Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szóljak szerintetek az üzenete...

Szóljak szerintetek az üzenetekről itthon, vagy sokat gondolok ebbe?

Figyelt kérdés

Beteg vagyok, tegnap és ma nem voltam iskolában. Mindig úgy szoktunk menni, hogy elmegyek a pár utcával arrébb lakó barátnőmékhez, onnan együtt a suliig. Tegnap írt az apja egy üzenetet, hogy nekem is csinált reggel kávét, de nem mentem (a barátnőm általában mindig késik, én addig kávézom egyet náluk). Mondtam, hogy beteg lettem stb és írta, hogy ha bármi kell, szóljak neki nyugodtan, mert azonnal hozza. Majd délben is írt, hogy szívesen hoz ebédet, ha szeretném.

Meg közben beszélgettünk pár dologról, mert ha kérdez, nem akartam bunkó lenni, hogy nem válaszolok, de próbáltam éreztetni, hogy fura a szitu. Aztán írt ma is, hogy reméli már jobban vagyok és hétfőn láthat, mert miattam indul jól a napja, annyira édesen nevetek már korán reggel is mindig.


Eddig is volt, hogy csinált furcsa, kétértelmű dolgokat, de havonta 1-2 alkalommal maximum. Azok is olyanok voltak, hogy az ember nem mondhatta rá egyértelműen, hogy ez most mi volt, csak furcsa volt. Pl. voltam velük egy outletben, én magamnak kinéztem egy extrább bodyt, ő meg jött utánunk, hogy a barátnőmnek fizeti a cuccokat. Látta a kezemben, és mondta, hogy megveszi nekem szívesen, de csak ha láthatja rajtam. Elnevettem a dolgot, de kínos volt nekem. Vagy nyáron ha medencéztünk náluk, fürdőruhában voltunk egész nap. De amikor az apja hazajött, felvettem egy pólót, vagy strandruhát mindig, erre egyszer mondja nekem, hogy miért takargatom magam, nincs rajtam mit szégyellni.

Azt tudom a barátnőmtől, hogy a feleségével nagyon viharos a házasságuk, vannak/voltak megcsalások mind a két fél részéről, de a gyerekek miatt nem akarnak elválni (alsósok még a kisebbek).

Az apja meg kicsit olyan "nagyvilági playboy" feeling. Egyedül jár nyaralni, van 3 gyereke, de kétszemélyes kocsival járkál általában, a barátaival az Ötkertbe, Yellowba jár bulizni, karácsonykor is fogta magát és elutazott, mert hogy a hideget is utálja, meg az ünnepeket is.

Apámnak elmondani félek, mert szerintem bármennyire is békés ember, átrendezni a fogsorát. Anyám meg olyan, hogy mindenen pánikol... Szóval ha ezt elmesélem, akkor estére már odáig fűzi fejben a sztorit, hogy biztosan képes lenne elrabolni is akár.


2022. jan. 28. 10:23
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, a csávó nagyon veszélyes. Helyén van az eszed, egyébként már megerőszakolt volna. Tényleg az lenne a legjobb, ha szólnál a szüleidnek, de érthető, ha úgy érzed, nem megy. De a barátnőddel a ház előtt találkozzatok, ne menj be többet! Lehet, hogy kínos szólni neki, hogy innentől kint találkoztok, de az erőszakot elszenvedni sokkal rosszabb.
2022. jan. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
25%

25!

Akkor majd nem fog szégyenkezni, ha megerőszakolják? Akkor az apja majd nem fogja péppé verni a pasit? Abban az esetben a barátnő barátnő marad? Tulajdonképpen arra biztatod a kérdezőt, hogy kussoljon, akármi történik. Oké, szégyenlős magát. De ha súlyosbodik a helyzet nem fogja? Ha valami baja esik, akkor otthon szégyellje magát és ne szóljon senkinek?

2022. jan. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 anonim ***** válasza:
0%
* szégyenli...
2022. jan. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/59 anonim ***** válasza:
93%

Dehogy erre biztatom... már leírtam hozzászólásban, hogy kerülje, ne menjen hozzájuk, ne válaszoljon, nem baj ha bunkó vele. Csak leírtam -mint magam is áldozat- hogy nem olyan könnyű odaállni az anyám apám elé és elmondani ezeket, és egyik áldozatnak sem az. Elég nagy az esély hogy nem szól, és ilyeb esetekre a lehető legjobb tanács az, hogy kerülje el ezek után a környéküket is.


De értsd csak ezt is félre, az előzőt is sikerült...

2022. jan. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 anonim ***** válasza:
100%
Mióta a barátnőd?mikor kezdődtek ezek a problémák? Meg 1-2x lehet hulyeskedni, értem a viccet, vagy építeni akarja az onbizalmam, de ami sok az sok. Szerintem többet akar mar :( de ne legyen igazam.
2022. jan. 28. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/59 anonim ***** válasza:
6%

35, a kiscsaj meg hagyja. Havi több alkalom? De azért vele megy fehérneműt venni, meg náluk fürcsikézik a medencében... Vajon hogyan éreztette tegnap üzenetben, hogy fura a szitu?


Szerintem ez egy ordas nagy kamukérdés.

2022. jan. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 anonim ***** válasza:
0%
36-os, egyre inkább nekem is ez a véleményem.
2022. jan. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/59 anonim ***** válasza:
98%

Kövi üzire a válasz

Szeretném ha nem írogatna, mert zavar.

Abban az esetben ha folytatja, akkor apukám is megkapja ezeket az üzeneteket.

2022. jan. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 A kérdező kommentje:

Leírják oldalakon át, hogy velük is volt ilyen, sőt, akár rosszabb is sajnos. De ja, biztosan hazudok. Jó, hogy nem azt mondod, hogy én kezdeményezem ezeket... Arról nem tehetek, hogy nem vagy tisztában azzal, hogy mi az az outlet, vagy hogy úgy is lehet ám medencézni, hogy a szülők nincsenek otthon (nyári szünet, mond valamit?).



Nem maradok vele kettesben, meg mindenféle ajánlatot visszautasítok. Nem is nagyon szeretnék "adós lenni" neki egyáltalán. Régóta ismerjük egymást, őket, de napi kapcsolatban azóta vagyok a lányával, hogy gimiben osztálytársak lettünk. Előtte is beszéltünk, de akkor nem találkoztunk azért minden nap.

Nem tudom pontosan, hogy mikor kezdődött ez az egész, mert nem tudom, hogy mi volt még szimplán kedvesség, meg mi nyomulás... De talán azt mondanám, hogy durván 1 éve. Nem hiszem amúgy, hogy képes lenne bántani, vagy idejönni úgy, hogy nem hívom, de persze jobb az óvatosság.

2022. jan. 28. 23:26
 40/59 A kérdező kommentje:
Jó, ezt leírom neki, utána meg kimagyarázza, hogy csak kedves akart lenni, majd utána az én fejem ég. Főleg, ha még elmeséli otthon is úgy, hogy engem tüntet fel rosszul... Ezért nem is akartam ennyire direkt lenni vele. Ignoráltam inkább, nem nagyon reagáltam arra, amiket írt, vagy maximum emojival.
2022. jan. 28. 23:27
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!