Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Vinnéd a júniusi születésű...

Vinnéd a júniusi születésű gyereked iskolába úgy, hogy az óvoda a maradást javasolja?

Figyelt kérdés

Szeptemberben volt iskolaérettségi vizsgálat. Az óvodai fejlesztőpedagógus és az óvónők szerint is még nem iskolaérett. Fejlesztést nem fog kapni az oviban ebben az évben, csak logopédiait. Azt mondják, spontán beérhet, ha marad egy évet, ha pedig mégis kell fejlesztés, jövőre megkapja.

Bizonytalan vagyok, hogy ne próbáljuk-e meg ebben az évben felhozni a gyereket a megfelelő szintre. Olyan dolgokban vannak gondok, mint ceruzafogás, figyelem, vizuális differenciálás, stb. Semmi drámai, intelligenciája rendben. Bizonytalan vagyok, mert egyre kevésbé szeretem ezt az ovit, nagyon vinném már el. Ha mindenképp ovis marad, akkor is másikba vinném az utolsó évre. Bizonytalan vagyok, hogy nem lenne-e jobb rámenni a fejlesztésre és mégis iskolába vinni.

Volt már, aki a maradást támogató javaslat ellenére iskolába vitte a gyerekét?


2023. okt. 7. 12:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
84%

Én biztos nem vittem volna, ha azt mondják a pedagógusok, hogy még nem érett. Ezt nem véletlenül mondják, nem a saját szórakoztatásuk miatt közölték veled, hogy a gyerkőc nem iskola érett.


Lehet nem lenne semmi baja, sőt beérne az iskolához. De ha nem, akkor lehet sokkal nagyobb lemaradásba kerülne, ami után akkor elindulna a lavina, hogy ugyan vajon miért...

2023. okt. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
71%
Júliusi a gyerekem. Ha azt mondják, iskolaérett (kétlem, hogy az lesz), akkor is visszatartom. Abba is gondolj bele, hogy nagyon sokan visszatartják, és kb 1 évvel idősebbekkel lesz egy osztályban, lehet, hogy ő lesz a legfiatalabb, ha nem tud úgy teljesíteni, akkor kudarcélmény, stb stb. Én a helyedben inkább vinném másik oviba 1 évig, mint suliba. Fog oda eleget járni.
2023. okt. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
71%

Mindkét gyerekem nyári, és vissza fogom őket tartatni. Én októberi voltam és 7 évesen kezdtem az évvesztesség miatt, nagyon jó volt így.


Szerintem éppen csak hatévesen az iskolakezdés nagyon korai.

2023. okt. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

Nem is értem a kérdést... Tipik olyan szülő vagy, akinek semmit sem jelent a szakemberek véleménye. Nem iskolaérett a gyereked, elmondták! Nem tud figyelni és nem tudja megfogni a ceruzát sem, te írtad!Mit gondolsz, elsőben tanulják a betűket stb, ha ceruzát fogni nem tud, akkor írni hogyan?

Szerintem a pólyából rögtön az iskolába kellett volna vinni.

Mindig a gyerek érdekeit kell nézni, nem a saját magad kényelmét...

2023. okt. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%
Mit utálsz ezen az óvodán? Gondos szakemberek, ha erre felhívták a figyelmedet. Kifejezetten bűn iskolába zavarni a gyereket, ha még alkalmatlan rá. Sokszorosan megbosszulja magát a sürgetés. Az egész életére elmegy a kedve az iskolától, ha egyáltalán bukás nélkül megússza. Tavaly az elsősök 5%-a megbukott, mert arra kényszerítették, amire még nem volt képes.
2023. okt. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%

Ha azt javasolják hogy még ne vigyem iskolába, én nem hinném.

Inkább legyen a legügyesebb a 6évesek között 7 évesen mint a legbénább, legkisebb, leggyengébb, leglassabb 6 évesen a 7 evesek között.

Amellett nem tud figyelni még és nem tud ceruzát fogni.

Kell neki az örök kudarc és neked az ideg hogy nem tud egy nyamvadt karikát rajzolni, hiszen nem tud ceruzát fogni? Nekem nem kéne.

Az én fiam júliusi, és eleve örültem neki hogy sima ügy, betölti a 7et, megy suliba, nem lesz évvesztes meg nem évvesztes meg akármi. Eszembe nem jutna 6 évesen beküldeni (még 3 múlott, tehát odébb van)

2023. okt. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
Semmi jót nem teszel a gyerekednek azzal, hogy te csakazértis iskolába rakod, miután a szakvélemény szerint nincs még azon a szinten.
2023. okt. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Az óvodai fejlesztőpedagógus és az óvónők szerint is még nem iskolaérett.

Van még kérdés?

2023. okt. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%
A szakemberek világosan kimondták, hogy még nem alkalmas erre. Ne erőltesd, hadd érjen be a saját ütemében iskolai stressz és teljesítménykényszer nélkül.
2023. okt. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
39%

Az idén szeptemberben maximum azt tudták csak megállapítani, hogy jelenleg nem iskolaérett. De hogy is lenne iskolaérett 5 évesen? Ez vicc kategória. 😀

Az, hogy 1 év múlva (alig 6 évesen) mennyire lesz iskolaérett senki nem tudhatja.

1 év alatt rengeteget változnak, fejlődnek.

Arról nem is beszélve, hogy az óvodai nevelés országos alapprogramjából 1996-ban eltörölték a kötelező foglalkozásokat, emiatt van az, hogy egyre később iskolaérettek a gyerekek, mert egyszerűen nem kötelező leülni semmilyen feladathoz. A gyerek szabadon választhat a játék és a foglalkozás között. Hát nem kérdés, hogy melyiket választják, főleg a kisebbek.

Pàr éve találták ezt ki, hogy 6 éves kortól tanköteles a gyerek. Na azóta van a nagycsoportos gyerekeknek "iskolaelőkészítő" foglalkozás, ami kötelező .

Szóval ha minden igaz, ebben az évben màr a te gyereked is le fog ülni kötelező szerűen ezekre a foglalkozásokra és rengeteget fog fejlődni 1 év alatt. Tiszta hülyeség, hogy most kell ezt eldönteni, 5 évesen, hogy menjen e suliba vagy sem. Nem reális!

2023. okt. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!