Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi idős korától engedted...

Mennyi idős korától engedted a gyerekednek a rendszeres kávézást?

Figyelt kérdés

Én nem számítok, egyetemen szoktam rá, de a fiam nagyon nyúz, hogy kávézni akar. Direkt nem írom, mennyi idős.

Tudom, hogy vett már kávét és energiaitalt is a haverokkal, zsebpénzből, de nem dicsértem meg érte (főleg nem az energiaitalért, akkor már inkább a kávé).


2022. dec. 11. 10:26
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
66%
14 éves kortól én engedni fogom. Én is kb ennyi voltam mikor kezdtem, persze maximum napi egy, reggel.
2022. dec. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
20%
Tizenhat voltam, amikor először ittam kávét. Étteremben voltunk a szüleimmel, akiket amúgy utáltam, számtalan okból. (Ha most valaki azt hiszi, hálásnak kéne lennem, hogy még! étterembe!! is!!! elvittek, az duguljon el - nemcsak a csóró családokban vannak seggfej szülők.) Azért rendeltem kávét, hogy lássák, hogy kávét iszom. Meg is döbbentek. Meg is ittam. Nem volt nagyon finom, de nem is ez volt érdekes.
2022. dec. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
7%
"akkor már inkább a kávé". akkor már inkább semmi! jóra neveled :/ Telejsen fölösleges, egy idegroncsot készítesz belőle, aki 25 évesen nem fog tudni megmozdulni kávé nélkül, teljesítőképessége nulla lesz. Talán ha természetes, egészséges életmódra nevelnéd.. Akkor talán nem lesz ilyenekre szüksége.
2022. dec. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
63%
Én 12 éves voltam, de orvosi javaslatra ittam, mert elképesztően alacsony volt a vérnyomásom mindig, és már nem tudtak vele kezdeni semmit. Szerintem 14 éves kortól simán ihat, ha szeretne.
2022. dec. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
35%

Gimiben volt már kávéautomata, capuccinot meg forró csokit ittunk. :) Én sosem voltam nagy kávés, a gimiben még csak "menőségből" ittunk, aztán jött az energiaital, egyetemen pedig napi 1-2 kávé vagy 3in1 volt az adagom. Most 30 éves vagyok, éppen szokok le mindenről mert kicsit lyukasak a fogaim és fogínygyulladás is gyötör. Nincs cukor, kávé, alkohol...

Fekete teát iszom.

2022. dec. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
22%
Hát, az enyém olyan 3 éves korától itta nyáron a jegeskávét. Na nem a szívmegállítós valtozatot, hanem a készen kapható dobozos változatot, aminek kb nulla a koffein tartalma. Amúgy ha fekete teát, kakaót, vagy kólát iszik a gyerek, a kavetol se lesz baja.
2022. dec. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
95%
Középiskolától megengedném, hogy reggelente igyon, ha szeretne.
2022. dec. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
61%
Nem mintha bármelyik gyerek is engedélyt kérne rá, hogy kavezzon, ha akar simán vesz magának a zsebpezebol
2022. dec. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
72%
Ha nagyon akar olyan 14 éves korától engedem én is. Alkalomadtán, de nem rendszeresen ihat kb 12 éves korától.
2022. dec. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
80%

Igazán nem tudom, mert mi a férjemmel egyáltalán nem kávézunk, a férjem meg még teát sem iszik, és mégis működünk :)

De az osztálytársaim gimiben már tolták. Tehát valszeg akkor megengedhető. De őszintén? Szerintem tök durva függés az a szint, amikor már NEM TUD felkelni reggel nélküle, ezt ha lehet, elkerülném a gyereknél is, igyon alkalomszerűen, ha valamiért kókadt, de mégis teljesítenie kéne.

2022. dec. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!