Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Milyen gyakran kapnak felsős...

Milyen gyakran kapnak felsős gyerekek lelkifröccsöt az iskolában?

Figyelt kérdés

Most itt nem ilyen átlagos leszidásra gondolok, mikor valakire épp rászólnak.


Hanem, hogy leülnek és kielemzik mindenkinek a bűneit, amikért aztán hűdenagyon meg kell kapniuk a magukét. Ja és mindenféle fenyegető dolgokat vágnak a fejükhöz, ha nem lesz javulás.


Ez mennyire elterjedt? Ilyen szokott lenni nálatok?


Naponta?

Hetente?

Havonta?


Ha szokott, milyen eredménnyel működik?


2023. márc. 9. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Hát én 4 éve érettségiztem, de ennek közelében sem jártunk. Nyilván ha valaki hátráltatta az óra menetét (sokat beszélt a padtársával) akkor rászólt a tanár hogy kinn is lehet folytatni vagy megosztaná-e az osztállyal is a mondandóját?

Volt egy túlérzékeny tanárunk aki volt hogy csak emiatt elkezdett sírni, hogy valakit hallott beszélni "hogy jaj rá nem figyel soha senki", elég kínos volt, de csönd lett.


Etikán beszélgettünk dolgokról kinek mi a véleménye a könyvben olvasottakról, ami épp aznap téma volt a tematikában.


Egy másik gimiben volt egy bajos srác, vele az osztályfőnök ült le beszélni, teljesen etikusan, mert szóltunk neki hogy valószínűleg nincs rendben a lelkével vagy otthon valami. Aztán kicsit jobb lett, megértőek voltunk vele

2023. márc. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Úristen, hogy jut eszedbe ilyen hülyeség?!
2023. márc. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kajitani ***** válasza:
100%
Szerencsére ilyen sosem volt. Bűn kielemzés?! Katolikus suliba jártam,de még ott sem volt ilyen, főleg nyilvánosan nem. Gyónás keretein belül talán.
2023. márc. 10. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Esetleg valami vallasos iskolaban elofordulhat
2023. márc. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Sosem volt ilyesmi. Amit én lelkifröccsnek neveznék, az az, mikor egy nagy kirohanásban leszidják az egész osztályt valamiért (pl. miért van ilyen kupi a teremben, miért nincsenek a kabátok a fogasokon, túl nagy a zaj szünetben, sokaknak rosszul sikerült egy dolgozat stb.). Így utólag úgy látom, ez elsősorban a tanárok lelki állapotától függ, és nagyjából havonta volt, úgy átalgosan. Stresszes időszakban gyakrabban, egyébként ritkábban.
2023. márc. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
volt néhány idegbeteg tanárunk, néha már majdnem felajánlottuk, hogyha szidás helyett esetleg a tananyagot magyarázná, akkor lehet hogy ketten odafigyelnének a harmincból, mert így elég reménytelen...
2023. márc. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!