Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy vegyem elejét, hogy a...

Hogy vegyem elejét, hogy a kis hazugságokból ne legyen nagyobb?

Figyelt kérdés
Mostanában párszor eljátszotta, hogy utólag derült ki, hogy nem csak ott volt, ahova ment pl. találkozni a barátnőjével, hanem elmászkáltak erre arra. Ha elmondja előre, pl fagyizni is elmennének x helyre, nem mondtam volna, hogy ne menjenek, mindig egyet kértem, hogy tudjam, hogy hol van, mi a program, de így eléggé átb.szva érzem magam, és a bizalmam is megrendült benne. Úgy tűnik a szép szó nem elég, mindig elmondtam neki, tudjam hol van és kivel, erre most újra az arcomba hazudott, nem tudja még, hogy tudom.
2023. máj. 15. 12:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
26%

Hát akkor közöld vele, és jöhet a bünti. Egy azért, mert nem a megbeszélt helyen volt, egy meg azért, mert hazudott.

Ez a 2 hónap szobafogság talán elgondolkodtatja. Legalább tud otthon segíteni meg a tanulásra koncentrálni. Ha pedig épni is szeretne, akkor ezen túl a szabályok szerint játszik.

2023. máj. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
23%

Vegyél neki iphone-t (ha Neked is van) vagy apple watch-ot.

Nálunk ez volt, ami megoldotta a dolgot. Van rajta egy lokátor app, ahol pontosan látod mindig, hogy hol van. Itthon ez volt a szabály, hogy mindig be van kapcsolva a helyzete és látom, hol van - illetve pluszban mindig felveszi a telefont, ha hívom. Mivel kistini volt és full rágyógyulva a telójára, ha nem tette ezt meg, akkor bevontam 1-2 napra. Ezt így eljátszottuk párszor, utána már működött. :D

2023. máj. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Iphone-unk nincs, a family linkkel próbálkoztunk még tavaly, de elég megbízhatatlan a helymeghatározója, pl. órákig máshol mutatta, mikor itthon volt.

Órára már gondoltam, csak nem tudom milyet kellene, a gps funkció lenne a fontos.

2023. máj. 15. 13:06
 4/30 anonim ***** válasza:
95%

Azt kene kideriteni, hogy miert erzi szukseget a hazugsagnak.

Akar egy szakember bevonasaval, ha egyedul nem megy, mert nem akar megnyilni.


Mit ersz az okosoraval, ha egy mozdulattal leveszi? Ezeknek semmi ertelme. Telefonra tett appnak se, mert siman ott hagyja akkor a telefonjat valakinel, aztan megy, amerre lat.


Valahogy dulore kene jutni vele.

2023. máj. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
96%

Nem értek egyet sem veled, sem az #1-2. válaszolókkal.


Nem írtad, hány éves a fiad, abból indulok ki, hogy 14-18 év között van. Sőt, az sem egyértelmű, hogy fiúról vagy lányról van szó (a "barátnő" szó kétértelmű!).

Szóval ha 14-18 év közötti, akkor el kéne engedni azt az elképzelést, hogy percre pontosan tudni akarod kivel és hol van. Oké, elment a barátnőjéhez, ennyit rendben van, hogy tudni akarsz. Aztán jött egy ötlet, hogy sétáljanak együtt erre-arra. És nem hívott fel, hanem elindultak kettesben. Ha mindez fényes nappal, normál városi/falusi miliőben történt, akkor nem látom értelmét, hogy bármiféle beszámolási kötelezettsége is legyen.

Érheti baj? Igen, de nem lehet úgy élni, hogy mindig ellenőrizve legyen. Ha tud normálisan közlekedni és a közbiztonság nem különösebben rossz arrafelé, akkor igenis, ha eszükbe jut, hogy fagyizni akarnak, akkor menjenek.

Amikor még mobiltelefon sem volt, érdekes módon a szülőknek nem volt ilyen agybajuk, hogy maximális kontroll alatt tartsák a gyereküket. És talán pont emiatt minden gyerek ill. kamasz sokkal-sokkal önállóbb volt, mint ma. És nem ették meg a zombik sem a délután városban fagyizó kamaszokat.


A gyereked azért nem szól, mert zavarja a kontrollmániád. És ha tiltani akarod, vagy ellenőrizni, akkor annál többet fog hazudni. És amint kiszabadul a te ellenőrzésed alól (pl. egyetemre másik városba megy) azonnal a legkeményebben ki fogja élni magát - és pont akkor érheti baj.

2023. máj. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
98%

#2. Na várj: Szóval vettél neki egy, a kiskamaszok körében is státuszszimbólumnak minősülő kütyüt, és ezzel megoldottnak érzed az őszintétlenség problémáját? Ez esettanulmányra érdemes téma...


Ugye tudod, hogy ez csak annyi,hogy kb. tudod, hol van? És közben simán át tudja továbbra is cseszni a fejed, lásd: a "véletlen Peti/Kati táskájában/szobájában maradt a teló" cselt, vagy hogy berakja a pláza csomagmegőrzőjébe, miközben a nyóckerben szipuzik...


Szóval ok, a helymeghatározás tuti dolog, de marhára fontos, hogy mellette ne hazudja le a gyerek a csillagokat az égről.

2023. máj. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk ebből bünti volt.


A hazugságból.


De mindig megindokolták a szüleim, hogy miért fontos, hogy tudják..


Egyébként kiskamaszon én már nem is hadováltam.


Öcsémnek is kb 2 próbálkozása volt


Rájöttünk, hogy kifizetődőbb elmondani

2023. máj. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
28%

A hazugságért nálunk is büntetés jár, pláne higy tudja midnent megbeszélhetünk és nincs is mindentől tiltva. Úgy mehet el,hogy szól kivel és hova, és nála van a telefon,hogy el tudjam érni. Ha nem oda menne, vagy nem tudnám elérni,biztosan nem engedném el a következő héten,mert nem tartotta be a játékszabályokat.

2-es az szép szóval meg is jutalmaztad a hazugságért egy IPHONNAL..gratulálok

2023. máj. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
83%
Azért hazudik, mert nem bízik meg benned, lehet ha elmondaná, hogy hol járt akkor kiakadnál
2023. máj. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
94%

Oké, de hány éves is a gyereked? Mert nagyon nem mindegy, hogy 10-12 vagy 16-18. Előbbi esetben még megértem, hogy nagyon félted és ellenőrizni akarod, utóbbiban már nem teljesen.


Illetve mit jelent a máshol? Mert az se mindegy, hogy a város másik végébe mentek el, vagy a szomszéd utcába. Olyat én is csináltam, hogy azt mondtam anyukámnak, hogy a főtéren találkozok XY-nal, aztán elmentünk másfelé, de nem messzire, szóval kb. két utcányira. Nem hazudni akartam vagy ilyesmi, csak akkor jött az ötlet, hogy menjünk el erre meg arra, pl fagyizni. Nem mentünk túl messzire. Ilyen esetben mondjuk nem is értem, mit problémázol, azt csak nem várhatod el, hogy felhívjon a barátnője házából, hogy mennek a szomszéd utcába fagyizni.


Írj légyszíves konkrétumokat, mert erre így ennél jobb választ nehéz adni.

2023. máj. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!