Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Egy első osztályosnak kb...

Egy első osztályosnak kb mennyibe kerül az iskolakezdés?

Figyelt kérdés

#Iskola, iskolakezdés, elsős,
2022. márc. 2. 12:51
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
28%
Én Bayern tartományba élek egy falusiak helyen ,3-4 osztályosok simán haza mennek ha faluba laknak ha nem akkor iskolabusz viszi haza őket vagy napközibe,vagy szülök,nagyszülők.
2022. márc. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 Andi80018 ***** válasza:
58%

Szerintem kb. 50 ezer, ha veszel pár ruhát is, cipőt is. Bár természetesen mindenkinek más az igénye, valaki már elsősnek is 20 ezerét vesz cipőt.

Szóval attól függ, a sulis cuccokon kívül mit veszel. Azok egyébként nem vészesek. Volt tanszercsomag nálunk, az ha jól emlékszem, 10 ezer ft. volt 2018-ban. Lehet a sulitokban is jár, meg lehet érdeklődni....

A fiam sulija szemben van, így már harmadik fél évtől egyedül járt, és jött.

2022. márc. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
100%
Ruházat szerintem nem több mint az ovikezdésnél, hiszen azt alapból megveszi az ember, max. a tesicucc lesz pluszba. Írószerek, füzetek, táska, tolltartó, kulacs, uzsis doboz amire költeni kell. Ki lehet fogni akciókat, így szerintem 50.ooo - ből megúszható. Nekünk az első év volt a legtöbb, akkor kért az iskola fénymásoló papírt is, drága színes krétát amit nem is használtak. Technika- rajz cuccot szinte nem is kellett pótolni 4.-ik osztály végéig. Táskát is felsőben váltottunk csak.
2022. márc. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
65%

Mindenestül olyan 60ezer volt. De ebben íróasztal, olvasólámpa, minden ilyen köcölék benne volt.


Ez 5 éve. Menni még nem megy egyedül suliba, mert korán indulunk, és hajlamos leragadni a tévé előtt. Egyedül is most kezdett hazajárni, azzal a feltétellel, hogy írásbeli házit nem hozhat haza.

2022. márc. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
Idén negyedikes a lányom, a kért tanszerlista kb. Felét használták. A többit felesleges volt megvenni. És minden évben ez megy, őrület. Elsőben minden előírt marhaságot vegyél meg mert ki tudja, van ismerős, akinek tényleg használták a gyerekei szinte az összes felszerelést. De másodiktól csak azt vedd meg amire reális esélyt látsz. Ha kell valami, majd menet közben úgyis szólnak és egy bármilyen írószerben meg lehet venni. 40-50 ezer, függ ugye hogy milyen felszerelésekben gondolkodunk, milyen árkategóriában. Ha ügyesen csinálja az ember, utána megy hol olcsók, de azért normális minőségűek a dolgok, meg lehet oldani olcsóbban. A tankönyvek olyan 10-15 ezer környékén vannak ha jól tudom.
2022. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre nagyon nehéz ( szinte lehetetlen ) jól válaszolni. Eleve: falusi, vagy városi suli? Ha városi, akkor tagozatos vagy sima? Ha tagozatos, milyen? Ezen belül , akár tanáronként is eltérhet. Ismerősnek írtak 2 oldalas listás, babzsák, tükör, korongok, számolópálcika stb kismillió "izé". Itt olvastam egy kommentet ( ott igaz, torna-rajz tagozatos volt a gyerkőc), nekik a sima rajzlapok mellé kellett nem tudom hány féle papír, a/4 és a/3 méretben, több csomag mindegyikből, külön xy tesicucc, meg egyforma sulis melegítő stb.. Nálunk meg egy A/4-es papír kb felére kifért minden. :D


Nem tudom, mennyire segít, de nekünk annó füzetek kellettek( magyarra 5 vonalas, matekra 2 kockás, angolra sima, vonalas, szótár, körire sima, énekre hangjegy, körire sima stb..) Színes és 3-5 db grafit, direkt szóltak, hogy FEHÉR radír, 12-es zsírkréta stb.. Nem írom tovább, úgyis megmondják, nálatok mi kell és miből mennyi. Legalábbis nekünk direkt szóltak, hogy nem kell mindenből a legdrágább, meg felesleges a színes gyurma jó a fehér ( ennek ellenére a szülők mindkettőt vettek, így utólag én is vettem a gyereknek), meg 2 féle ragasztó.. Tolltartó, kulacs, tornazsák, tesicucc. Nekünk kellett pl egyen nyakkendő a gyerekeknek,ezt az évnyitón a nyolcadikosok kötötték fel nekik. Sokan vesznek uzsonnás táskát a gyereknek, szerintem felesleges több ezret kiadni rá, mert melléje ugyanúgy kell az uzsis doboz, meg a kulacs stb.


ÁRAK?? Attól függ, mit kérnek, mennyit szántok rá, illetve, ha opció, milyent szeretne a gyerkőc.

Íróasztala van a lányomnak, igaz, használtan, de újszerűt kapott, eddig fél évet sem használta. Lámpa is kérdés, milyen legyen, dizájnos vagy olcsó? Nekünk egy nagyon olcsó tescós van, szintén nincs használva :D Széket kapott, de majd venni kell egy másikat. Iskolatáska más kérdés. Ott azért jó, ha praktikus, bár a gyerkőc testalkatát is érdemes figyelembe venni. Ismerős újat vett 3000-ért, de olyant, ami nyetlik mindenfelé. Legjobb márkák az ARS UNA, Budmil, Belmil táskák, elsőt akár szettben is lehet kapni. Tanács, hogy ne mesefigurásat vegyetek, akkor nem lesz fél év múlva ciki. Ezt érdemes megnézni több helyen is. Nálunk pl tudtuk, hogy nem megy még suliba, így iskolakezdés után a kinézett táskát akciósan tudtuk megvenni ( 22500 helyett 5500 volt ). Tolltartót lehet kapni akár szettben is a táskával, így passzol a minta is :D Kérdés, mit ajánlanak a suliban. 2 emeletes,3 emeletes, beledobós, hengeres ( utóbbi 2 szerintem hülyeség), vagy kihajthatós. Ebből van olyan, aminek egy, másiknak 2 kihajtható füle van. Inkább a töltetlent ajánlom, akkor tudod, milyen ceruzák lesznek beletéve. Ceruzából pl a Faber -castellt szokTÁK AJÁNLANI A SZÜLŐK, de nekünk jobban bejött a BIC. Ebből grafit és színes is. Utóbbi a Lidlben is szokott lenni, 5 db-s grafit, vagy 12-es színes ceruza vagy filc is csak 700 körül van. FC.nél jóval nagyobb a szórás, én eddig sosem láttam ezres alatt, kivéve most augusztusban, egyetlen helyen. Annyira meglepődtem, rá is kérdeztem, hogy tényleg annyi? Ja, amúgy a színes BIC is 1500 körül van, ha jól tudom. Füzeek ára szintén eltérő. Milyen legyen? Olcsó? Színes, mintás állatos, mesefigurás stb.. Lidlben már 33-tól volt idén is, míg a lányom kedvenc filmes füzeteinek darabja 350-be fájt. ( neki is volt 70-120-150-350-es is, utóbbiból szerintem még 2 év múlva is lesz, kicsit sokat vettem ). Ruha, cipő? Eddig is kellett. Nálunk kell benti cipő is ,illetve azt hiszem, elsőben kellett váltóruha. Van, ahol kérnek tisztaságit, nálunk csak wc papír, kézmosó, pzs, szalvéta szokott kelleni.

Nálunk votl tanárváltás rajznál, angolnál, technikánál, akkor jelzi a tanár, ha esetleg kell valami. Lányomnak pl mondták, hogy nem kell filc ( azt hiszem), majd a másik tanár kért. ugyanígy hurkapálcát és rajztáblát is. Könyvek ingyenesek, esetleg kell 1-2t venni ( nekünk is kellett), de nem volt nagy összeg. Azt hiszem, 3000Ft volt. Idén már több lesz, az angol nyelvű könyvek nincsenek bent a rendszerben ,így azokért fizetni kell. ( kéttannyelvű, így 2 éve az köri és ének könyv kellett, szeptembertől már a honismeret, köri, és történelem is angolul lesz..)


Iskolába mi fuvarozzuk, most negyedikes. Nagyon szétszórt, jobb, ha mi hordjuk még egy ideig.

2022. márc. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!