Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » A tanár megalázza a gyerekemet...

A tanár megalázza a gyerekemet,mit tegyek?Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Megpróbálok rövid lenni,anyukaként fordulok a fórumozókhoz,van egy 12 éves fiam,aki nem túl jó tanuló,matekból kiváltképp rosszul muzsikál,de a tanulmányi eredményeit leszámítva a magatartása kifogástalan,és igyekszünk itthon minden szempontból olyan légkört biztosítani a számára,ami elősegíti a fejlődését és a komfortját minden szempontból...

De itt a történet,a tanár a múlt héten egy dolgozat kiosztásakor kihívta a fiamat,és egy eminens kislányt,a fiam a tanári asztal egyik részére,a lányt a másikra,majd a két dolgozatot bemutatva szemléltetésképpen,hangosan közölte "ilyen egy tökéletes munka,és ilyen egy elégtelen",amikor ezt elmesélte rettenetesen felháborodtam,és már mentem volna az iskolába az igazgatóhoz,a férjem úgy fogott vissza,nem ez az első eset,volt hogy miután a tanár szólította a fiam,az nem tudott jól válaszolni,és a tanár cinikusan megjegyezte hogy jegyeznie kéne valakinek az osztályból a fiam buta,minősíthetetlen megjegyzéseit hogy legyen min nevetgélni meg emlékzeni...Nyilván a gyerek ezt nem érzékeli,vagy még nem érzékeli,de nem kizárt hogy benne is nyomot fognak ezek hagyni amikor felnő,ahogy elmesélte is láttam hogy nehezen tudta elmondani,szerintetek mit csináljak?Azért is fordulok ismeretlenekhez,mert ti nyilván objektívebben tudjátok szemlélni a kialakult helyzetet,mint egy rokon,barát,ismerős...

Köszönöm előre is a válaszotokat!



2022. márc. 8. 22:13
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
67%
20. Készülj a gyerek bukására matekból!!
2022. márc. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
92%
Mindamellett, hogy igazat adok neked, és a tanár viselkedése teljesen elítélendő, ha valóban minden igaz, amit állítasz - megjegyezném, hogy ha egy 12 évesnek még magántanár mellett sem megy egy elfogadható osztályzat elérése matematikából, akkor azért ott elég komoly gondok vannak. Mondom ezt olyan emberként, aki anno "meg volt operálva matekból".
2022. márc. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
91%

Amúgy jár magántanárhoz,de nem ment neki,és ezután meg már nyilván meg is utálta,és ha ez így megy tovább egyre inkább utálni is fogja,ami ront a helyzeten szerintem..



Szerintem meg nem. Én is világéletemben utáltam a matekot,rossz is voltam belőle, középsuliban már mindig a 2ért küszködtem. Éveket jártam magán tanárhoz,hogy le tudjak érettségizni,azóta diplomám is van,persze a matekot jó messzire kerülöm 18 óta :) lányom 5.es idéntől már ő is jár korrepetálásra,mert bár még épphogy 4es de már érezhetően kezdi elvesziteni a fonalat.

De muszáj egyszerűn.

2022. márc. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
95%
Tanárként mondom, hogy ez a viselkedés a tanár részéről elfogadhatatlan. Mindenképpen kezelni kell a helyzetet. Azt tanácsolom, hogy járd végig a hivatalos fokozatokat, előbb a tanárral beszélj, aztán az ofővel, aztán az igazgatóval, aztán akár a fenntartóval. Közben érdemes lenne megnézetni, hogy nincs e diszkalkuliája, ha ilyen nehézségei vannak, és külön tanárral sem megy. Ha kap diagnózist, felmentést kaphat az értékelés alól.
2022. márc. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem itt rossz helyen kérdezel. Itt mindenkinek az a célja, hogy a másikat sárral dobálja.
2022. márc. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

"Nyilván a gyerek ezt nem érzékeli,vagy még nem érzékeli,de nem kizárt hogy benne is nyomot fognak ezek hagyni amikor felnő,ahogy elmesélte is láttam hogy nehezen tudta elmondani"


Vele egykorúként mondom , hogy biztosan érzékeli . Sőt .

Nem hiszem , hogy jó megoldás lenne rögtön beszélni az igazgatóval .Lehet még jobban rá fog szállni a tanár .

Inkább beszélj/írj üzenetet a tanárnak , hogy lásd az ő szemszögéből is .

És érdemes lenne beíratni különtanárhoz , ha van rá keret .

2022. jún. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!