Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Alsó tagozat 4. osztályos...

Alsó tagozat 4. osztályos gyerekednek melyik verset kellett már megtanulnia magyar órára? Most egy kb 18 versszakos verset adott fel a pedagógus, egy kicsit soknak tűnik. Két oldal a tankönyvben. Egy hét alatt kellene megtanulni.

Figyelt kérdés
Két hete a harmada mennyiség volt feladva, az reálisabbnak tűnt. Ez most kicsit szórjuk meg a gyerekeket rossz jeggyel feladatnak tűnik. Megteheti ezt, akármit es akármilyen hosszúságú verset kérhet megtanulni vagy van erre valami előírás? Gondolok itt arra, hogy régen kb ugyanazokat a verseket adták fel a sulikban évről évre az egyes évfolyamoknak.

2021. okt. 11. 20:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
82%
Arany Lacinak-ról nem is beszélve! Szintén talán 3. osztályos vers...
2021. okt. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 anonim ***** válasza:
59%
Csakhogy ez nem egy jó vers, kedves 30-as, az Arany Lacinak-hoz meg aztán végképp nem fogható, hanem egy silány borzadály! Egy jól megírt prózai mese sokkal könnyebben tanulható, mint ez az értéktelen, olvashatatlan szar!
2021. okt. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/73 A kérdező kommentje:

Nos, az én gyerekem is fejből tudta oviban a Sün Balázst, a kedvenc Boribon könyvét első szótól az utolsóig.

Az Arany Lacinak se okozott semmilyen problémát tavaly, nem volt hőbörgés. A versek nem egyformák.

Ez ránézésre is egy nehezen tanulható vers. De a főbb problémám mégis csak az, ha sehol máshol nem kötelező megtanulni, akkor nálunk vajon miért?

És miért kellett már 2.osztályban nyári szünetben két kötelező olvasmányból olvasónaplót írni? 3.osztályban csak egy volt feladva a nyári szünetre - olvasónaplóval, míg sok ismerősünknél egy sem. És lehetne még sokáig ragozni.

Az pedig, hogy aki imád verset tanulni és versenyre mivel készül nem összehasonlítható egy kötelező egy hetes határidős feladattal. :-(

Szólni itt nem lehet semmiért, mert rászáll a gyerekre. Így vagy szenvedünk vele egy hetet vagy azt mondom a kitűnő tanuló gyerekemnek, hogy engedjük el, kapjon egyest. De még mindig nem jött olyan hozzászólás, hogy most 4. osztályos gyereknek milyen memoritert adtak fel idén.

2021. okt. 12. 08:19
 34/73 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy nagyon jól olvas a 9 éves gyerekem..egyáltalán nem igényli, hogy felolvassam neki. Önállóan tanulta már 3. osztályban is a verseket. Szóval nem az a gond, hogy nekem okoz ezzel plussz gondot, tennivalót. Nem napközis, amúgy is sokat van vele foglalkozva, követem a tananyagot stb.


Talán pont ezért is - ezt most mégis durva túlzásnak érzem. Lehet bele is törik a bicskája, helyette pedig nem tudom megtanulni sajnos.

2021. okt. 12. 08:23
 35/73 anonim ***** válasza:
89%

Valamennyi szabadsága a pedagógusnak is van, hogy megjelölt versekből melyik 4-6 (nem tudom mennyi) darabot adja fel memoriternek a kötelezően tanulandókon felül.


Az idei kötelezőkhöz egyébként hozzászólni nem tudok, már ötödikes a fiam (akinek ez egyik nagy kedvence volt, kb 1 délután alatt megtanulta szavalóversenyre, majd aztán másnap úgy döntött, hogy mégsem ezt mondja. És nem imád verset tanulni, csak kényszeresen jelentkezik minden versenyre, ha van kedve hozzá, ha nincs)

2021. okt. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
76%

Pedig memoriter szempontjából is jó a napközi. Sokszor megtanulta a gyerekem ott, délután. Hiszen mire mindenki felolvasta 1x, addigra ő már 15x-i hallás után tudta simán.

(nem jó olvasás kérdése, hanem életkori sajátosság, hogy MÉG hallás után könnyebben tanul. Mondjuk később is. Nem véletlen könnyebb memorizálni valamit, ha hangosan olvassa az ember, mintha magában)

2021. okt. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 A kérdező kommentje:

Sajnos itt szinte alig volt kész a lecke a napköziben, már másodikban kivettem, mert sokszor este fél7kor még a könyvek felett ültünk. :-(

15:00 óráig tanóra van. Kb15:15 - 16:00 óra között írják a leckét és még uzsonnáznak is. Szóval ott úgyse tanulná meg.

2021. okt. 12. 08:49
 38/73 anonim ***** válasza:
91%
Amugy eleg szomorú, hogy egy munkanapnyi időt vannak a gyerekek iskolàban. Mikor legyenek gyerekek? 5-8 között?
2021. okt. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem is nehéz vers, sok :( Arra figyelj oda, hogy beszéld át vele, melyik szó mit jelent: közért, rikkancs, trafik, pléhtető, megállat... nekünk evidens, de annyira nincsenek már használatban, hogy egy 9 éves nem biztos, hogy tudja. Ha pedig nem érti a verset, biztos nehezebb megtanulni.
2021. okt. 12. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
97%

Jaaa, hát ha iskolaotthonos, akkor nincs napközi, ez nyilvánvaló. Viszont akkor meg kell oldaniuk napközben a házikat is. Elvileg. Kellene.

Most persze bele lehet menni, hogy melyik rendszer milyen szr meg háborogni, de amúgy a legegyszerűbb, ha nem vagy megelégedve (ennyire!), akkor menekültök onnan.

2021. okt. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!