Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi idős korától engedted...

Mennyi idős korától engedted a gyerekednek a rendszeres kávézást?

Figyelt kérdés

Én nem számítok, egyetemen szoktam rá, de a fiam nagyon nyúz, hogy kávézni akar. Direkt nem írom, mennyi idős.

Tudom, hogy vett már kávét és energiaitalt is a haverokkal, zsebpénzből, de nem dicsértem meg érte (főleg nem az energiaitalért, akkor már inkább a kávé).


2022. dec. 11. 10:26
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

Egyébként én nem vagyok az a típus, aki ideológiai alapon megtilt dolgokat, mert csak. Van egy 10 éves húga, aki a körmét festi és sminkel, ezt simán hagyom, szóval nem azzal van a gondom, hogy felnőttesdit játszik. Csak én is attól tartok, hogy a koffein egyszerűen túl káros neki.

Nem tudom, számít-e, de a korosztályához képest kifejezetten kicsi, lehet, hogy ami egy nagyobbra nőtt gyereknek nem árt, őt már kiütné. De nem biztos, hogy ebben igazam van.

2022. dec. 11. 13:30
 32/42 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem kérdezd meg a gyermekorvost, legalábbis én ezt tenném ha az egészsége miatt aggódnék. A most 3 éves fiam is volt hogy már megitta a kávém végét, szerintem ő is hamar szeretné majd elkezdeni fogyasztani, biztos megkérdezem majd az orvosát hogy mikortól javasolja.
2022. dec. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
89%
Gimis koromban már tejeskávéztam reggelente, tehát kb 15 éves koromtól. Normál adag kávé sok tejjel, bögrében, a mai napig is így iszom. Feketén nem tudnám meginni.
2022. dec. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
89%

Anno en kb 13 voltam mikor iskolai tarborozasnal a nem alvas miatt a tobbiek 3az1ben kaveval kinaltak meg. Jol esett de nem kezdtem kavezni.

Szerintem egyetemen kezdtem el eloszor igazan kavezni.

2022. dec. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

14 éves kortól ihatna ha akar, de inkább ne igyon.

A férjem is kB 15 volt és énis amikor elkezdtuk.

De én csak tejes kávét ittam, és azóta is csak espresso tejjel.

Persze kiprobalni az más. Azt hamarabb.

2022. dec. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
87%
Tejes kávét iszik kb 12 éves kora óta. DE a kv kb. fél ujjnyi,a tej 2 dl.
2022. dec. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
90%

11-12 voltam. Először csak tejeskávé, aztán 14 éves koromtól fekete-pici tej + tejszínhab és méz.


33 vagyok, azóta így iszom. Nem, nem vagyok idegroncs nélküle, de a vérnyomásomnak reggel jót tesz :)

2022. dec. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
88%
14 éves korától engedném. Én is ennyi voltam, mikor napi egy tejeskávét már ihattam reggelente.
2022. dec. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
84%
15 a nagyfiam, néha iszik kávét úgy egy éve. Mondjuk egy hónapban 1-2 alkalommal. Szerint ez rendben van. Néha iszik a suliban, meg ha itt van a párom, akkor van, hogy vele iszik egy kávét. Én nem kavezom egyáltalán, a gyereknek meg annyira azért nem fontos, hogy főzzön magának.
2022. dec. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
35%

Nagyon meglep engem ez a nagy kávé mánia. Szeretem, sőt imádom a tejes kávét. De nem iszom minden nap koffeint, mert nem akarok semminek sem a függője lenni.

14 évesen nem bánnám, ha alkalmanként kávézna a gyerekem, pl. nyáron frappé, vagy hétvégén egy-egy kávé. De minden nap egy 30 éves felnőttnek sem kéne kávéznia, nem hogy egy 16 évesnek. És igen, vannak húzós hetek, pl. vizsgaidőszakok, akkor igyon napi 1-2 kávét.

De én a környezetemben csak azt látom, hogy "áh, nekem elég az 5 óra alvás", aztán iszik napi 2-3 kávét (és erre még büszkék is sokan, hogy kávé nélkül nem szabad hozzájuk szólni...), meg kis délutáni szunyóka, mert anélkül nem megy. Ouch. Függőség. Az is, ha megeszel napi egy tábla csokit, az is, ha elszívsz naponta 5 szál cigit. Mind függőség, és nem kéne hagyni senkinek sem, hogy valami így rászálljon.

És még egyszer: vannak hajtós időszakok, vannak finom desszert kávék, van hangulata. De amikor te minden nap ébredés után muszájból lehörpintesz egy kávét, az már függőség.

2022. dec. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!