Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kifizetnétek vagy nem?

Kifizetnétek vagy nem?

Figyelt kérdés
Szülőin a lányunk figyelt a 4 éves kistesóra a kollégiumi szobában. Ma vette észre a szobatársa, hogy eltört a fülhallgatója. Rögtön a 4 évesre kenték. Ezek szerint a lányom se figyelt rá rendesen, mert nem látta se ő, se a másik lány, hogy biztos így történt. Ketten szerintem figyeltek rá azért annyira, hogy lássák, ha ilyennel játszik. A kisfiam se emlékszik a fülhallgatóra. Félek drága lesz. Idegesítő ennyit kifizetni úgy, hogy senki nem látta, hogy ő volt. Itthon tudja, hogy az ilyen dolgokra vigyázni kell. Mit tennétek?
2022. nov. 13. 21:33
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
90%
off: Már miért ne vehetné napok múlva észre? A szülői pénteken volt, ez meg egy kollégium,ahonnan hétvégére hazautaznak az emberek. Ha nem vitte magával,simán lehet, hogy vasárnap este derül ki.
2022. nov. 14. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
35%

Én nem fizetnék. Ha ketten voltak ott a kicsivel, ketten vigyáztak rá és senki nem látta, hogy a fülhallgató közelében lett volna, akkor vagy nem ő volt vagy annyira letojták, hogy akár baja is eshetett volna...

Ha valakinek a gyerekére én felügyelek és bajt okoz vagy baleset éri, akkor nem a szülei a felelősek, hanem én. Ebben az esetben a lányod a felelős, neki kellene kifizetni az okozott kárt vagy ha biztos benne, hogy nem a tesója volt, akkor a szobatársnőt elküldeni melegebb éghajlatra.

2022. nov. 14. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

De, a szülő a felelős a 4 évesért, nem a fiatalkorú testvére.

Amugy meg nyilván kamuzik a azobatárs. Ebből már nem lesz jó viszony. Biztos nem fizetnék csak úgy.

2022. nov. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Középsulis koleszba nem gyakran engednek be 4 évest szülő nélkül, főiakolas/egyetemista meg nem fiatalkorú...
2022. nov. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
84%

Azért aki egyetemen kolis, az többnyire nincs olyan közeli távolságban, hogy csak úgy lazán odamenjen a szülő a négy éves gyerekkel és aztán szülőire menjen, majd vissza a gyerekért. Legalábbis én alig kerültem be az egyetemi koliba a kis 160 km távolsággal, gimiben meg volt, aki a szomszéd városból volt kolis, vonat van félóránként, meg ilyenek. Középiskolai koliban nálunk nem is engedték, hogy külsős a szobába jöjjön.

Egyébként simán lehet, hogy nem tűnik fel aznap a kár. Hát hétvége van utána, ha nem volt már ott a másik szobatárs és otthagyta a fülest, simán megtörténhetett.

Nyilván semmit nem lehet senkire bizonyítani, de ha annyira fontos a jó kapcsolat, én kompromisszumos megoldásként a felét fizetném.

2022. nov. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
84%
Nem fizetném ki, hiszen senki sem tudja bizonyítani, hogy az én gyerekem törte össze. Napokkal utána engem hagyjanak beken a szarságaikkal. Fizesse ki a saját anyja, apja.
2022. nov. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
16 éves a lányom. A nevelő engedélyével vitte fel a 4 évest. A nevelő végig a közelben volt. Nem voltunk messze, mert 1 épületben van a suli és a kollégium. Többször vigyázott már rá ott. Majd írok, ha tudtam beszélni a lányommal társaság nélkül.
2022. nov. 14. 10:43
 28/30 anonim ***** válasza:
92%
Így nem fizetnék. Ha tutira a négyéves törte el, akkor sem az új árát fizetném, merthogy egy x éves használt fülhallgatónak nem akkora az értéke, mint egy újnak. Persze lehet, hogy kitalálják, hogy új volt? Nem mellesleg, ha vezeték nélküli, miért nem a tokjában volt? Vagy a fülében? Egyébként elképzelni sem tudom, ezek ilyen kicsi dolgok, nem olyan könnyű eltörni, legfeljebb, ha rálép. Akkor biztos hallották volna a reccsenést.
2022. nov. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
39%

Fülhallgatót eltörni? Nehezen. Fül - vagy fejhallgatóról van szó?


Ha újonnan 10 ezer, akkor a felét odaadnám, csakhogy meg maradjon a jó viszony, többet nem.

2022. nov. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
59%
Na mi lett végül?
2022. nov. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!