Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jól látom hogy sok felnőtt...

Jól látom hogy sok felnőtt nem érti meg ha a kamaszkorú gyereke depressziós?

Figyelt kérdés
Vannak akiknek jó volt az az időszak, de ott vannak azok akiknek nem voltak barátai, nem volt viszonzott szerelme, bántották, csak elutasítást kapott, csak kívűlről láthatta ami neki nem adódott meg és csak a frusztrációi voltak, nem mindenkinek az a legnagyobb baja hogy van e nála éppen óvszer vagy milyet húzzon a kis facára mert nem kell senkinek. Ezt általában azok a szülők nem értik akiknek boldog évek voltak és legszebb évekként hivatkoznak erre. A pszichológusok semmit nem érnek, az ellátás egy kalap xar, én is voltam többnél. Nekem több eü problémám volt és az egyik pont kamaszkorban erősödik fel, aztán felnőttkorra csökken. Olyan iskolába kellett járnom ahová végképp nem akartam, nehéz volt a beilleszkedés, tiniszerelem szóba sem jöhetett ugye, csak kívűlről láthattam. Bullyingoltak is egy időben sokat, akkoriban szoktál rá a benzókra és ittam is. A nyugtatóról már leszoktam de az antidepresszánst még szedem úgy 16 éves korom óta. A családom is akkor esett szét, otthon is feszültség volt, senki nem értett meg. És a családomtól is sok negatívat kaptam. Jelenleg is egy depresszív epizódban vagyok. Miért nem tudják egyesek megérteni hogy van akinek szenvedés az egész? Semmi megértés, semmi együttérzés nincs az emberkben. 23/f
2023. jún. 23. 21:14
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Dehogynem vérlázító, idióta okoskodás.
2023. jún. 24. 06:26
 12/16 anonim ***** válasza:
55%
Na, itt a te problémád, látod. Te nem is leszel jobban.
2023. jún. 24. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
58%

A kérdező egy önsajnáltató kamu depressziós, neki most az kell, hogy mindenki sajnálja meg, és ettől majd biztos megszűnnek a problémái..


Aki meg megmondja a megoldást, azt meg le idiótázza. Igenis túl kell lépni az iskolai bántalmazáson, ami max annyit jelent, hogy beszóltak neked párszor.


23 éves férfiként így hisztizni a GYIK-en. Nem férfias dolog.

2023. jún. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
43%
Nálam komolyan vették. A gimi 5 éve alatt (1 év nyelvi előkészítő évfolyam + standard 4 év) végig pszichológushoz jártam; a gimi után pedig mivel súlyosbodott a problémám, el kellett menni pszichiáterhez. Azóta is orvos kezel, most vagyok 23.
2023. jún. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Évekig jártál pszichológushoz aztán semmi? A magyar ellátás.
2023. jún. 25. 22:14
 16/16 anonim ***** válasza:
48%
Persze, még felnőtt emberek sem tudják sokszor egymásról, hogy a másik depressziós. Rengeteg ilyen eset volt már, hogy öngyilkos lett valaki és a családja nem értette, hogy miért, amikor mindig mosolygott és boldognak látszott. Nagyon jól lehet mosollyal leplezni a lelki fájdalmakat, ha valaki nem akarja megosztani másokkal amit igazából érez. Sok ember eleve a lelki problémákat elbagatelizállja, nem érti meg, hogy a depresszió nem egyenlő a rossz hangulattal. Rossz hangulata mindenkinek van, ebben az országban egyre gyakrabban. De a depresszió egy mélyebb állapot és nem lehet egy legyintéssel elintézni, hogy majd túl leszel rajta.
2023. jún. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!