Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem bírok a kamasz fiammal.....

Nem bírok a kamasz fiammal.. Ti ,h kezelítek,kezeltètek?

Figyelt kérdés
12 èves gyerekről van szó. Nem akar tanulni,vissza beszél. Mióta felsős lett azóta változott meg. Kèt tantàrgyból àll 2 -re. Annyit kértünk tőle,h javítsa ki. De nem kèszül az óràkra. Hàzifeladatot összecsapja tele hibákkal. Büntetés is van ,telefon elvétel nem mehet a haverokhoz. Tegnap megszegte,elment szó nèlkül. Hazaèrt ès mèg ö volt meg sértődve . Kapott egy pofont. Türelmes vagyok ,de tegnap elfogyott. Nagyon sokszor beszélgetek vele, meg èrti ,de minden csoda 3-rom napig tart . Annyit mondott,h nem menő tanulni. Nem tudom,h mitèvő legyek.
2023. máj. 22. 07:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%
Én ráhagynám, majd egyedül rájön, az hatásosabb.
2023. máj. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Kólauborkával ***** válasza:
77%
Vagy irasd olyan iskolába, ahol “menö” tanulni.
2023. máj. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%
Valami rendes sulit keresnék. Én fiam is ennyi idős. Mi is küzdünk, mindenből azthiszi tudja a tananyagot aztán becsúsznak hármasok, de azért évvégén 4esnél nem lesz rosszabb jegye, max tesiből lesz 3as.
2023. máj. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Màsik suli nem opció,màr mi is gondolkoztunk rajta. Sajnos egy van a környéken,következő egy nagyobb városban van 40 km,ès nehèzkes lenne a bejáràs. Az a szomorú,h nem is izgatja. Pedig tudna jobb jegyre is. 4-5 tanuló volt alsóban.
2023. máj. 22. 08:47
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Öcsém is ilyen volt. 4 tantárgyból épphogy meglett neki a kettes 6 osztályban. 7-ben is elég rossz volt. 8-ban osszeszedte magát de akkor se volt valami túl jó átlaga. Mivel nem tudta hova menjen tovább így a szüleim egy Gimit néztek ki neki. Fellebbezéssel került csak be. Aztán hirtelen változott valami és nagyon jó tanuló lett.

Jelenleg jogászként dolgozik Ausztriában 🙃

2023. máj. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Az enyém is ilyen volt, bukott is egyet, nem akart tanulni. Lusta volt, elhízott. Hiába noszogattuk nem érdekelte.

Aztán kb 16 évesen megváltozott, elkezdett gyúrni, bűnügyi nyomozó lett, mellette redőnyös vállalkozása van, felesége, házat épített, most jön az unoka.

Kinövik, pláne ha a család normális előbb utóbb ráébred.

2023. máj. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%
Én szembesíteném a valósággal. Beszélgettetek már a céljairól? Mivel akar foglalkozni? Mert k* menő lesz közmunkásként az utcán söprögetni.A legtöbb gyerek azért csinálja ezt mert nem látja a miérteket. Nem kell mindenből jónak lennie, de legalább azzal legyen tisztába, hogy a saját céljaihoz mi kell.
2023. máj. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Persze,h beszèlünk vele. Ez az olyan szakra akar menni,ahol először érettségi kell. De mondtam neki,h ilyen átlaggal nem vesznek fel. De nem hatja meg. Ha valamit nagyon szerette volna,mindig csak akkor vettük meg ha a bizonyítvány jó lesz. Ezzel mindig el értük,h teljesítsen . Karàcsonyra szeretett volna, egy új telefont ,de nem kapta meg tanulás véget. Mondtuk neki ha bizonyítvány jó lesz akkor megkapja,annyit mondott,h nem is kell mi vagyunk a legrosszabb szülők 😪
2023. máj. 22. 11:01
 9/11 anonim ***** válasza:
40%

Adj neki valami feladatot a háztartásban. Mondjuk olyat, hogy ha nem csinálja meg, annak rá nézve legyen következménye.

Bevásárlás a kedvenc , vacsjához, tízóraijához. Szennyes leadása, ha nem pakol ki a zsebből, és nem teszi a megbeszélt helyre nem mosod ki.stb. Mondjuk nem hat gyorsan, és nem is kell rugózni rajta, csak továbblépni lazán hogy ja akkor ez így sikerült. De nagy felismerésekre vezet.

2023. máj. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam most nyolcadikos, dettó így, kb hatodiktól szintén. Tojik a egészre. Nyilván unja a litániát, hogy majd mi lesz a középsuliban meg milyen melója lesz így, milyen életszínvonal stb. GYerekek, amíg nem érzik a saját bőrükön, se nem hiszik, se nem érdekli őket.


Felvették technikumba, a csodában bízom, hogy nála is átfordul valami mire kezdődik a középiskola, mert ezzel a hozzáállással 0 esélye, hogy elvégezze.

2023. máj. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!