Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Miben más az általános iskola...

Miben más az általános iskola ma, mint a mi időnkben?

Figyelt kérdés

Most megy elsőbe a lányom és én jobban be vagyok tojva, mint ő....

Én '94-ben mentem iskolába és gyűlöltem. Kaptunk egy vaskalapos Gizi nénit, akinek kb a büntetés meg a megalázás volt a pedagógiai eszköztára. Nem szabadott lábat lóbálni a pad alatt meg ilyenek. Igyekvő kislány voltam, reggelente hánytam a szorongástól (ami persze jórészt otthonról jött).


Nyilván olvastam a suli bemutatkozását meg pedagógiai irányelveit, voltunk óralátogatáson is (ami a mi időnkben a szülőknek szóló színház volt nulla igazságtartalommal, szóval fenntartásokkal kezelem). Fiatal tanító nénijük lesz, legalább nem Gizi néni féle zsarnokgyík.


Közben olvasom a lányomnak a Vadadi Adrienn meséket (hiteles forrás, tudom 😂 ) és hát fura. Tornázunk, játszunk, tegezzük a tanító nénit, kb mint az ovi folytatása. Gondolom, ez sem igaz minden falusi iskolára....


Ti mit tapasztaltatok? Mennyire kopott ki a régi kaszárnyaszigor, mennyire engednek átmenetet az ovis létből az iskolás létbe?


2023. aug. 8. 07:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Hát, szerintem nem sokban. :( Igen, tegezik a tanitó nénit, mert 6 évesen nem tudnak még magázódni, de nekem az a tapasztalatom, hogy a stílus, a módszerek kb. ugyanaz.

Vannak cuki tanító nénik, ahogy régen is voltak, meg vannak borzalmasak is.

Engem kicsit le is sokkolt, mennyire nem változott semmi.

2023. aug. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
19%
Most szinte leazarják a gyerekeket :) a fiatal drogszerető másnapos bulizó tanítónénik vannak :D
2023. aug. 8. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%
Nyolcadikos gyerekkel állíthatom, a suli 90%-ban ugyanaz, mint az én időmben, mondjuk én szerettem, a tananyag butább felsőben, és alsóban valóban tegezik a tanítónénit. Tornázni meg játszani már a nyolcvanas években is szokás volt, nem tudom, ezt mire értetted.
2023. aug. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Nekem régen se volt ilyen tanító nénim hála égnek. Pedig bőven a te korosztályod vagyok.


Annyi, hogy most jobban odafigyelnek a gyerek lelki fejlődésére, az iskolai zaklatásokra. Ezekkel régen nem foglalkoztak a tanárok, hacsak a szülő nem kérte meg külön (nálam volt ilyenre példa).

2023. aug. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

Szia.! Most kezdi a lányonyom a 2. osztályt, szóval nagyon friss élményeink vannak.

Középkorú az ofője. Nagyon kedves, aranyos nő.

A játszunk, tornázunk totál valóságos náluk.

Játszva tanulnak (labdát dobálnak bent, gyurmából alakítják a betűket stb)

Óra közben van hogy ga nagyon punnyadtak a gyerekek akkor szól a tanárnéni hogy gyorsan mozgassák meg a tagjaikat (padok összetol és egy villám tűz, víz, repülő)

Tegezés nincs (nyilván év elején volt hogy beleszaladtak) amikor én hallottam akkor xy néni, xy néninek megszólítás volt

pl neked van gyereked?

ilyet nem (ezt kijavítja)

xy néninek van gyereke?

Nagyon szeret suliba járni a lányom.

Minden "alkalomra" (víz világnap, márc 15) készülnek valamivel.

Nálunk sokat voltak programokon is

(perec sütés, színház, mozi, korcsolya stb) 1000ft/hó oszt pénzből. Csak az osztálykirándulásra kellett +bevinni egy ezrest.

Kisvárosban lakunk ez az egyetlen suli itt

2023. aug. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

"Fiatal tanító nénijük lesz, legalább nem Gizi néni féle zsarnokgyík."


Hja, a kor nyilván számít abban, milyen valaki stílusa...Nálunk fiatal tanitónéni nem kicsit volt agresszív....


Amúgy kb ugyanaz az iskola, mint régen volt, csak manapság már a sima tábla helyett van az okos, az uzeno füzet helyett Facebook messenger, ellenőrző helyett Kréta....

2023. aug. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem a kor a lényeg nyilván, nem erre céloztam, de gondolom, más szemléletű oktatást kaptak 50 évvel ezelőtt a tanárok, mint ma... remélem... Illetve máshogy viszonyul a gyerekekhez egy nyugdíjközeli tanító, mint egy olyan, akinek magának is kicsi gyerekei vannak.
2023. aug. 8. 08:40
 8/17 anonim ***** válasza:
95%

"Illetve máshogy viszonyul a gyerekekhez egy nyugdíjközeli tanító, mint egy olyan, akinek magának is kicsi gyerekei vannak."


Tenyleg? Vagy nem. Az azért meg van, hogy nem minden pedagógusnak van gyereke? Na és az, hogy sokszor a nyugdíj kozelinek van annyi tapasztalata, hogy jobban kezel egy helyzetet, mint egy fiatal? Mondjuk egy fiatal, palyakezdo éhbérért dolgozó tanítónő 2 kicsi gyerekkel napról napra élve egy xar házasságban vs egy jóval többet kereső, nyugdíj közeli tanítónő 50 év boldog házasságban élve, 2 felnőtt gyerekkel, 4 unokaval...

Felejtsd el a sztereotípiákat, mert nagy csalódások erhetnek.

Az adott személyt kell nézni. Mindegy a kora, a neme, a családi háttere. Csak személyisége, tudása és a hozzáállása szamit

2023. aug. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
71%
Nehezebb, mint régen. Tanító meg szerencse kérdése. Nekem tök normális tanitonenim volt 87-,-ben.
2023. aug. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
74%

Amit egyelőre tehetsz, hogy a saját tapasztalataidból jövő szorongásodat nem ragasztod rá a gyerekre. Van öt keresztgyerekünk meg egy csomó kisgyerekes ismerősünk, amit én látok az az, hogy ahol anya nem stresszelte túl az iskolakezdést, ott simán vette a gyerek is.


Szerintem főleg tanítófüggő, hogy milyen lesz az első néhány évük, de rajtad, mint szülőn is sok múlik.

2023. aug. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!