Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 évesnek engednétek így,...

12 évesnek engednétek így, hogy macskát tartson?

Figyelt kérdés

12 éves a lányom. A szomszédban születtek kismacskák. Már régóta szeretne egyet.

Van egy kutyája, akit 8 évesen kapott. Eleinte foglalkozott vele, viszont az utóbbi időben semmit nem törődik vele. Megeteti, de sokszor azért is kell szólni neki.

Nyilván fogadkozik, hogy a macskával más lenne... nem tudom.

Adjunk neki egy esélyt, hogy bizonyítson? Vagy felesleges, mert a macska is a kutya sorsára jut? (Nyilván mi gondoskodunk róla helyette.)


2023. jún. 30. 21:17
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
64%

Anno.6 évesen lett egy teknősöm eleinte nyilván segítseggel tudtam takarítani,de gondokodtam róla, majd lett 8 évesen hörcsögöm,10 évesen tengerimalacom, 11 évesen álmom valóra vált mikor lett kutyám.Minden hajnalban 4kor vittem sétálni,majd mindennap suli után és este is én takarítottam én etettem én tanítottam. Minden állatomról én gondoskodtam,nyilvén a hörcsög rövid életű ezért is kaptam tengerimalacot mikot elpusztult 3 év után, a teknős pedig sajnos nem viselte jól,hogy elköltöztünk. Azért is kaphattam kutyát mert láttak a szüleim,hogy kisebb állatokat is felelősségteljesen ellátom.

A lányod bizonyítsa a kutyájánál,hogy tud gondoskodni róla,semmiképpen nem vennék/szereznék neki új állatot, mert ha ilyen a hozzáállása akkor rövid ideig van a lelkesedés megunja és új "játék" kell.

2023. júl. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy gyermek állatot akar akkor a szülőnek csak abban az esetben szabad belemennie az állat beszerzésébe ha azt már azelőtt tudatosítja magában hogy az állat a SZÜLŐ felelőssége. Nem a gyereké! Akkor legyen macskátok ha a SZÜLŐK macskát akarnak. Mert ők fogják etetni orvoshoz vinni felelősséget vállalni érte stb. A szomszédot pedig tájékoztassátok az ivartalanítás fontosságáról. Ömlenek a feleslegesen megszületett kutyák és macskák az utcára. Nem győzik a nonprofit szervezetek.
2023. júl. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

A kutyát azért is kapta, mert azt én is szerettem volna. Nyilván orvoshoz én hordom, vagy a férjem. A gyerek viszont a kakit is csak akkor szedi össze az udvaron, ha szólunk neki. Megetetni is akkor szokta, ha külön felhívjuk a figyelmét rá. Az, hogy játsszon vele, vagy kivigye sétálni, az mostanában teljességgel elképzelhetetlen nála.


Ne is mondjátok, én kifeszülök az ilyen nemkívánatos macska szaporulatoktól. Pont mondta is a szomszéd néni, hogy nem baj, ha most nem engedjük, mert vemhes a másik macska is, szóval lesz még kiscica.... :/

Nálam alap, hogy egy állat ivartalanítva legyen. Mindkét kutya ki is van.

2023. júl. 1. 09:30
 14/23 anonim ***** válasza:
96%

Így nem. Lányom 9 lesz, a kutyával is mindig foglalkozik rendesen (persze ahogy egy 8 éves tud). Lányom szakállas agámát akart...azt is csak azért kapott mert Nekem is tetszik és vele is foglalkozik amennyire tud.

Ilyenkor a szülő magának vesz állatot.

Én is gyerekként kaptam kutyát...ő pl mindenhová költözött is velem, 18 évig volt melettem.

2023. júl. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
88%

14 vagyok.

A másik hogy nálunk anno voltak Kaukázus és lovak is és 10 évesen suli előtt engedtem ki őket meg etettem, Nálunk ez alap volt.

2023. júl. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor ha a család felnőtt tagjai is akarják a macskát, a gyerek miatt ne... 19 évesen elmegy majd egyetemre, elköltözik a lányotok ahová nem viheti az állatokat, egy kutya-macska meg el 15+évig...
2023. júl. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem hoznék újabb állatot, amíg nem tud magától, figyelmeztetés nélkül gondoskodni a kutyáról. Az állat fajtája nem kéne befolyásolja abban, hogy elfelejti-e megetetni vagy sem. Ha például halak lennének és ezután szeretne macskát, az valahol érthető lenne, mert a hal nem reagál, kommunikál úgy, de "kutya után macska" esetében nem logikus, miért lenne figyelmesebb egy cicával.

Az is igaz, hogy 6 év múlva ő valószínűleg túl elfoglalt lesz, vagy elköltözik és rátok marad a négylábú. Innentől csak az a kérdés, ti akartok-e macskát a következő 10-15-20 évre?

Én befogadtam cicát, már 17 éves és remekül van. Ebből kiindulva hosszú távon tervezz, ha mégis belevágnál.

2023. júl. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Az tuti, hogy csak eleinte foglalkozna vele, amíg újdonság. Azt kell mérlegelned, hogy te szeretnél-e még egy állatról gondoskodni, vagy elég neked a kutya.
2023. júl. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem engedném. Majd ha teljes körű felelősséget vállal érte, az anyagiakat létszámítva, mivel még gyerek. Tehát játszik vele, eteti, almot takarít, stb.
2023. júl. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ott a kutya is. Nem foglalkozik vele.
2023. júl. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!