Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyi idős korától engedted...

Mennyi idős korától engedted a gyerekednek a rendszeres kávézást?

Figyelt kérdés

Én nem számítok, egyetemen szoktam rá, de a fiam nagyon nyúz, hogy kávézni akar. Direkt nem írom, mennyi idős.

Tudom, hogy vett már kávét és energiaitalt is a haverokkal, zsebpénzből, de nem dicsértem meg érte (főleg nem az energiaitalért, akkor már inkább a kávé).


2022. dec. 11. 10:26
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

Én is 14 éves koráig szeretném kihúzni. Most 12.

Állítólag tegnap az edzője is azt mondta neki, hogy ha ilyen álmosan megy meccsre, inkább igyon meg előtte egy kávét, de egyrészt nem vagyok benne biztos, hogy ez tényleg elhangzott, másrészt pedig, ha aígy is történt, akkor is szerintem inkább arra gondolt, hogy aludja ki magát meccs előtt. (Egyébként alapvetően a viszonylag korán kelő-korán fekvő típus, nem gépezik éjjelig vagy ilyesmi).

Próbálom még húzni, amíg lehet, de elképzelhető, hogy előbb beadom a derekam, ha nagyon kitartó. :)

2022. dec. 11. 10:53
 12/42 anonim ***** válasza:
81%

Én 11 évesen titokban folyton kólát vettem magamnak mert a szüleim egész gyerekkoromban vehemensen tiltottak tőle, én meg szerettem az ízét.


Kávézni 18 éves koromtól engedtek minden reggel, egyik barátnőmnek 14 éves korától engedték a szülei, irigyeltem is.

Azóta is imádom a kávét, napi 1-2-3at iszom, de az íze miatt ezt is, nem a hatása miatt. Bár az is jól jön most 2 gyerek mellett.


Szerintem én 16 évesen engedném napi rendszerességgel, de 3 az 1bent mondjuk 14 éves kortól. Energia italról próbálnám lebeszélni, hiszen sajnos nagyon káros és nincs benne hasznos tápanyag. Én is szeretem, de csak elvétve iszom. Egyszer már felnőttként egy délelőtt alatt megittam 2 kávét és 1 energiaitalt, úgy kiütött hogy 2 napig nem tudtam felkelni az ágyból úgy szédültem, meg egyszer hánytam is. Szóval inkább a mértékletesség az amit megtanítanék, hogy lehetőleg ne legyen egy napon a kettő fogyasztása, vagy csak ha már ivott elég vizet, evett rendesen és elég idő eltelt.

2022. dec. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
91%
megkóstolhatná 12 évesen de rendszeresen nem hagynám 16 éves koráig. gyerek még. alkohollal szintén.
2022. dec. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

Az alkolol meg a másik. Néha van itthon bor vagy cider, iszunk belőle egy kicsit, utána meg betesszük a hűtőbe, és ott figyel hetekig, a gyerek meg rájár. Nagyon durva.

Nem tudom, ez valami menőzés akar-e nála lenni, de elég fárasztó.

2022. dec. 11. 11:19
 15/42 anonim ***** válasza:
34%

Hány éves? Fontos

Ha előhagyjátok, akkor meg ne csodálkozzatok rajta

Beszéltetek már vele erről?

2022. dec. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
95%

Fixen menőzés. Szokjatok le arról hogy kinyitott cidert a hütőbe tesztek. Elmegy belőle a szénsav tehát meginni ti se fogjátok, de helyette rájár a gyerek. Szerintem ennyi pazarlás belefér. A bor meg... 750ml 1 üveg. Csak megtudjátok nagyrészét inni alkalmanként hogy ne kelljen eltenni. Ha nem megy, tedd bele ételbe pl bolognai szószba vagy pörköltbe.


Alkalmanként 12 évesen (tehát nem minden nap, de nagyon ritkán) épp ihatna egy gyenge lattet. Sőt vegyél koffeinmentes kávét, és te csináld neki a kávéját, nem kell tudnia róla hogy koffeinmentes. Ez még úgysem a koffeinről szól hanem hogy nagyfiú akar lenni.

2022. dec. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
87%
Na, ha a 12 évesem rájárna a borra, akkor nem a kávé miatt aggódnék. És azt sem tenné zsebre, amit ezért kapna az apjától, az tuti...
2022. dec. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

Ez valóban menőzési kísérlet szerintem is. Nem reggeli kávé kell neki, neki olyan kávé kell, amit a haverok előtt ihat. Vehet automatás cappuccinót a suliban a zsebpenzéből, az tenyleg jobb, mint az energiaital. Senki nem halt még bele. És ha ő ettől vagányabbnak érzi magát, hát legyen.

A hűtőből piálás viszont 12 évesen nagyon gáz. Ennek azonnal véget kell vetni.

2022. dec. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
69%

"Fekete teát iszom."


Rossz hír neked: ezzel sem vagy előrébb a fogaidat illetően. Jobban elszínezi, mint a kávé, cigi.

2022. dec. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
61%
Tudsz olvasni 19-es? Nem az elszínezés miatt nem iszok már ilyeneket, hanem mert szétmarták az ínyem/fogaimat. A tea ezt nem teszi, hiszen cukrot sem rakok bele.
2022. dec. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!