Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kell aggódni a súlyán?

Kell aggódni a súlyán?

Figyelt kérdés
16 éves lány 163 cm magas és 40.5 kg. Februárban volt 42.5 kg. Az iskolai védőnő szerint orvoshoz kellene vele menni, mert nagyon sovány és fogyott az elmúlt hónapokban. Tény, hogy keveset eszik. Láttam volt hasonló kérdés, de ott összetett probléma volt. Nálunk "csak" ennyi.
2022. okt. 28. 19:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Igen, kell aggódni, ha folyamatosan megy le a súlya
2022. okt. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
77%
Ha fogy, akkor nem “csak” ennyi. Soha nem csak ennyi, ennek mindig van valami lelki oka, marmint ha direkt keveset eszik meg dietazik.
2022. okt. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Az étkezési zavar sosem csak "ennyi". Lelki okok vannak mögötte MINDIG. Akkor is, ha elhízásról, akkor is, ha anorexiáról vagy bulímiáról beszélünk.

Mit mond, miért eszik keveset? Miket eszik?

Pszichológus kell, mégpedig olyan lenne jó, aki étkezési zavarokra specializálódott.

2022. okt. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
15 a BMI indexe. Ez már anorexia.
2022. okt. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, azt még hozzá tenném, hogy az embernek a súlya 1 nap alatt 1 kg-t is változhat. De figyeljetek rá, mert így is nagyon vékony
2022. okt. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha fogy és nem véletlenül, akkor az gond.

Egyébként ha tartaná a súlyát, nem problémáznék rajta. 42 kilóval mentem férjhez, és soha nem éheztettem magam, kifejezetten szerettem enni, csak nem mennyiséget és lemozogtam (nem "diekt", csak táncolni jártam). Rég volt. Ma már 66 vagyok.

2022. okt. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Én elvinném. Sok oka lehet, nem csak lelki. Pl gluténérzékenység, pajzsmirigy túlműködés, akármi.
2022. okt. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
Igen,kell.
2022. okt. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%
Húú, ez nagyon kevés. Kell az orvos.
2022. okt. 30. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
6%
Nem feltétlenül kell egyből belelátni betegséget. Beszelgessetek vele erről a témáról, a súlyáról és figyeljétek a reakcióit. Zavarban van, ideges, ha szóba kerül a téma? Azt gyanítjátok titkol valamit? Milyen az önképe? Tudja magáról, hogy vékony, vagy mindig lekoptatja magáról az ilyesfajta bókokat? Ha mindegyikre igen a válasz, akkor aggódhattok. Amúgy nem biztos, hogy tényleg keveset eszik, erről is meg kell kerdeznetek őt. Mindig nem vagytok vele, nem láthatjátok. Vagy az is lehet, hogy nem szándékosan eszik keveset. Egyszerűen ennyivel lakik jól, vagy lehet hogy többet tényleg nem kíván. Ha ez a probléma áll fenn, arra megoldást jelenthet a Béres csepp, az étvágyfokozó.
2022. okt. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!