Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Vinnéd a júniusi születésű...

Vinnéd a júniusi születésű gyereked iskolába úgy, hogy az óvoda a maradást javasolja?

Figyelt kérdés

Szeptemberben volt iskolaérettségi vizsgálat. Az óvodai fejlesztőpedagógus és az óvónők szerint is még nem iskolaérett. Fejlesztést nem fog kapni az oviban ebben az évben, csak logopédiait. Azt mondják, spontán beérhet, ha marad egy évet, ha pedig mégis kell fejlesztés, jövőre megkapja.

Bizonytalan vagyok, hogy ne próbáljuk-e meg ebben az évben felhozni a gyereket a megfelelő szintre. Olyan dolgokban vannak gondok, mint ceruzafogás, figyelem, vizuális differenciálás, stb. Semmi drámai, intelligenciája rendben. Bizonytalan vagyok, mert egyre kevésbé szeretem ezt az ovit, nagyon vinném már el. Ha mindenképp ovis marad, akkor is másikba vinném az utolsó évre. Bizonytalan vagyok, hogy nem lenne-e jobb rámenni a fejlesztésre és mégis iskolába vinni.

Volt már, aki a maradást támogató javaslat ellenére iskolába vitte a gyerekét?


2023. okt. 7. 12:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%
én áprilisi vagyok, nem fogtak vissza pedig kellett volna. látszódott nagyon a lemaradásom mindig is.
2023. okt. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
65%
Fejlesztés rád is rád férne. Belsőleg, önismerettel.
2023. okt. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%
Én még a januári fiamat is visszatartom. Óvodapedagógusok sem javasolják az iskolakezdést, mert nagyon álmodozó természetű, nem tud figyelni hosszabb ideig, hiába intelligens (felismeri a számokat, betűket), jó a ceruzafogása, stb. Persze lehet 1 év múlva változhat, de inkább biztosra megyünk.
2023. okt. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
21%

Mondjuk kezdjük azzal, hogy hiába mondja az óvónő (azt nem írom, hogy szakember, mert könnyen lehet, hogy most esett ki az iskolapadból - vagy még ki se esett - márpedig az még nem szakember), mert nem ők döntenek.

Vidd el iskolaérettségi vizsgálatra, kérdezd meg ott mit mondanak. Ha ott is azt javasolják, hogy maradjon, azt majd januárban kell kérelmezni, és vagy alátámasztod az iskolaérettségi vizsgálattal, és azt elfogadják, vagy ők is elküldik a szakszolgálathoz, és ott mondják ki - ott meg 95%-ban visszafogják a gyerekeket...

2023. okt. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
57%
Az én lányom is júniusi és azt javasolták maradjon az oviban. És én inkább beirattam iskolaelőkészítő, nulladik osztályba. Ha nem lett volna ilyen akkor maradt volna az oviban. Miért kellene szenvednie első osztályban 6 évesen? Nem fogod tudni felfejleszteni, mert egy kicsi gyerek. Ha valaki zseni és iskolaérett az menjen iskolába 6 évesen.
2023. okt. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
74%

Június közepi gyerekem van, ő ment iskolába. De csak januárban kellett eldönteni, hogy menjen -e. Iszonyatosan nagyot változnak fél év alatt is ebben a korban. Nálunk semmi más indoka nem volt a fejlesztőnek a maradásra, minthogy ő lesz a legkisebb az osztályban. Így is lett, de az elmúlt évek azt igazolták, hogy jól döntöttünk amikor iskolába vittük. Én elvittem egy másik fejlesztőhöz felméretni, ő sem mondott mást.

Ha nagyon bizonytalan vagy, kérj még egy véleményt magánúton pl.

2023. okt. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem nincs az a gyerek, aki 6 évesen érett az iskolára. Szóval én mindenképpen visszafognám. Az a baj, hogy lehet, hogy kéne a fejlesztés, ahogy mondták, de most még nem adnak, várnak. Mégis mire? Hogy majd lehet, hogy jövőre kérnek neki? Legalább egy év ilyesmit elintézni.

Iskolába nem vinném, de sürgősen keresnék magánúton egy fejlesztő pedagógust. Az államira nem várj.

2023. okt. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem tud figyelni, iszonyatosan sok baj lesz vele az iskolában. 45 percig kell ülni, koncentráltan figyelni, szabályt, feladatot tartani, aztán van 10 perc pihi és elölről minden. Ha erre még nem képes, mást fog keresni magának, amivel szórakozik majd, elmászkál a helyéről, beszélget, rosszalkodik. Ne akard, hogy rásüssék a rosszgyerek bélyeget!


Ha nem tudja a ceruzát rendeltetésszerűen fogni, olyan módon tartja majd, ami nem alkalmas írásra. Ez rögzülni fog, fájni fog a keze, olvashatatlan lesz az írása.

2023. okt. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
86%
Biztos, hogy nem.
2023. okt. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Június végi fiam iskolába ment 6 évesen, és a világ legjobb döntése volt. Tény hogy az egyik legfiatalabb az osztályban, de semmilyen téren nem "lógott ki", sem fizikálisan (gondolok itt a magasságra, termetre), sem fejben, szociálisan, képességekben, stb.

DE!!!, nekünk ezt javasolták az óvónők is. Ha azt mondták volna, hogy még nem iskolaérett, akkor nem vittük volna.

2023. okt. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!