Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Szeretnék kérni!! Nagy problém...

Szeretnék kérni!! Nagy problémába vagyok!! Röviden meg próbálom le írni. Öcsém be töltötte a 16 élet évét tavaly októberben ez által tanköteles ez év végéig. Nem veszik be az iskolába mit tegyek?

Figyelt kérdés
Segítség kérés Segítséget szeretnék kérni!! Nagy problémába vagyok!! Röviden meg próbálom le írni. Öcsém be töltötte a 16 élet évét tavaly októberben ez által tanköteles ez év végéig. Viszont különböző okoknál fogva nem járt be az iskolába e miatt Szeptember óta nincs igazolt órája, sajnos még a félévi bizonyítványa sincs meg... a lakcime oda szól ahová szeretnénk be íratni.De az iskola ezen problémák miatt el utasítja nem akarja be venni.... de nincs más lehetőségünk. Csak ez. Van ehhez joguk? Meg tehetik? Kihez tudok fordulni ha el utasitanak megint? Kit keressek aki rá kotelezne őket hogy már pedig vegyék be? :(

2022. febr. 22. 19:47
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
96%
Én sem segítenék. Éppen csak betöltötte a 16-ot, de esze ágában sincs iskolába járni. Akkor irány dolgozni, aztán dől a lé.
2022. febr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%
Családsegítők nem tudnak segíteni?
2022. febr. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Az évet ki kell járnia vagy viszik.. dolgozni megy nyártól. Nincs itt valaki aki ért is ehez és tud segíteni??? A családsegitővel fel vettem a kapcsolatot ő is beszélt az igazgató nővel de seggel fordult neki.
2022. febr. 22. 21:05
 14/37 anonim ***** válasza:
94%
Ha a családsegítő nem tud segíteni akkor mi hogyan? Kerekedjünk fel és verjük meg az igazgatót, hogy márpedig vegye fel? Ha nem akarja felvenni pedig szólt hivatalos személy is, akkor nyilván megteheti. Így jártatok.
2022. febr. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2022. febr. 22. 21:15
 16/37 anonim ***** válasza:
88%

Nem köteles felvenni! Gondolom, már nem általános iskolás, ahol kötelező körzet van. Forduljon a szülő (még mindig nem értem, mért te, neked ebben semmi jogod nincs, nem te vagy a gondviselő!) a tankerületi igazgatóhoz, és az majd berakatja valami gyűjtőbe.

A családi pótlékot már szeptember 15-én bukták, 50 igazolatlan után ugrott.

2022. febr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
21%

Mondjuk elsore kellett volna megfogni a gyereket.

Most atkell iratni hozzatok, es magan tanulok iratni. Potolni amit tud, jovore evet ismetel

2022. febr. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
9%

Egy lehetősegetek van mèg. Az orszàgbòl kivinni. Ha hivatalosan (ki van jelentkezve, esetleg csalàdvèdelisnek jelezve) elhagyta az orszàgot, mielőtt a csalàdbòl kiemelésről hatàrozatot hoztak volna, akkor utólag màr nem vihetik el.

Nem hivatalosan, ha ,,visszasunnyog" , ha nincs semmi papìron nyoma, meg nem buktok le, akko simàn elvan masfèl èvig feketemunkàval, aztàn visszajelentkezhet. Ha valaki èszreveszi, akkor latogatni jött. Valamelyik orszàgban intèzzetek neki tb-t, vagy drukkoljatok, hogy màsfèl èvig ne legyen dràga baja.

2022. febr. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
77%

"Kit keressek aki rá kotelezne őket hogy már pedig vegyék be?"

Fordítva gondolkozol.

Mivel már nem tanköteles, senki sem tudja kötelezni őket. A Jóistenhez is fordulhatsz, ez a vonat már elment.

Megkérni lehet őket max, de ilyen háttérrel nem kell sehová. Bárhová jelentkezik, a rengeteg hiányzását viszi az iskola statisztikájába, tehát inkább kerülik ezt a helyzetet az iskolák vezetői.

Nekem van egy hasonló élethelyzetem, de az általános iskolás, így még tanköteles. Nyáron költöztek a városunkba.

Szeptember óta 170 óra igazolt és 183 óra igazolatlanja van. A legtöbb igazolatlan decemberben-januarban ggyűlt össze, mert az apa (akivel lakik) kiment külföldre dolgozni, és itthon hagyta a gyereket egyedül. Az anya Miskolcon él, magához vette, de ott nincs sem állandó lakcíme sem tartózkodási helye (albérlet), így lakcímet nem tudott adni a gyereknek sem. Ennek hiányában sehol sem vették fel, két hónap múlva az apa visszatért, és így a gyerek is, mert akkor már ők is fenyegetve lettek, hogy elveszik a lányt a családtól.

Visszajött (igazából végig nálunk volt beírva) de most jár suliba. Ennyi hiányzást már nem lehet pótolni, csak hihetetlen szorgalommal, az meg nincs neki.

Szóval megbukik.

Ő is menthetetlen, de még jó pár évig tanköteles (most 7. osztályos), és a körzetünkhöz tartozik.

2022. febr. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
80%
Nem tanköteles így nem fogja senki felvenni az iskolájába hogy ott még problémát okozzon.
2022. febr. 23. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!