Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Kifizetnétek a külön foglalkoz...

Kifizetnétek a külön foglalkozást?

Figyelt kérdés
Kisfiam ovijában vannak délután külön foglalkozások. Van karate is, aminek volt egy ingyenes bemutatója. Arra elmentünk, de nem szerettem volna, ha jár mert nem telik rá most. Viszont úgy vették, hogy mivel ott volt, járni fog. Szeptember végétől jár, de én ezt nem tudtam, nem kértem. Erre reggel mondja az óvónéni, hogy jelezte a karate oktató, hogy be kellene küldenem a foglalkozás árát. Azt mondtam, hogy rendben, de gondolkodtam, hogy erről nem én tehetek, hiszen én nem kértem hogy járjon. Így én ezt nem fizetném ki. Természetesen járni sem fog tovább, mert egyébként nem is szeretne járni.
2022. nov. 4. 09:51
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
77%

Ha nagyon nem tudnám kifizetni, akkor beszélnék a karate oktatóval, hogy anyagi nehézségek miatt lehet-e részletben fizetni.


De amúgy igen, mert amúgy a gyerekemet fogják “utálni”. Nem ér annyit az a pár tízezer forint, hogy emiatt az óvónő fújjon a gyerekre.

2022. nov. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

En azért megkérdezném, hogy én hol eggyeztem ebbe bele, mutassák már meg.

Kifizetném, mert csak járt ezalatt a gyerek, megha nem is akartam. De hogy hangsulyozva jelezném, hogs ezután nem megy, na az tuti

2022. nov. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%

A bemutató órán töltöttetek ki bármilyen nyilatkozatot? Milyen jogcímen kéri az oktató a pénzt? Mert ha én beíratom valahova, arról kell kapjak én is papírt, meg alá kellett írjak valamit, amiben vállalom, hogy a havi tandíjat fizetni fogom.

Máskülönben akkor elmehet a francba. Pláne, ha mindezt számla nélkül űzi.

2022. nov. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Hát mindenképp megmondom a véleményem, az biztos.

De szívem szerint azt a 3000-et sem fizetném ki. Elvégre az óvónők küldték a foglalkozásra.

2022. nov. 4. 09:58
 5/34 A kérdező kommentje:
Semmit nem írtunk alá. Egyszerűen felírták a nevét a listára az első alkalom után.
2022. nov. 4. 09:59
 6/34 anonim ***** válasza:
94%
Jó sokat kommunikáltok a gyerekeddel, ha 1 hónap alatt nem tűnt fel, hogy foglalkozásra hár.
2022. nov. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Képzeld, kommunikálunk. De ezt például nem mondta. De most már elültetted a bogarat a fülembe, hogy talán nem is járt.
2022. nov. 4. 10:03
 8/34 anonim ***** válasza:
66%

3ezer forint nehezedre esik, már bocsi?! Azt hittem hogy ilyen 12-15ezerről van szó legalább. 😅

(Fiamnak pl ennyi az edzése).


Igen, kifizetném, mert ne legyen mar a gyerekem megbélyegezve, hogy szaros 3ezret nem tud kifizetni az anyja. De hogy kiverném a balhét, hogy milyen jogon vitték oda a gyerekem, az tuti.


(Én nem is vállaltam volna gyereket, ha 3ezer forint kifizetése problémát jelentene. De ez az én véleményem)

2022. nov. 4. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
Az a te véleményed. Nyilván amikor vállaltuk, nem okozott problémát. De azóta egy fizetésből élünk?
2022. nov. 4. 10:09
 10/34 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy ez “semmi”. Nekem egy ismerősöm gyerekét egy évvel idősebbnek gondolták és járatták az ingyenes iskolafelkészítésre. A gyerek meg nem is tudta, hogy amúgy nem csak a normális napi foglalkozásokra jár. Megtanult olvasni alatta, úgyhogy korkedvezménnyel küldték suliba, vagy másfél hónappal kisebb volt, mint lehetett volna.


Nem történt baj, engedd el.

2022. nov. 4. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!