Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Jól látom hogy sok felnőtt...

Jól látom hogy sok felnőtt nem érti meg ha a kamaszkorú gyereke depressziós?

Figyelt kérdés
Vannak akiknek jó volt az az időszak, de ott vannak azok akiknek nem voltak barátai, nem volt viszonzott szerelme, bántották, csak elutasítást kapott, csak kívűlről láthatta ami neki nem adódott meg és csak a frusztrációi voltak, nem mindenkinek az a legnagyobb baja hogy van e nála éppen óvszer vagy milyet húzzon a kis facára mert nem kell senkinek. Ezt általában azok a szülők nem értik akiknek boldog évek voltak és legszebb évekként hivatkoznak erre. A pszichológusok semmit nem érnek, az ellátás egy kalap xar, én is voltam többnél. Nekem több eü problémám volt és az egyik pont kamaszkorban erősödik fel, aztán felnőttkorra csökken. Olyan iskolába kellett járnom ahová végképp nem akartam, nehéz volt a beilleszkedés, tiniszerelem szóba sem jöhetett ugye, csak kívűlről láthattam. Bullyingoltak is egy időben sokat, akkoriban szoktál rá a benzókra és ittam is. A nyugtatóról már leszoktam de az antidepresszánst még szedem úgy 16 éves korom óta. A családom is akkor esett szét, otthon is feszültség volt, senki nem értett meg. És a családomtól is sok negatívat kaptam. Jelenleg is egy depresszív epizódban vagyok. Miért nem tudják egyesek megérteni hogy van akinek szenvedés az egész? Semmi megértés, semmi együttérzés nincs az emberkben. 23/f
2023. jún. 23. 21:14
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Teszem hozzá hogy gyerekkorban elszenvedett dolgok egy élethosszig tartanak.
2023. jún. 23. 21:15
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Keress magadnak egy normális pszichológust, akiben megbízol. Meg egy pszichiátert. A gyakori nevű kérdés-felelet oldal nem fogja megoldani a pszichés problémádat.
2023. jún. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Már belfáradtam a keresgélésbe.
2023. jún. 23. 21:29
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

En tini koromban eljutottam 2x az öngyilkosságig. Csak balfsz voltam. Iszonyú depresszios voltam, anyáméknak meg csak annyi volt a reakciója, hogy tul sok időm van drámázni, meg csak feltünni akarok... nem fogok leírni mi vezetett eddig, de a leírtak alapján zordabb volt az én életem.


Én elmentem egy normális pszichologushoz.

Most itt vagyok 30, boldog, kiegyensúlyozott életem van.

2023. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én már nem vagyok öngyilkos hajlamú, bár még mindig jelen van a depresszió. Hiába mi magyarok adózunk a legtöbbet, nekünk kell megoldanunk minden problémánkat.
2023. jún. 23. 21:49
 6/16 anonim ***** válasza:
62%
Mintha az én gyerekkoromat írtad volna le. Nálam is ez volt. Senki nem volt mellettem, se a család se a barátok. Talán azért nem értik meg ezt, mivel mindenki azt hiszi, hogy ez csak egy rossz érzés és majd elmúlik, mivel úgyis sokkal nagyobb megpróbáltatás vár az életben, minthogy olyanokkal foglalkozz, hogy xy mivel csúfolt vagy mivel bántott. Ezeken nagyon nehéz túltenni magunkat, és mindig visszajöhet. Az egyetlen megoldást legalábbis magamnak, az önmegvalósítás jelenti. A siker érzése és boldogsága el tudja nyomni a rosszat.
2023. jún. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nekem 5 évig volt egy tartós barátságom de ezt érzem, illetve ha ilyen történeteket hallok is rosszul érzem magam.
2023. jún. 23. 23:19
 8/16 anonim ***** válasza:
11%
6os vagyok. Légy nyitott, lesznek új barátok, mindig lehetnek. A világ nem csak fekete vagy fehér. Kezdj olyan dolgokba, amik téged érdekelnek, boldoggá tesznek. Nekem 15 évig nem voltak barátaim, csak kihasználtak. Így éltem a gyerekkorom. Aztán egyszer csak jöttek, én is igyekeztem. Az emberek jönnek mennek az életben.
2023. jún. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ke.. Ennél a kérdésnél nagyon felkavartak a pozitív dolgok amiket leírtak, a hatos válaszoló meg egyenesen vérlázító. Komolyan itt tart az emberiség?
2023. jún. 23. 23:29
 10/16 anonim ***** válasza:
84%
Dehogy vérlázító a hatos. Én is depis tini voltam, de közben voltak magaslatok is benne. Rám legalábbis, igaz lett volna, hogy ha a depis epizódjaimat tutujgatással kezelték volna, faszán benne is ragadok a szerepben. De nem ez történt. Magamra zártam az ajtót, és a kutya se nyitotta ki, hogy mi van velem. Aztán elköltöztem, és valóban, nem volt időm és energiám erre. Eleinte túlélésre játszotam, aztán összeszedtem magam. Nem mondom, hogy nem jut néha eszembe, vagy nem vagyok labilis bizonyos időnként. De ez van. Attól nem lesz jobb, ha anyámékra mutogatok, hogy brühü, nem szerettél eléggé, ezért nekem most már egész életemben szar lesz. Mert egy bizonyos pont után amúgy mindenki saját magáért és a saját sorsáért felelős. Akkor is, ha szar ezt hallani. Voltak a tini hormonok és tudatállapot miatt olyan irreális fszságok a fejemben, hogy ihaj! De ha benne ragadsz, mert élből elutasítasz minden segítséget, meg nem tetszik, hogy szedd össze magad, mert melós, meg jajj, meg ajj, akkor sajnos ez van. Csak akkor sírni se kell, mert való igaz, hogy igazából senki sem kíváncsi rá. Ha valaki nem tesz egy helyzet ellen, ami nem jó neki, akkor azzal nem lehet mit kezdeni, mint azt, hogy akkor maradj is csendben, haknizni sem kell vele egy kis figyelemért!
2023. jún. 24. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!