, nem kell, hogy hű de tehetséged legyen, csak élvezd). Barátot is könnyebben találhatsz, ha hasonló érdeklődésűek között vagy, és felér egy pszichológussal.

IQ-nak meg nincs köze ehhez, akár értelmi sérült emberek is tudnak magabiztosak és társaságiak lenni és zsenik is depresszíven önbizalom hiányosok. De a 120 az átlag, ha ez megnyugtat. És létezik olyan is, hogy EQ, azaz érzelmi intelligencia, ami művészettel pont fejleszthető még a te korodban.

Egyébként meg a te életkorodban sokszor mindenki úgy érzi, hogy mindenki őt nézi és minden ciki és selejtesnek tartja, pedig különlegesnek kéne lennie és senki nem érti meg... Szóval ezek normális érzések, ha ilyesmitől pánikolsz, amikor kvázi szerepelni kell. Hidd el, a kortársaid is így vannak vele, még a nagyszájúak is.

2021. jan. 20. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A normál IQ 100-110 körül van
2021. jan. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

130 fölött kezdődik a mensa szint ha jól emlékszem, és nekem volt egy haverom, aki majdnem elérte, már ő is elég zseni volt. Neked biztos, hogy nincs 125ös IQd, vagy nem hivatalos tesztet csináltál. Stephen Hawking IQja volt 160. 100 az átlagos IQ (egy teljesen normális, értelmes emberé).

Az írásod alapján átlagos kamasz vagy, amivel nincsen semmi gond, a hormonok szórakoznak veled. Ez idővel enyhülni fog.

2021. jan. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

"Azt kell még rólam tudni, hogy az átlagnál kevesebb az intelligenciaszintem, 130 iq, és a megfelelő, kiemelkedő pedig 180 iq szokott lenni"


ezen jót nevettem :D

2021. jan. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%
Hormonok. Nyugi, felnőtt korodban is lesz ilyen, pl menstruáció környékén, vagy pl ha fogamzásgátlót fogsz szedni. Vagy terhesség alatt is jellemző az ok nélküli sírás.
2021. jan. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Én gondoltam, hogy a hormonok okozzák. Köszönöm.
2021. jan. 20. 15:43
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!