Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Már megint mi ez a lehetséges...

Már megint mi ez a lehetséges sztrájk 16. és 17.-én?

Figyelt kérdés
Azért jó volna bővebbet tudni, hogy mégis mire készüljön az ember.

2022. márc. 11. 09:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
14%

Hazudsz, 9-es!


Az, hogy nem tartanak órát, az nem jelenti azt, hogy nincs gyerekfelügyelet. Azt minden tanársztrájknál megoldják. Vagyis színtiszta hazugság, hogy "szülő se épp erre akarja szánni a szabiját, nyárra meg nem jut majd".

2022. márc. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
40%

11:

Csak épp csúnyán néznek, ha be meri vinni az ember a gyereket, és mindjárt nem szolidáris, együttműködő velük, aztán majd a gyereket szívatják. A békesség kedvéért igenis muszáj megoldani.

2022. márc. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
38%
Ez a sztrájk a te gyereked jövőjéről szól kedves 9es.
2022. márc. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
23%

13:

Úgyan mi köze a tanárok fizetésének a gyerekem jövőjéhez? Ha több fizut kapnak, attól még ugyanazok a részben nem odavaló egyének maradnak ott tanítani, nem lesz színvonalasabb sem a tanári kar, sem az oktatás.

2022. márc. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
82%
Mert nem csak fizetésemelésért sztrájkolnak. De ha csak azért sztrájkolnának akkor is a gyereked járna jól, ha nem éhbérért dolgozó tanárok tanítanák. Ha az összes jobb tanár nm menne el magániskolába vagy hagyná el a pályát.
2022. márc. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
15%
Azért olyan rossz nem lehet, felénk nem lehet tanárként elhelyezkedni, mert nincs hely. Ismerősnek egyetemi diplomával 2 évébe került, akkor is csak protekcióval, míg bekerült egy közepes gimi tanári karába.
2022. márc. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
85%
Majd minden suliban tanárhiány van.
2022. márc. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

A sztrájkban való részvételt egy tanár eldöntheti akár március 16-án reggel is. Ezért nem tudnak írni pontos adatokat a szülőknek, hiszen az igazgatóknak csak becsléseik vannak arra vonatkozóan, hogy hányan sztrájkolnak majd.

A sztrájk célja a pedagógusok magasabb fizetése és még egy csomó dolog, amibe nem ástam bele magam.

A családban van pedagógus. Ő azt mondta, hogy ha egy tanár sztrájkol akkor kb 20 ezer Ft/nap fizetéscsökkenése lesz. A jelenlegi helyzetben szerintem nem lesz tömeges munkabeszüntetés.

A gyerekem iskolájában azt írták, hogy ha a diákok hiányoznak akkor azt szülői igazolással lehet igazolni és ez nem számít bele a félévente 3 napba. Mondanom sem kell, hogy a 11-es lányom egész héten nem akar suliba menni. Jelenleg én vagyok a gonosz szülő mert 16-án itthon tartom majd 17-én csütörtökön elküldöm suliba. Nem ő lesz az egyedüli, mert az osztálycsoportban ezt beszéltük meg a szülőtársakkal.

2022. márc. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

De jó nektek 18-as, hogy így meg lehet beszélni a többiekkel. Nálunk sajnos a tájékoztatás nem erőssége az osztályfőnöknek, és a szülői csoport se pörög, ha valaki kérdez valamit, jó, ha 2-en reagálnak rá. Így elég homályban vagyunk még mindig.

A tanár még pénteken szépen feltűzelte a gyerekeket, hogy extra szünet, most nekünk hisztizik itthon, hogy nem akar menni, szünetelni akar, mert senki nem megy, mindenki felnyújtotta a kezét, hogy nem fog menni. Nem is értem, hogy gondolta ezt a kedves tanárnő.

2022. márc. 13. 19:03
 20/20 Andi80018 ***** válasza:
100%
A fiam osztályában lesz tanítás az egyik tanár részéről. A másik tanár sztrájkol. Semmi tájékoztatást nem kaptunk, hanem ma reggel írtam az osztályfőnöknek, és akkor közölte ezt. Negyedikesek.
2022. márc. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!