Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 12 évesnek engednétek így,...

12 évesnek engednétek így, hogy macskát tartson?

Figyelt kérdés

12 éves a lányom. A szomszédban születtek kismacskák. Már régóta szeretne egyet.

Van egy kutyája, akit 8 évesen kapott. Eleinte foglalkozott vele, viszont az utóbbi időben semmit nem törődik vele. Megeteti, de sokszor azért is kell szólni neki.

Nyilván fogadkozik, hogy a macskával más lenne... nem tudom.

Adjunk neki egy esélyt, hogy bizonyítson? Vagy felesleges, mert a macska is a kutya sorsára jut? (Nyilván mi gondoskodunk róla helyette.)


2023. jún. 30. 21:17
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked kell macska, akkor igen, egyébként meg nem. Úgyis rád marad.

Nálunk van kutya és macska is. A macskát én akartam, a kutyát a gyerekek.

Macskát amúgy etetik, mert az jön, és kiabál, szóval nem lehet elfelejteni. Eleve egy macskával kevesebb a gond, megeteted, ha benti macska, akkor almot kitakarítod, ennyi. Őt nem kell elvinni sétálni, őt az sem érdekli, ha napokig hozzá sem szólsz, csak kapjon enni.

A kutyáért én is haragszom, mert addig foglalkoztak vele, amíg kicsi volt, megnőtt, már nem érdekes. A fiam egyébként szokott vele néha játszani, de csak ha kedve van. Enni-inni szoktak neki adni, a kutyagumit én szedem az udvaron. Ha rájuk szólok megcsinálják, de maguktól eszükbe sem jut.

Orvoshoz egyébként együtt szoktuk vinni a cicát, a fiam fogja le, ő nyugtatgatja, ilyenkor nagyon cukik együtt.

Szóval nem mondom, hogy nem érdekli őket, de ha csak rajtuk múlna, akkor gondban lennénk.

2023. júl. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Így azok alapján amit elmondtal nem.
2023. júl. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem!!! Nálunk is van kutya és macska is. Plusz egy benti nyuszi. A gyerek mindig kutyát akart. Az apja megígérte, ha családi házunk lesz, oda kap egyet. Természetesen lett is. Hiába mondtam, hogy én nem akarok küzdeni vele, a párom megígérte. Gondolhatod, alig vannak itthon, én látom el. A nyúl más tészta, egy kis szőrmókot én is elfogadtam volna régebben is. Pluszban jött hozzá egy ideédesgetett macskesz. Vele sincs annyi gond, mint egy kutyával. Nálunk kinti cica, napi 2x kap enni, vacsoraidőre hazajön. VISZONT!!! A kutya és a macska nem bírja egymást, felváltva kell velük foglalkozni stb.

A gyerek egy rövid ideig foglalkozott a kutyával, de vagy a párom, vagy én etetjük, itatjuk, mozgatjuk le. A kutyagumit sem szedi össze. Macskával ugyanez a helyzet. A nyúlnak NÉHA ad enni, inni, de az ő feladata kitakarítani a helyét. Szóval lett 3 állatkám. Nagyon szeretem mindegyiket, de...

2023. júl. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!