Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Újabban magatartászavaros....

Újabban magatartászavaros. Nem merem suliba vinni mert szórják rá az egyeseket.mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ha esetleg mentálisan lenne is problémája, majd viszem orvoshoz.

9 lesz amolyan kiskamasz.

Értelmes ügyes okos amúgy, tele volt öttösökkel. Udvarias kedves és törődő.

Újabban viszont elkezdett verekedni(a link tipusu gyerekekkel barátkozik már, lehúzta magát közéjük, elíteli magát,és azt hiszi nem tartozik a jókhoz) vagy csúnyán beszélni, idiótán röhög. A büntetések miatt (pl ezért nem mentünk ugrálovárba amit nagyon várt), szegényke sokat sírt magában egyedül es szomorú volt, de magatartásra ezek nem hatnak.

Erre új hét megígér mindent, próbál jó lenni.

De a munkahelyen a kréta a szivinfarktust hozza rám.

Irodalom órai munka elégtelen.

Lesokkolt. Kérdezem a tanítot(csak levelezőkaocsolat van szulők tanítók közt) miért, nem értem. Nem válaszolt.

Másnap megint suli

Technika elégséges.

És mindezek "100%-osan számítanak bele az értékelésbe"


Ma már nem merem suliba vinni mert teljesen lehúzzák az átlagát, semmit nem írnak, nem közölnek.

Most akarom az osztályfőnököt vagy igazgatót kérdezni.


Jól látom hogy inkabb vigyem be a munkahelyre ne engedjem suliba mostanság?

Félek, hogy agyonbombázzák egyesekkel, és teljesen lerontják.

A gyerek teljesen kezd már magárol lemondani, úgy érzi hiába a szorgalom, olvassa a kötelezőt is nagy örömmel, hiába a házival a szenvedés, nem megy ez neki, csak negatív visszajelzéseket kap, aminek hatására egyre jobban csúszik csak el a rosszba.



#önbecsülés romlás
2023. márc. 7. 05:12
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 A kérdező kommentje:

"Órai munka"

Ennyit látok csak a krétában és nem többet, mint indoklást.

2023. márc. 7. 05:17
 2/71 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért olyan nincs, hogy csak levelezőkapcsolat van, be kell menni megkérdezni...


Én megértem, hogy legszívesebben elvinnéd munkába és kész, csak sajna ez hosszútávon nem megoldás. Ha eddig nem volt semmi probléma, akkor nem magatartási zavar. Ha jól tudom, az azért nem 9 évesen kezdődik.


Én együttműködve a tanárokkal próbálnám ezt megoldani... És sok-sok beszélgetés.

2023. márc. 7. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
94%
Persze meneküljetek el a problémák elől, ez fantasztikus megoldás...
2023. márc. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 anonim ***** válasza:
100%
Miert nem q gyereket kérdezed arról, miért kapott órai munkára elegtelent?
2023. márc. 7. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/71 A kérdező kommentje:

De nincs kapcsolat.nincs olyen hogy fogom magam és bemegyek a suliba!!

Minimum időpont kéne fogadoórára is ami megint fixes azaz nem a szülő megy amiķor kutalálja talán évi ketszer tartanak fogadóórákat es oda is kizárólag behívás alapon lehet csak menni, HA a tanito kéri. Engem nem hívtak be. Azt sem tudom mikor vannak fogadóórák szerintem mostanában nincs is. Krétában ilyenekről sincs semmi info soha.


A gyerekem azt mondja pl irodalomra olvasó naplót kellett volna irni es azert egyes mert nem volt meg. De én erről semmit nem is tudtam!! Nem ültem le vele olvaso naplót készíteni, azt sem tudom mit kell ehhez venni, semmilyen információt nem kaptam.

Az egyes után csinált egy olvasó naplót, nagy lapra, erre másnap közli a gyerek hogy ez sem jó, nem igy kell hanem venni kell naplófüzetet. Kérdem mit? Füzetet ami napló. Na kösz mi az??

Meg kerdeztem ha megcsináljuk kijavitható az egyes? A naplóra lesz osztályzat? A gyerek azt mondta nem, a naplót nem osztályozzák.

Azaz ki se javítható. Ez az irodalom.


Technika: a gyerek azt mondta azért kapott kettes mert nem tetszett a tanitonak ahogy színez. Erre is mit mondjak? Kiment a vonalról?


És ezek után mit várjak ma meg egész héten vagy márcisuban? Gyűjtőgetni fogja az egyeseket?

Nem menekülés a probkémák elől!én írtam a tanítónak(irodalom), nem válaszol.

Ma az osztályfőnököt kérdezem meg a technikát is. És vàrom az e mailekre a választ.

Közben lehet a kréta majd megint jelez hogy elégtelen elégtelen elégtelen "órai munka" es így dolgozzak..?

2023. márc. 7. 06:28
 6/71 A kérdező kommentje:
Mellesleg a gyerek el se mond mindent. Nem normális hogy gyereken keresztül latom csak mi folyhat a suliban. Amúgy meg semmit nem látok bele.
2023. márc. 7. 06:35
 7/71 anonim ***** válasza:
97%

Minden iskolában lehet kérni fogadó órát! Könyörgöm legyél már felnőtt vagy legalább viskelkedj úgy a gyereked érdekében!

Olvasónapló? Eddig bunkerban éltél? Már a mi gyerekkorunkban is volt! Ha meg nem tudod mi az a Google jó barátod. Inkább gondolnám hogy a gyerek írta ki a kérdést...

2023. márc. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
100%

De gondolom a gyerek tudta, mit kell és milyen formában. Az olvasónapló meg ezer éve, már amikor én voltam kisiskolás akkor is egy füzet volt, amibe leírja (plusz van ahol rajzolnak is, egy oldal szöveg egy oldal rajz). A színezés is jogos, ha nem csinálta csak összecsapta és igen, vonalon belül illik maradnia egy 9évesnek már. Lehet végig dumálta az órát és nem a feladatot csinálta. Ezeket a gyerekkel kell megbeszélni, pláne ha ennyire látványosan lefelé barátkozik és az ő felelőssége pl ha olvasó naplót kérnek azt megcsinálja ahogy mondták és ha nem figyel az órán akkor bizony az órai munkára egyest kettest kap, mert értékelhetetlen.

A krétát neg munkahelyen kikapcsolod és kész, délután megnézed és ennyi. Senki sem nézegeti egyfolytában, délután is az lesz benne amit napközben.

2023. márc. 7. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 A kérdező kommentje:

Ja nézzük hülyének a szülőt mindenképp.ezt aztán MEGOLDÁS?

Nálunk nem volt olvasonaplo soha. Mamegyek papiriroszerbe hátha ott tudják.

A baj ott kezdodik hogy ki se javithato az egyes hiába rohangálok már érte.

Ennyi erővel majd mindig szórják az egyeseket tovabbra is szó nélkül? Előzetes figxelmeztetés sincs!

2023. márc. 7. 06:49
 10/71 anonim ***** válasza:
98%
Persze, persze, a gyerek eddig egy angyal kis zseni bolt, most meg romlik le minden tekintetben, de az oszi véletlenül sem keres fel emiatt, az iskola pedig védett erőd, ahová egymagad nem tudsz behatolni...😅🤦‍♀️ Szerintem vedd ki a gyereket az iskolából és tanítsd otthon magad.
2023. márc. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!