Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Megoldás lenne egy magániskola...

Megoldás lenne egy magániskola? Többi lent..

Figyelt kérdés
Sajnos egy helyzet létrejötte után merült fel a váltás magánba. Viszont nem merem bevállalni anyagilag hosszútávra. Bíztam a felsőben, de lassan ott tartok, hogy egy drasztikus váltásra lenne szükség, nem érdemes kockáztatni milyen lesz, milyen tanárok lesznek. A rohamtempót, felszínességet még valahogy lenyelnénk, és azt is, hogy gyakorlatilag szinte 0 kommunikáció van velünk, de lelkileg a gyerek kezd tönkremenni..egy tanár megkeseríti a mindennapokat, szándékos alázásnak, megszégyenítésnek vannak kitéve a gyerekek, mindig ugyanazok (ez a tipikus pikkel el rád, bármit csinálsz úgysem jó) és lassan nekem is gyomorgörcsöm van ettől, ezt már fél lábon is ki lehetne bírni..itt az év vége.. Jelzés már megtörtént az igazgató jelenlétében, és újra meg fog, de gondolkodunk az iskola főnökének megkeresésében, a káros személy vizsgálatában. Aki a magán mellett döntött mik voltak a szempontok? Nekem elég ha kedves a tanár, normálisan leadja az anyagot, figyel a gyerekekre, lemaradáskor esetleg segít, a szülőket emberszámba veszi, megvan a folyamatos kapcsolattartás..Illetve van e olyan, ahol van folyamatos felzárkóztatas, dolgozatra való felkészülés, korrepetálás?

máj. 11. 09:15
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
A másik, hogy gondolom ennyi el a tanév vége előtt sehova nem tudnám elvinni..(?)
máj. 11. 09:16
 2/33 anonim ***** válasza:
100%
De miért nem iskolaváltásban gondolkodtok?
máj. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Abban( is) gondolkodunk..de egyelőre nagy a sokk..
máj. 11. 09:47
 4/33 anonim ***** válasza:
86%
Magán/alapítványi suli is sok féle van, de ott ilyet legtöbbször nem engednek meg maguknak a tanárok. Nálunk is volt, hogy új tanár jött és gáz volt kirúgták pár hónapon belül. Arról nem beszélve, hogy mennyivel minőségibb oktatás van.
máj. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
Nekünk semmi extra elvárás nincs, nem ka jegyei látványosan romlottak sajnos, ( nyilván a kiskamaszkor is közrejátszik)
máj. 11. 10:11
 6/33 A kérdező kommentje:
Mármint nem érdekelnek a szakkörök, csak egy normális közeg, ahol a tanító nem őrül meg, mert nem bír a gyerekekkel és ő maga kezelésre szorul..
máj. 11. 10:13
 7/33 anonim ***** válasza:
78%
Nem a szakkörök a lényegi különbség, hanem pl. a diferenciált és projekt alapú oktatás.
máj. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Persze, gondoltam. Ez ha hol sejtem azt jelenti, hogy akik “lassabbak” v “gyorsabbak” akkor a saját tempóban haladnak? Illetve a project alapú mit jelent pontosan? Nekünk meg fontos lenne, hogy ne legyen a számonkérés nyomása, a jegyek állandó figyelése, stresszeltetes az esetleges pótlás segítése..
máj. 11. 10:55
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Jegyek mindenhol vannak, legalább felsőben. Nyilcán figyelni kell, hiszen a felvételi ezeken is múlik nagy részt. Projekt alapu munka sok féle lehet. Nálunk kapnak kiscsoportkra osztva elkéstítendő feladatokat.
máj. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Utolsó, azért nem mindegy hogy differenciálnak e. Egy állami suliban erre nincs kapacitás.
máj. 11. 17:06
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!