Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 11 kiskamaszok versenyeznek...

11 kiskamaszok versenyeznek az iskolában, hogy kinek milyen és mennyire drága ruhája és cipőja van. Hogyan lehetne ebben szót érteni a gyerekkel? folyt..

Figyelt kérdés
4 osztályos gyerekekről van szó, hogy az iskolában ki milyen drága és milyen márkájú holmiban jár. Amelyik szülő megteheti az megveszi a gyerekének mindenből a legdrágábban, hireskednek azzal is, hogy ki milyen országokban járt, milyen kocsijuk van stb. Aki nem teheti meg az hogyan érteti meg v. beszéli meg a gyerekét, hogy ne érezze magát "csórónak". Az egyszerű szülők, akik nem vállalkozók nem tudják felvenni a versenyt, de a gyereket nyilván zavarja v. csúfolják, hogy neki/nekik mennyire telik! Ki hogyan kezeli az ilyen v. hasonló helyzeteket. Nálunk elég komoly viták vannak ebből!
2022. ápr. 10. 15:08
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

A lányom elitnek mondott, nyolcoszt gimibe járt. És soha nem az rázta a rongyot, sínek volt miből. Ápolónő anyuka, aki egyedül nevelte a gyereket, úgy akart kompenzálni, hogy kiranduláskor, szalagavatón szórta volna látszólag a pénzt. Még jó, hogy a lenézett vállalkozó szülők meg nem akartak ész nélkül költekezni...


De nekem a saját baráti körben is az a tapasztalatom, hogy sokszor a gyerek így akarja kiszedni a szülőből a vágyott cuccot, hogy azt hazudja, bántják, mert neki nem az van. Aztán kiderül, hogy a kutya sem piszkálta.

2022. ápr. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
11-es, szerintem is a gyereknek, meg a kérdezőnek böki a csőrét, hogy nekik kevesebb van. Osztálytárs elmondja, hogy Máltán voltak nyaralni, vagy kapott szülinapjára egy új telefont, mindenféle rossz szándék nélkül, a gyerek meg otthon veszekszik az anyjával, hogy neki ez miért nem jár. A lányomnak is volt gazdag barátnője, a nővéremék is sokkal jobban éltek, mint mi, mégsem volt ebből probléma, vita otthon.
2022. ápr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
69%
igen nekem is gyanús, hogy ez egy afféle "szidjuk a gonos, csúnya vállalkozókat" hergelőskérdés. (amúgy sírjál a "vállalkozók" miatt, drága kérdező, ha csak egyet is láttál volna a való életben, tudnád, hogy nincs bennük semmi irigyelnivaló, apám is az, nagyon hosszú sztori az életünk, mire eljutottunk a két merci, lovaglás, tenisz, zongora és márkáscipő szintig, de neked úgyse mesélek, nem látsz ki az irigységed mögül)
2022. ápr. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
13-as, a lányom gazdag barátnőjééknél is már a nagyszülők is keményen dolgoztak a családi vállalkozásért, és az apuka ebbe már belenőtt, de ettől függetlenül rengeteget tesz érte, sokat dolgozik, és nem azért mennek nyaralni, hogy a gyerek az iskolában tudjon "híreskedni", hanem hogy élvezzék a munkájuk gyümölcsét.
2022. ápr. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
91%
Nehéz helyzet. Tenni kell érte, hogy előbbre juss, több legyen. DE: én a környezetemben csak azt látom, h a szülők egyfolytában melóznak, hajtják a pénzt, hogy a gyereknek minden felesleges cucc meg legyen, a törödés, foglalkozás, programok meg sehol. Mi átlagosan élünk, tudtosan nem keres a férjem jobban fizető munkát, igy sokat tud a gyerekekkel lenni, nekünk megéri és úgy látom a gyerek is jobban értékeli az apját, anyját mint a legmenőbb cuccokat.
2022. ápr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

15-ösnek van igaza, az osztályfőnöknek mondani kell. Az én fiamat is szekálták, hogy csóró, mert hogy minden nap ugyanabban a télikabátban jár iskolába. Csak néztem, hogy mi van?! Nekem is egy télikabátom van, miért is kéne több? Amúgy meg a szünetben az udvaron csúsznak-másznak, azért sem adnék rá drága cuccot.

Én megmondtam a gyereknek, hogy nem ezen múlik a boldogság, meg az ő véleményük nem számít. Valamint szóltam az ofőnek, aki mondta, hogy ja, tud róla, főleg a lányoknál, de meglepődött, hogy a fiúk is csinálják.

2022. ápr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
87%
#3: évekig? Cegy ekkora gyerek 10-15 centit nő egy evben, a laba meg min 2 szamot....
2022. ápr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
#15: 👍👍😁
2022. ápr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
65%
17#a cipo megmarad evekig igen,azt nem mondtam,hogy ugyanannak a gyereknek a laban.😏 Siman eladhato jo aron egy markas cipő :))
2022. ápr. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
41%
19. Ki a fene vesz labgombas hasznaltcipöt?
2022. ápr. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!