Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Iskolák » Mit tennél ha egy tanár...

Mit tennél ha egy tanár bántaná a gyereked és egy két másikat is, de az ofővel jóban lenne, így nincs kinek szólni?

Figyelt kérdés

Nem marad nyoma, csak a megfèlemlítéses erőszak híve a tanàrnő, tehàt megszorít, falhoz nyom. Nem csak az enyémet, màsét is, eddig egy gyerekről látta még a gyerekem. Az udvaron láttam, hogy belehajol a gyerekek arcàba úgy suttog velül(nincs hangja), és következetesen a hátrányos helyzetűekre megy(roma, sni, de verekedésnél sem különbözteti meg az önvédelmet, és kéri pl, hogy vele verekedjenek a kisgyerekek, ne egymàssal). Vannak jó megmozdulásai is, de a gyerekem kikészül tőle és mivel az ofője barátja a tanárnő, az ofő év elején megmondta a gyerekeknek, hogy meg ne halljon panaszt a tanárnőre, mert “szegénynek nincs hangja”.


Mindig azt hittem el fog múlni, de a túlkapások vissza-vissza jönnek és a gyerekemnek az sem tetszik, ha mással ilyen a nő. Nem mer senkinek szólni rajtam kívül és engem is megkért, hogy ne hozzam fel. Amikor egy egy ilyen van, rossz jegyet hoz és nem tud koncentràlni, újra-újra éli a helyzetet és mivel mások is látták mit csinált a nő, megalàzva érzi magát és titokban utálja, de nagyon figyel, hogy ne bukjon le vele.


Voltunk hasonló helyzetben, ott csak hazudott a tanárnő, mikor láttam, hogy mit csinált, velem szemben is, összetartottak a tanárok, neki hittek, mi meg leléptünk a suliból. Gyerekem barátai oviban jártak így.


Az egyetlen megoldás szerintetek is a váltás? Utána természetesen borítanám a dolgokat, de addig tapasztalat, hogy nem hisznek a gyereknek és le is húzzák. Nyilván nem a semmin akadt ki a tanár, de a gyerekem pl egyszer sem verekedett és nem beszélt csúnyán, illetve a srác is csak meglökött valakit, a màsik gyereket meg cikizték és kiabált, a cikizők semmilyen negatívat nem kaptak.


Az ofő úgy tudja, hogy a gyerekem hisztis és balhézik. Legutóbb arcondobták sáras hógolyóval, mikor már kiszállt(sokan egy ellen), belement a szemébe, ment a tanárnőhöz aki kiabált vele hogy ne hisztizzen. Osztàlytárs törölte ki szeméből a sarat és vígasztalt mert sírt, úgy jött haza mint aki sàrban hempergett, pedig amúgy nagyon vigyàz a holmijaira.


Nemtudom, elegem van, vàltanék


dec. 8. 17:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezt hogy kell konkrétan ertelmezni, hogy "nincs hangja"?


Amúgy meg mennék a többi szülővel együtt az igazgatohoz

dec. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
29%
Kivenném a gyereket az iskolából azonnal. A gondolatát sem bírnám elviselni, hogy valaki bántsa a gyerekemet. Aztán az átíratás után adnék a szájának.
dec. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
21%
Én elgondolkodnék mi a baj a gyerekemmel. Valami oka van annak hogy érdekes módon csak 1-2 gyerekkel ilyen nem?
dec. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

"Vannak jó megmozdulásai is, de a gyerekem kikészül tőle" - nem, ennek a tanárnak nincsenek jó megmozdulásai. Fogjatok össze a szülőkkel, és menjetek az igazgatóhoz. Még senki nem ment be a tanárhoz egyébként?

Engem általánosban egyszer megütött a matektanárom, második osztályos voltam. Másnap anyukám azonnal bement és beszélt vele, hogy ezt mégis hogy gondolta, nem vacillált, plusz átrakatott egy másik osztályba, hogy ne legyen a tanárral semmi dolgom.

dec. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
35%

Elbeszélgetnék vele 4 szemközt, az biztos. Természetesen úgy, hogy ne maradjon nyoma. Ha kell, naponta.

Igazgatóhoz is fordulnék közben, és nyilvánosságra is vinném. Még jobb, ha az érintettek szülei összefognak.

Akár fel is jelenteném.

dec. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

Mi az, hogy nincs kinek szólni? Én nem értem, hogy amikor a gyereked hazamegy, és elmondja, hogy bántották, miért nem az azonnal az alapbeállítás, hogy azonnal bemész és a tanárral + az igazgatóval is beszélsz, ha kell egyszerre. Engem ugyan nem érdekel se a munkahelyem, se semmi, szánnék erre azonnal pár órát és pontot tennék az ügy végére.

Egyetértek az előttem szólókkal, egyrészt kivenném a gyerekem az iskolából,hogy egy ilyen ember ne kerülgesse, másrészt összefognék a többi szülővel.

dec. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
A leírásodból az jön át, hogy hosszabb ideje, módszeresen terrorizálja a kicsiket. Felnőttként rá lehet mondani bárkire, hogy hisztizik, a gyerekedet te ismered, te tudod milyen. De a hiszti sem magyarázat a megfélemlítésre, bántalmazásra. Azt nem értem, eddig mire vártál, az első ilyen alkalom után kivettem volna az iskolából a gyerekem, nem engedtem volna, hogy ilyen közegbe járjon és szorongjon.
dec. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%
Azonnal igazgató és feljelentés a tankerületnel. De közben vidd el. Mivel nincs tanár elküldeni nem fogják.
dec. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%
8-assal egyetértek, meg az előző hozzászólókkal is, előbb kellett volna már cselekedni, nem hagyni, hogy a gyerek félve menjen iskolába, többet ártott ez neki, mintha azonnal kivetted volna és egy új környezetbe kellett volna beilleszkedjen. Olyan NINCS, hogy egy tanár falhoz szorít egy gyereket, olyan NINCS, hogy ne lehessen neki szólni. Kirúgni nem fogják, mert nem lesz helyette ember, de a kutyát nem érdekli, az teljesen biztos, hogy én elbeszélgetnék vele. Szülőként meg kell védened a gyereket, nem morfondírozni a megoldáson, vedd ki a suliból, mire vársz? Ez nem fog javulni! Neked jobb, hogy heti 5 napból bármikor valaki a gyereked bánthatja? Keressetek másik iskolát.
dec. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%
Mit kéne tenni? Nevelni a kis tündérbögyörőt... gondolom nem azért van rászállva a tanár mert ő a megtestesült jó gyerek.
dec. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!