Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Alsó tagozat 4. osztályos...

Alsó tagozat 4. osztályos gyerekednek melyik verset kellett már megtanulnia magyar órára? Most egy kb 18 versszakos verset adott fel a pedagógus, egy kicsit soknak tűnik. Két oldal a tankönyvben. Egy hét alatt kellene megtanulni.

Figyelt kérdés
Két hete a harmada mennyiség volt feladva, az reálisabbnak tűnt. Ez most kicsit szórjuk meg a gyerekeket rossz jeggyel feladatnak tűnik. Megteheti ezt, akármit es akármilyen hosszúságú verset kérhet megtanulni vagy van erre valami előírás? Gondolok itt arra, hogy régen kb ugyanazokat a verseket adták fel a sulikban évről évre az egyes évfolyamoknak.

2021. okt. 11. 20:37
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:
98%

Te jó ég, el vagyok halva a válaszok többségén.

Komolyan gondoljátok, hogy normális egy ekkora vers megtanulása????


1 kezemen meg tudom számolni, hogy az ötödikes fiamnak eddig hány verset kellett megtanulni elsőtől kezdve.


És igaza van az egyik hozzászólónak, hogy lehet az, hogy 8 órát van bent a gyerek a suliban, de még több órányi tanulnivaló van otthonra. Talán Vekerdy mondta, hogy a házifeladat felkészítés az ingyen túlórára. Milyen igaza volt!

2021. okt. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 anonim ***** válasza:
A házi feladat kijavítása meg a tanárnak.
2021. okt. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/73 anonim ***** válasza:
2%
#62 egy tanárnak nem 8-16 között kell megállás nélkül tanítania.... És évi 12 hét szabadságon vannak.
2021. okt. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/73 anonim ***** válasza:
60%

63. Nincs 12 hét szabi, ezt már tudomásul kellene venni.

Amikor te otthon nézed a tv-t ö még dolgozatot javít, vagy szülőit tart, fogadóórát, esetleg osztály kiránduláson van a gyerekeddel.Elviszi versenyre, szakkört tart stb. ezeket az időket is számold bele a munkaidejébe. Szánalmas állandóan ezzel a szabi témával jönni, hihetetlen korlátolt gondolkodás.

Igenis adja csak fel a verset, ha jónak látja, ez az ó szakmai kompetenciája, ebbe szülőnek nincs szava, csak képzelik egyesek.

2021. okt. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 A kérdező kommentje:

Aztamindenit, micsoda stílus jött ki egyesekből.

Én úgy gondolom, hogy jó lenne egyes tanároknak határokat szabni, mert a miénk igencsak elveti a sulykot. Akkor ha kedve van majd négy kötelezőt is feladhat, mert úgy látja jónak? Jó lenne ha egységes lenne, mert míg a másik osztályban a 4es gyerekek 2 versszakos verset tanulnak, mi meg ezt fogjuk nyögni hétvégén, amikor pihenni, feltöltődni se ártana annak a 9 éves gyereknek. Az, hogy a pedagógusoknak mennyi szabadideje van, nem tudom, hogy jön ide. Fekháborító számomra, hogy igenis a sok házi túlóra a gyereknek. Amikor én voltam gyerek ez nem így volt - én sajnálom a mai gyerekeket.

2021. okt. 13. 21:09
 66/73 A kérdező kommentje:

Van, amikor több a házi feladat, mint amit az órán megoldanak. Eltelt egy kis idő mire rájöttem, hogy miért. Hiszen a lecke ellenőrzésével elmegy a fél tanóra. :-( nyilván kell a gyakorlás és az önálló munka visszacsatolással, de valahogy arányosabban is lehetne talán.


Hétvégére nem lehet írásbeli leckét adni? Ezt még nem hallottam. Amikor még napközis volt a gyerekem sokszor pénteken már nem is kezdtek neki a leckének, mert úgyis jön a hétvége, így majdnem mindig van lecke hétvégére.

2021. okt. 13. 21:15
 67/73 A kérdező kommentje:
61-es: a tanár azt mondta a gyerekeknek, hogy ez nem hosszú vers. Bízzanak magukban, hogy meg tudják csinálni. És biztos kellemes hétvégét is kívánt magában..
2021. okt. 13. 21:17
 68/73 anonim ***** válasza:
2%

#64. Akkor hány hét? Teljesen biztos vagyok benne, hogy több mint egy átlag 35 éves munkavállalónak, akinek 5 hét.

Eleve 16 hét iskolai szünet van egy évben, ebből levontam jóindulattal a júniusi és augusztusi 2-2 hetet, amikor még bejárnak. Ne mond nekem, hogy végig dolgozza a téli/őszi vagy tavaszi szünetet! Vagy nyáron ki mehet el rajtuk kívül minimum 8 hét szünetre?????

2021. okt. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/73 anonim ***** válasza:
22%
És a másik, tudom, hogy műszakban dolgoznak, délelőttös és délutános, max 5-6 óra egy nap. A fogadóórából is látszik, hogy olyankor nincs órája egyébként. A többi időben simán belefér a félévben 1-szer egy szülői, a kirándulásról meg annyit, hogy mindig iskolaidőben van az is.
2021. okt. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/73 anonim ***** válasza:
77%
68, 15 nap pótszabadság van, az 3 hét plusz a normál munkavállalóhoz képest, bár más ágazatokban is adható. Az őszi, téli, tavaszi szünet hivatalosan munkaidő. Amúgy meg azok nem teljes hetek, mert sok ünnepnap esik rájuk, az ősz szünet pl 4 munkanap, a tavaszi 3. Egyébként meg a rövidebb szünetekben dolgozatot javítanak, persze elismerem, nem mindenki, tesi, rajz pl nem, de hidd el, magyar, töri szakosok megszakadnak a javítástól, legalábbis gimnáziumokban. Plusz ilyenkor vannak a továbbképzések, ált iskolában tanítóknak kötelező táboroztatás, erdei iskola, iszonyat felelősséggel. Rendben, nyáron van egybefüggő 6 hét (nem 8!), viszont a többi diplomáshoz képest a fizetés is alacsonyabb, nem is kevéssel.
2021. okt. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!