Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A tanár megalázza a gyerekemet...

A tanár megalázza a gyerekemet,mit tegyek?Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Megpróbálok rövid lenni,anyukaként fordulok a fórumozókhoz,van egy 12 éves fiam,aki nem túl jó tanuló,matekból kiváltképp rosszul muzsikál,de a tanulmányi eredményeit leszámítva a magatartása kifogástalan,és igyekszünk itthon minden szempontból olyan légkört biztosítani a számára,ami elősegíti a fejlődését és a komfortját minden szempontból...

De itt a történet,a tanár a múlt héten egy dolgozat kiosztásakor kihívta a fiamat,és egy eminens kislányt,a fiam a tanári asztal egyik részére,a lányt a másikra,majd a két dolgozatot bemutatva szemléltetésképpen,hangosan közölte "ilyen egy tökéletes munka,és ilyen egy elégtelen",amikor ezt elmesélte rettenetesen felháborodtam,és már mentem volna az iskolába az igazgatóhoz,a férjem úgy fogott vissza,nem ez az első eset,volt hogy miután a tanár szólította a fiam,az nem tudott jól válaszolni,és a tanár cinikusan megjegyezte hogy jegyeznie kéne valakinek az osztályból a fiam buta,minősíthetetlen megjegyzéseit hogy legyen min nevetgélni meg emlékzeni...Nyilván a gyerek ezt nem érzékeli,vagy még nem érzékeli,de nem kizárt hogy benne is nyomot fognak ezek hagyni amikor felnő,ahogy elmesélte is láttam hogy nehezen tudta elmondani,szerintetek mit csináljak?Azért is fordulok ismeretlenekhez,mert ti nyilván objektívebben tudjátok szemlélni a kialakult helyzetet,mint egy rokon,barát,ismerős...

Köszönöm előre is a válaszotokat!



2022. márc. 8. 22:13
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
72%

Amúgy kit érdekel, hogy valóban kifogástalan-e a gyerek viselkedése? Egy tanár akkor sem viselkedhet így. Pont. A megszégyenítés nem lehet semelyik tanár eszköze sem.

Beszélnék a tanárral, aztán ha nem javul a helyzet, eszkalálnék. Elmennék bármeddig, de az én gyerekemet senki nem alázná meg, főleg nem egy rosszul sikerült dolgozat miatt.

2022. márc. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
14%
12. Haha
2022. márc. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
49%

A magatartás jegy nem a szülő sikere, hanem a gyerek veleszületett egyik képessége, pont úgy, mint a matek tudás. Azért sem veregetik meg a szülő vállát, hogy jó logikai érzékkel született a gyereke, meg azért sem, hogy képes beilleszkedni, szabályt tartani. Ezekkel a képességekkel születik a gyerek.


Megszégyeníteni egyik gyereket sem szabad, és egyébként vannak olyanok, akiknek ha megfeszülnek sem megy a matek.


Amúgy a gyerek 12 éves, biztosan nem ez a tanár tanította az elmúlt 6-7 évben matekra, szóval inkább az elődje tehet erről a tudásról.. De ugye ő sem.


Azt lehetne még szülőként megtenni, hogy a gyereked mondja többször, hogy "nem tudom", ha nem tudja a választ, ha a tanár ilyen rosszindulatú.

2022. márc. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
27%
14. Ekkora baromságokat leírni!
2022. márc. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
42%

Miért?


A magatartás a stresszkezelés és szociális érzék együttesen. Az első idegrendszeri kérdés, a második környezeti tényező és idegrendszeri tényező együttesen. A család is hozzájárul minimálisan.


Hozzájárulhat még a figyelem képessége(szintén idegrendszer/kémiai folyamatok) is, illetve szorongás, kényszeresség, mind idegrendszeri probléma ronthat rajta.


A gyerekek viselkedése, szabálykövetése, társas viselkedése "hozott anyag", ezt minimális mértékben lehet csak formálni neveléssel.

2022. márc. 8. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
86%
Akármilyen a gyerek, ilyet nem csinálhat a tanár. Beszéltél már ezzel a tanárral? Itt az ideje. Ha nem juttok dűlőre, akkor menj az igazgatóhoz. De kicsit túl hosszan magyarázod, milyen kifogástalan a fiad magaviselete, kicsit ez nekem azért gyanús.
2022. márc. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
30%

"hogy legyen min nevetgélni meg emlékzeni..."


Ebből arra következtetek, hogy nevetgél órán, tehát a magatartása nen kifogástalan.

A matek korrepetálás jó ötlet, de én beszélnék a tanárral és megkérdezném mi történt, es miért gondolja úgy, hogy akármi is a helyzet, a gyerek megalázása jó ötlet.

Emellett beszélnék a gyerekkel is, hogy a tanulás fele az órai figyelés, és ha nevetgél, akkor persze hogy nem érti az anyagot.

2022. márc. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
29%
Ez Gárdony? Mert nálunk is ez folyik, a tanárnő egy állat.
2022. márc. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem érdemes bemenni és beszélni a tanárral. Nem hőzöngve, egyszerűen csak meghallgatni a másik felet is, mert közel sem biztos, hogy minden előzményt és körülményt ecsetelt a gyerkőc otthon. Én attól tudok kiborulni, amikor valaki rögtön habzó szájjal esik neki a másiknak úgy, hogy azt a felet nem illeti meg a jog, hogy megvédje magát, vagy elmesélje a történetet a saját szemszögéből.

Ha ő is úgy meséli el a történetet, ahogy a gyerek, akkor meg lehet kérni, hogy ne szégyenítse meg a gyerekedet az osztálytársai előtt. Ha a gyerek le van maradva, akkor keressen meg téged, akár ajánljon plusz feladatokat, amivel fejleszthetitek, vagy magántanárt, akihez járathatod. De ne állítsa pellengérre mások előtt, mert azzal árt és már látod jeleit ennek. Ennyi. Nem megfélemlítéssel kell oktatni. Értelmes, intelligens, felnőtt emberek módjára tisztázzátok, hiszen jobb esetben mindkettőtök érdeke az, hogy a gyerek a megfelelő ütemben haladjon.

Majd ha ez nem működik, akkor beszélnék az osztályfőnökkel és ha az sem, akkor mehet az igazgató felé a panasz.

2022. márc. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem,nem hülyéskedik az órán,nagyon csendes,tulajdonképpen meg sem szólal ha nem kérdezik,és akkor is a kérdésre felel,csak rosszul...A nevetséges és buta hozzászólásokat a tanár azokra a válaszokra értette,amikor a gyerek helytelenül válaszol a kérdéseire...Tehát nem úgy kell értelmezni,mint hogy egy szemtelen gyerek egy szorzáskor azt válaszolja hogy "krumplipüré" hülyeségből,hanem ad egy olyan rossz választ,ami kontextusban van,tehát nem tér el a matektól...Amúgy jár magántanárhoz,de nem ment neki,és ezután meg már nyilván meg is utálta,és ha ez így megy tovább egyre inkább utálni is fogja,ami ront a helyzeten szerintem...Valószínűleg az lesz,hogy az igazgatóval beszélek,és vállalok egy szembesítést a tanárral...

2022. márc. 9. 11:14
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!