Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy első osztályosnak kb...

Egy első osztályosnak kb mennyibe kerül az iskolakezdés?

Figyelt kérdés

#Iskola, iskolakezdés, elsős,
2022. márc. 2. 12:51
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
69%

Borzasztóan nagy a skála, van akinek csak a táskája drágább, mint másnak minden cucca együtt.

Rajtatok múlik hogy mik az igényeitek, van aki ilyenkor asztalt, széket, teljes új ruhatárat vesz, van aki csak a tanszerlistán szereplőeket...

2022. márc. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
ki lehet hozni,50000ft alatt is .meg 200000ft bol is .
2022. márc. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
93%

5ös ezt nem mondod komolyan 🤣🤣🤣

60 ezer alatt kihoztuk 4 éve, ars una táska, faber castell ceruzák-színesek,meg mindenből rózsaszín,királylány,láma meg mittudom én mi volt a divat.

2022. márc. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk az eszembe se jutott, hogy az íróasztalt is hozzászámoljam, de tényleg azt is azon a nyáron vettük neki.

Szóval még attól is függ, mit számolunk bele. Így még kevésbé van értelme összeget mondani.

2022. márc. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 A kérdező kommentje:
Mi íróasztalt forgószékkel Karácsonykor vettünk neki. Ruhát is szoktam néha előre venni, ha megtetszik valami, meg kapni is szoktunk ismerőstől.
2022. márc. 2. 13:55
 16/36 anonim ***** válasza:
74%
A kért tanszerek, füzetek olyan 10-15 körül voltak, mert ugye a tankönyv elvileg ingyenes, de kellett még táska, tolltartó, tesicucc, váltócipő, ünneplő, egyenruha, köpeny, osztálypénz, fénymásolásra pénz, extra munkafüzetre ugye megszavazzuk pénz... Szerintem két gyerekre 100-as körül volt idén úgy, hogy a kisebbik még egyenruhát is örökölt a nagytól. Szóval sulitól és spórolástól függően olyan 40-70 ezer közöttre tippelek, ha nem vagy túl elszállt. De ezt sem tudom, mennyire lesz releváns infó neked jövőre, tekintve milyen ütemben drágul minden. És igen, mi is átrendeztük a lakást ennek örömére, úgyhogy az még sokszorosa volt.
2022. márc. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

-tól-ig a csillagos ég. Tavaly át/bevállaltuk az unokaöcsi listáján szereplő tételeket, nem a legdrágább dolgokat vettük hanem közép kategória, ez volt 45.000 ft. Viszont istenemre mondom rengeteg felesleges holmit kért a suli, de ha pont azt nem veszed meg 100%, hogy az fog kelleni nekik. ( ebben a 45-ben viszont tényleg minden benne volt, az ablak zsiráf, a gőgös gúnár gedeon, tornazsák stb.)

Plusz vettünk neki egy sima egyszerű íróasztalt is 15.000ért, szék meg pont volt elfekvőben.

Ami ebben nem volt benne mert megkapta máshonnan: iskolatáska és a ruházat, tehát ünneplő, tornaruha, váltócipő.

2022. márc. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
17 vagyok ismét, azt még hozzá tenném, hogy megmutattam a gyerek listáját egy alsós tanító barátomnak és ő is nagyokat pislogott, hogy mennyi mindent kér ez az elmebeteg suli, szóval valószínűleg ez a 45ezres fantasztikum azért nincs mindenhol :D
2022. márc. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Még ilyet nem is hallottam, hogy egyenruha is kell valahol
2022. márc. 2. 14:15
 20/36 anonim ***** válasza:
36%

Nálunk nem sok dolgot kell venni (svájc, állami iskola): toltartó, ceruzák, iskolatáska, testifelszerelés és úszófelszerelés. Minden mást az iskola fizet (feladatlapok, könyvek későbbiekben, programok stb). Egyenruha nincs. Nincsen tisztasági csomag bevivése, nem kell nyomtatópapírt vinnünk, de osztálypénz sincsen.

Itt a gyerekek az oviba is egyedül mennek (4,5 évesek ekkor. Inkább előkészítő, mint ovi). Általában már pár nap után, mivel csapatban járnak. Szóval suliba is egyedül mennek. Anyataxit lenézik a legtöbben. Indokolt esetben megy csak a szülő a gyerekért vagy viszi be (orvosnál voltak vagy oda mennek, ideiglenesen nem tud sétálni egy baleset miatt stb)

2022. márc. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!