Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szóljak szerintetek az üzenete...

Szóljak szerintetek az üzenetekről itthon, vagy sokat gondolok ebbe?

Figyelt kérdés

Beteg vagyok, tegnap és ma nem voltam iskolában. Mindig úgy szoktunk menni, hogy elmegyek a pár utcával arrébb lakó barátnőmékhez, onnan együtt a suliig. Tegnap írt az apja egy üzenetet, hogy nekem is csinált reggel kávét, de nem mentem (a barátnőm általában mindig késik, én addig kávézom egyet náluk). Mondtam, hogy beteg lettem stb és írta, hogy ha bármi kell, szóljak neki nyugodtan, mert azonnal hozza. Majd délben is írt, hogy szívesen hoz ebédet, ha szeretném.

Meg közben beszélgettünk pár dologról, mert ha kérdez, nem akartam bunkó lenni, hogy nem válaszolok, de próbáltam éreztetni, hogy fura a szitu. Aztán írt ma is, hogy reméli már jobban vagyok és hétfőn láthat, mert miattam indul jól a napja, annyira édesen nevetek már korán reggel is mindig.


Eddig is volt, hogy csinált furcsa, kétértelmű dolgokat, de havonta 1-2 alkalommal maximum. Azok is olyanok voltak, hogy az ember nem mondhatta rá egyértelműen, hogy ez most mi volt, csak furcsa volt. Pl. voltam velük egy outletben, én magamnak kinéztem egy extrább bodyt, ő meg jött utánunk, hogy a barátnőmnek fizeti a cuccokat. Látta a kezemben, és mondta, hogy megveszi nekem szívesen, de csak ha láthatja rajtam. Elnevettem a dolgot, de kínos volt nekem. Vagy nyáron ha medencéztünk náluk, fürdőruhában voltunk egész nap. De amikor az apja hazajött, felvettem egy pólót, vagy strandruhát mindig, erre egyszer mondja nekem, hogy miért takargatom magam, nincs rajtam mit szégyellni.

Azt tudom a barátnőmtől, hogy a feleségével nagyon viharos a házasságuk, vannak/voltak megcsalások mind a két fél részéről, de a gyerekek miatt nem akarnak elválni (alsósok még a kisebbek).

Az apja meg kicsit olyan "nagyvilági playboy" feeling. Egyedül jár nyaralni, van 3 gyereke, de kétszemélyes kocsival járkál általában, a barátaival az Ötkertbe, Yellowba jár bulizni, karácsonykor is fogta magát és elutazott, mert hogy a hideget is utálja, meg az ünnepeket is.

Apámnak elmondani félek, mert szerintem bármennyire is békés ember, átrendezni a fogsorát. Anyám meg olyan, hogy mindenen pánikol... Szóval ha ezt elmesélem, akkor estére már odáig fűzi fejben a sztorit, hogy biztosan képes lenne elrabolni is akár.


2022. jan. 28. 10:23
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
13%
Valamit valamiért, ég a fejed ok, de utána elkerülöd és ő is téged.
2022. jan. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 A kérdező kommentje:
Igen, és ki tudja, hogy a barátnőm mit fog elhinni, vagy rólam mesélni másoknak.
2022. jan. 28. 23:31
 43/59 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem nem fogja nagydobra verni, hogy írogat egy tininek.
2022. jan. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 A kérdező kommentje:
Vagy előadhatja azt, hogy én írogattam neki. Valahogy nem érzem egyenlőnek az erőviszonyokat köztem, és közte.
2022. jan. 28. 23:36
 45/59 anonim ***** válasza:
6%
Érdekes, egész nap sehol nem voltál, miután van valaki, aki nem hisz neked, előkerülsz és szövöd tovább a mesét
2022. jan. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
18%
Tudom, mi az outlet. Sose apámmal mentem.
2022. jan. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 A kérdező kommentje:

Szóval hazudok, mert nem a gyakorikerdesek.hu-t nézegettem egész nap? Azért írok most, mert most van időm + a fél napot átaludtam. Még ha hetekre tűntem volna el, azt mondom oké... De ne vesd már a szememre, hogy betegen nem egész nap a képernyőt nézem.

Biztos nagyon talpraesett lehettél már kamaszként is, ha téged csak úgy kiengedtek Ausztriába, felnőtt és jogosítvány nélkül, autóval.


Egyéb vád?

2022. jan. 29. 00:31
 48/59 anonim ***** válasza:
97%

Nem fog égni emiatt a fejed. Nem fogja megemlíteni senkinek, mert felnőtt fejjel nézve ez egyszerűen ránézve gáz. Ha a lánya észrevenné, hogy fagyosabb vagy, ő sem hiszem, hogy azt forszírozná, hogy neked legyen már jobb kapcsolatod az apjával. Gondolom neki tök mindegy, az apja a barátságotok szempontjából egy háttérszereplő.

Ha nem is szólsz a szüleidnek, az üzeneteit ignoráld, vagy egyszavas válaszokat adj, azt is csak az első kérdésre, ha tovább írogat, hagyd figyelmen kívül. Ha meggyógyultál tüntetőleg ne tölts vele időt kettesben, ne menj együtt a barátnőddel, késs el te is, várd meg a ház előtt, vagy épp ellenkezőleg, vonulj be a szobájába és beszélgess vele, amíg készülődik.

Ne felejstd el, egy felnőtt embernek tudnia kell, hogy kell viselkednie. Még ha 19 éves végzős lennél, akkor sincs olyan, hogy a lányom barátnője illegette magát előttem, és ez bármire is feljogosít. Még ha rámásznál, akkor is az lenne a dolga, hogy szépen leállít, helyre teszi a kapcsolatotokat és mindezt diszkréten teszi, nem hozva téged kellemetlen helyzetbe a tévedésedért. Te egy tapasztalatlan (bár szerencsére az eddigi írásaid alapján elég talpraesett) kamasz vagy, ő egy felnőtt. Abban megerősítettünk most mi is, hogy nincs helyén, amit tesz, remélhetőleg elég is lesz ahhoz, hogy leálljon, hogy ezt te is tudod. A leírás alapján talán csak egy bunkó, de nem beteg ember. (Ami ugyanúgy nem menti fel semmi alól.)

Végezetül ne felejtsd, hogy bármikor szólhatsz a szüleidnek is.

2022. jan. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
99%

Nekem volt hasonló fiatal koromban. Egy férfi tett napról napra, egyre jobban egyértelmű célzásokat. Én elmondtam anyámnak és úgy állítottam le, hogy egyértelműen megmondtam neki, hogy állítsa le magát. Utána meg levegőnek néztem.

Te se válaszolj neki, még emojival sem.

2022. jan. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 anonim ***** válasza:
30%

49, aki volt ilyen helyzetben, az mindent megtesz, hogy elkerülje a lehetőségét is a kellemetlen helyzetnek. Te szóltál, én anno minden alkalommal inkább hazudtam valamit, csak ne kelljen találkoznom a keresztapámmal, aki állandó szexuális megjegyzéseket tett.

A kérdező mit tesz? Semmit. Megy vele vásárolni, oda jar strandolni, kávêzni, csacsog. Anyunak, apunak nem szól, hülye kifogással.

Mese.

2022. jan. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!